Gorzej "wchodzą" biegi.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Gorzej "wchodzą" biegi.

Post autor: Michnik » wt cze 06, 2017 15:01

Jak w tytule. Z dnia na dzień się zadziało :)
Otóż zaczęły gorzej wchodzić biegi - głównie 1 i wsteczny, nieco też 2jka. Co ciekawe na zgaszonym silniku nie ma z tym problemu.
Czy to już końcówka sprzęgła? Drążki, linki itp posprawdzane i przesmarowane - nie widać z nimi żadnego problemu. Dodam jeszcze, że od dawien dawna hałasuje mi łożysko oporowe/wyciskowe. Nie wiem czy to ma związek.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8843
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gorzej "wchodzą" biegi.

Post autor: marcin7x5 » wt cze 06, 2017 15:21

Wszystko co ma związek z rozłączeniem napędu z silnika na skrzynie ma tutaj wpływ na zmianę biegów.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Gorzej "wchodzą" biegi.

Post autor: pinstonvw » śr cze 07, 2017 21:29

Dodam tylko, że jeśli już słyszysz łożysko oporowe to możesz się domyślić w jakim stanie jest reszta. Nie jest to reguła ale w Twoim przypadku raczej się sprawdzi. Jeszcze jedna rzecz mianowicie czy aby na pewno hałasuje łożysko czy może dwumas już dogorewa?


...

adin17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 02, 2017 11:10

Gorzej "wchodzą" biegi.

Post autor: adin17 » pt cze 09, 2017 07:25

Z opisanych u Ciebie dolegliwości obstawiałbym sprzęgło - miałem klienta, który skarżył się na problem z 2 biegami (1 i 2) jak zgasił silnik mógł wbijać je, a na załączonym był problem. Sprzęgło i docisk jakie zastałem to był koszmar..... o łożusku nie wspomne. Tak więc wydaje mi się ze u Ciebie może być podobnie.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Gorzej "wchodzą" biegi.

Post autor: Michnik » pt cze 09, 2017 11:32

Huczenie łożyska ustaje po naciśnięciu pedału sprzęgła.
Właściwie to słychać było już je od momentu zakupu....około 8 lat temu, i tak jeździ do dzisiaj :P

Zastanawiające jest to , że na wyłączonym silniku nie ma problemu ze zmianą biegów.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8843
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gorzej "wchodzą" biegi.

Post autor: marcin7x5 » pt cze 09, 2017 16:42

Michnik pisze:Zastanawiające jest to , że na wyłączonym silniku nie ma problemu ze zmianą biegów.
A jak mają być skoro silnik i skrzynia stoją w miejscu i nic się nie obraca. To tylko potwierdza że sprzęgło nie rozłącza napędu całkowicie przez co trudniej jest zazębić daną parę kół zębatych.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości