Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
peja2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob lut 06, 2010 21:11
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: peja2000 » wt sty 15, 2013 16:31

panowie naczytałem się trochę na temat tej odmy w silniku 1.4 i problem jest bardzo popularny, ja na szczęście nie miałem jeszcze kłopotów z odmą chodź posiadam auto z silnikiem 1.4 aex od ponad dwóch lat, może pomaga mi w tym olej 5w/30. natomiast fakt zamarzającej odmy nie dawał mi spokoju,muszę być pewny że jak wstanę rano i odpalę auto to bez problemu dojadę do pracy (10km/strona), postanowiłem poświęcić jedno popołudnie i oto efekt.
ObrazekObrazekObrazek
Fakt że może nie wygląda to najładniej ale napewno spełnia swoją funkcję, czytając inne posty stwierdziłem że wężyk który jest wyprowadzony z korka oleju jest zbyt cienki tzn. też może ulec zamarznięciu, ponadto jest problem gdy ktoś musi dolewać olej... postanowiłem zapożyczyć separator oleju z silnikga 1.6D z golfa II tak aby do układu dolotowego dostawało się jak najmniej oparów oleju z wodą. montaż separatora też nie jest przypadkowy, ponieważ po prawej stronie osłony wałka rozrządu znajduje się przesłona która chroni aby olej z wałka nie dostawał się bezpośrednio do seperatora. Co do osłony filtra oleju od środka również jest kolanko 90' które jest skierowane w stronę przepustnicy, tak aby olej nie brudził filtra powietrza. myślę żę teraz o problemie z odmą mogę zapomnieć, i życzę jak najmniej problemów z odmą.....


Jadę powoli... Ale przed Tobą :D

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » wt sty 15, 2013 19:40

stonefree pisze:036 115 302 N przejściówka pod korek wlewu oleju,wężyk przeżroczysty 6mm i butelka PET 1,5l :P
Zamówiłem część, jutro będzie u mnie. Butelkę łączyłeś na sztywno, tak żeby była szczelność czy też może zrobiłeś jakiś drobny odpowietrznik?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: stonefree » wt sty 15, 2013 20:54

btard pisze:Butelkę łączyłeś na sztywno
Hehe, wężyk wsadziłem do butelki, jakieś 2/3 od dna :P



tekosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: tekosz » wt sty 15, 2013 21:14

stonefree pisze:
btard pisze:Butelkę łączyłeś na sztywno
Hehe, wężyk wsadziłem do butelki, jakieś 2/3 od dna :P
i gdzie ją przymocowałeś żeby nie latała?



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » wt sty 15, 2013 21:43

stonefree pisze:
btard pisze:Butelkę łączyłeś na sztywno
Hehe, wężyk wsadziłem do butelki, jakieś 2/3 od dna :P
A myślałem że jakoś uszczelniałeś łączenie z butelką i się zastanawiałem jak to miałoby działać :los2: Jutro powinienem już mieć ten odpowietrznik, od razu zamontuje i zobaczymy czy i jak się będzie działało :helm:

Dzięki stonefree :bigok:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: stonefree » wt sty 15, 2013 22:02

btard, Cudów nie będzie, ale mówię szczerze - w węzu odmy jest czysto...



MattiSieradz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 12:31
Lokalizacja: vw

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: MattiSieradz » pt sty 18, 2013 20:19

Witam wszystkich. O problemach z odma wiedziałem od dawna jednak do tej pory mnie nie dotyczył. W moim golfie IV z silnikiem 1,4 AXP z LPG, czyli tym z kręgu wysokiego ryzyka problem z zamarzająca odmą pojawił się dopiero dziś, choć jeżdżę nim już od 2009 roku. Całą puszkę odmy wymieniłem rok temu w marcu po prostu profilaktycznie. Mój szwagier -dobry mechanik stwierdził, że była to być może moja nadgorliwość i błąd, bo skoro nic się nie działo, to trzeba było dać spokój. Dziś rano miałem fontannę oleju z bagnetu i nie obyło się bez pomocy szwagra mechanika. Powiedział mi już przez telefon, że to nie problem i on ma na to patent i już więcej nic nie zamarznie. Sporo się naczytałem o temacie więc byłem ciekaw co on wykombinuje. Myślałem o jakimś podgrzewaczu, dodatkowym obejściu... a tu nic z tych rzeczy. Otóż wyjął z obudowy odmy to jakby sitko z tymi przegródkami nawet bez wykręcania obudowy i rozpuścił zamarznięty korek z lodu pod ciepłą wodą. Po prostu zdjął wąż z obudowy odmy i wyciągnął te przegródki. Potem wziął nożyk i wyciął większe odpływy dla ewentualnie zbierającej się wody z obu stron. 10 minut roboty. Stwierdził, że błąd konstrukcyjny polega na tym, że oryginalnie jest za małe ujście dla wody i ta ma na mrozie możliwość stworzenia lodowego zatoru. Mówił, że tym sposobem rozwiązał taki problem już w nie jednym tego tupu przypadku i jakoś nikt nie wrócił z powrotem. Woda nie stoi,ale o ile się pojawia spływa do miski po czym odparowuje gdy silnik pracuje. Postanowiłem o tym fakcie napisać, bo sporej liczbie osób ten problem doskwiera. Czasem najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne. Pozdrawiam.



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: robert14-83 » pn sty 21, 2013 18:20

MattiSieradz pisze:Woda nie stoi,ale o ile się pojawia spływa do miski po czym odparowuje gdy silnik pracuje.
No właśnie spływa do miski i co wtedy???? Stoisz dwa dni na mrozie i woda w misce zamarza i blokuje smok olejowy. Ty odpalasz autko rano i chodzi sobie na "sucho"(bez oleju). Reszte można sobie już wyobrazić... :blush: :banghead:



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » pn sty 21, 2013 19:02

stonefree pisze:btard, Cudów nie będzie, ale mówię szczerze - w węzu odmy jest czysto...
Działa jak na razie dobrze, majonez w wężu znika, już praktycznie go nie ma a w butelce jakieś 80-100ml wody. Czy czysta czy z olejem ciężko powiedzieć, bo zawsze przypominam sobie o sprawdzeniu jak już się rozgrzeje silnik, więc butelka prawie cała zaparowana :helm: Miałem problem jak ułożyć wężyk, żeby nie odkręcał mi tej przejściówki, więc poszedł nad głowicą przez takie oczko, a butelka jest zawieszona na rurce z klimy. Myślałem, że partactwo wyszło konkretne, bo chciałem go ułożyć bez załamań tak, żeby nie było widać w komorze silnika. Przypadkiem wyszedł plus tego rozwiązania - wężyk już po 3-4 minutach po odpaleniu jest wyraźnie ciepły, bo grzeje się od silnika :los2:


stonefree, dzięki, bardzo fajne rozwiązanie podsunąłeś :bajer:



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: robert14-83 » pn sty 21, 2013 20:38

ja chciałbym zamontować jakiś patent do silnika 1.4 AUD ale taki który odprowadza parę nie spowrotem do silnika(odmy lub obudowy filtra) ale na zewnątrz do jakiejś butelki. moim problemem jest zbierająca się woda w misce olejowej która raz przymarzła w smoku olejowym i 3tyś wpakowane w remont silnika...

bardzo proszę o szczegółowe porady



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Fafik258 » pn sty 21, 2013 22:01

robert14-83 pisze:ja chciałbym zamontować jakiś patent do silnika 1.4 AUD ale taki który odprowadza parę nie spowrotem do silnika(odmy lub obudowy filtra) ale na zewnątrz do jakiejś butelki. moim problemem jest zbierająca się woda w misce olejowej która raz przymarzła w smoku olejowym i 3tyś wpakowane w remont silnika...

bardzo proszę o szczegółowe porady
To czeka Cię przeczytanie 14 stron wątku



maciupa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 13, 2012 21:14

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: maciupa » wt sty 22, 2013 17:04

siema wiecie moze jak sie odpowietrza sprzeglo w golfie4 1.4



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » wt sty 22, 2013 17:11

btard pisze:Działa jak na razie dobrze, majonez w wężu znika, już praktycznie go nie ma a w butelce jakieś 80-100ml wody. Czy czysta czy z olejem ciężko powiedzieć, bo zawsze przypominam sobie o sprawdzeniu jak już się rozgrzeje silnik, więc butelka prawie cała zaparowana :helm:
Mały update o ile ktoś jest zainteresowany - dzisiaj sprawdzilem butelkę po nocy - było chyba -7*C, woda w butelce w stanie ciekłym, kolor żółtawy, czyli na pewno była z olejem. Pomimo niskich temperatur w ostatnich dniach majonez z węża wychodzącego z odmy całkowicie znikł. Jak będzie dalej - zobaczymy, jak na razie rewelacja :bigok:



MattiSieradz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 12:31
Lokalizacja: vw

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: MattiSieradz » śr sty 23, 2013 12:20

^^^Gdzie zamawiałeś przejściówkę pod korek? Rozumiem, że przez internet drogą wysyłkową. Mógłbym prosić o namiary typu link? Ile Cię to kosztowało?

Zastanawiałem się nad drugim korkiem z przewierconą dziurką na sezon zimowy dla pewności, ale Twój pomysł z przejściówka i butelką wydaje się lepszy.
Nie czuć w kabinie tymi oparami spod korka?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości