Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » ndz sty 26, 2014 23:10

igus pisze:Witam
Ja zawsze po przyjechaniu np. z pracy odkręcam korek od oleju i zostawiam na noc otwartą odmę tak, aby para wydostała się z silnika. Do dziś nie mam problemu z odpalaniem. Oczywiście muszę odkręcać i zakręcać ale to minimalny wysiłek. Sprawdzam też wężyk od filtra powietrza czy tam nie ma odmy i nie mam. Tak zalecał mi mechanik.
igus, dokładnie tak samo działa patent z korkiem i butelką, tylko po prostu nie musisz pamiętać o odkręcaniu :bigok:



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: robert14-83 » pn sty 27, 2014 09:41

u mojego brata w ibizie 1.4 AUD kupiliśmy nowy korek, przewierciliśmy na wylot i zamontowaliśmy wąż gumowy 14mm. Wąż do butelki i tam zbiera się woda- para wodna skrapla się w wężu i spływa do butelki. Dodatkowo co miesiąc czyszczenie odmy...



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: stonefree » pn sty 27, 2014 22:57

Dlatego w nowych modelach silników odma wchodzi za przepustnicą, żeby silnik wysysał opary, a wlot jest przez korek z filtra powietrza :)



piter-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 22, 2014 23:03

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: piter- » wt sty 28, 2014 01:09

Naprawde nie chce sie narazic innym, ale gdyby, nie fakt, ze mam w swoim golfie 118 tys przebiegu i zalozylem nowa instalacje sekwencyjna najchetniej bym go sprzedal. Wczesniej mialem 3 francuzy akurat w dieslu peugeot 306 hdi renault megane 1.9 dti i scenic 1.9 dci, moze tafilem na egzemplarze, ale takich cudow zima nigdy nie mialem. Jesli ja wracam z dzieckiem od lekarza i musze stanac awaryjnie, bo mi olej wywalil przez bagnet, to nie mam slow...



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Fafik258 » wt sty 28, 2014 08:16

piter- pisze:Naprawde nie chce sie narazic innym, ale gdyby, nie fakt, ze mam w swoim golfie 118 tys przebiegu i zalozylem nowa instalacje sekwencyjna najchetniej bym go sprzedal. Wczesniej mialem 3 francuzy akurat w dieslu peugeot 306 hdi renault megane 1.9 dti i scenic 1.9 dci, moze tafilem na egzemplarze, ale takich cudow zima nigdy nie mialem. Jesli ja wracam z dzieckiem od lekarza i musze stanac awaryjnie, bo mi olej wywalil przez bagnet, to nie mam slow..
No nie dziwota, też bym się *#cenzura#*



piter-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 22, 2014 23:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: piter- » wt sty 28, 2014 15:24

Czekając na sprzyjające warunki (u mnie "tylko" minus 6 :hmm: ) zamontowałem wyczyszczoną odmę plus zamontowany wynalazek, tak jak inni forumowicze. Nie wygląda to estetycznie, ale mam nadzieję, ze nie bede juz tej zimy stawał :bigok:
Koszt łącznie:
-korek - 4.3 zł,
-kolanko - 2 zł,
-wąż - 5 zł,
-otulina 1.6 zł.
plus klej, który miałem.
Ja wywierciłem większe otwory, aby był lepszy przelot, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
Wrzuce pare zdjęć, może komuś się przydać.
ObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » wt sty 28, 2014 18:20

piter-, lepszym rozwiązaniem byłoby puścić go nad silnikiem, wtedy bez znaczenia czy rurka zamarzła czy nie - odmrozi się od ciepła silnika.



yzf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lip 25, 2012 22:23
Lokalizacja: Rybnik

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: yzf » wt sty 28, 2014 21:51

A zamontował ktoś podgrzewaną puszkę odmy o oznaczeniu 036 103 464 AH (odma silnika BBY) nie wymieniając przy tym kolektora ssącego ? Jak wiadomo w.w. odma ma inny wąż (sztywniejszy) oraz wyjście węża jest w stronę przepustnicy...

Idzie przedłużyć jakoś podgrzewany wąż który jest już u mnie w axp ? Czy trzeba się pakować w wymiane kolektora ssącego ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: marcin7x5 » śr sty 29, 2014 13:40

Skoro wąż jest sztywniejszy to nie powinno byc problemu jak się go podłaczy do puszki filtra powietrza. Nawet jak sie go zesztukuje i przedłuzy.



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » czw sty 30, 2014 01:00

Witam !
Posiadam silnik AUA 1,4 16v FABI , i sorki że się wtrącam w dyskusję - pomyślałem że przydadzą się moje doświadczenia .http://forum.vwgolf.pl/posting.php?mode ... &p=6421417#" onclick="window.open(this.href);return false;
Problem jak w/w - odma już raz ta cholera załatwiła motor i teraz chucham dmucham żeby się ustrzec , tyle wstępu .
Głowicę mechanik założył z dodatkową odmą odpowietrzającą w razie gdyby ta oryginalna zamarzła to to ma uchronić przed drastycznymi konsekwencjami ( ja ją wprowadziłem do butelki i jak pojawia się maź z olejem to fabryczna odma jest do czyszczenia trzeba tylko to kontrolować)
Po wszystkich forach szukam " cudownego rozwiązania " i |Lipton" .
W końcu trafiłem na podgrzewaną puszkę odmy , spodobał mi się ten pomysł tym bardziej że przeczytałem gdzieś że tak robił serwis jak była na te odmy akcja gwarancyjna .
kupiłem na Allegro ( 84 zł.) zamontowałem ( DA SIĘ SPOKOJNE POŁĄCZYĆ DO OBUDOWY FILTRA za pomocą kawałka oryginalnej gumowej odmy ) w sobotę i obserwowałem - odma bez maźi , radość trwała krótko , coś mnie tknęło żeby zobaczyć tą dołożoną odmę a tam pełna butelka ," pampers mi się wypełnił" ze strachu . Odkręciłem odmę z podgrzewaczem dzisiaj i powróciłem do poprzedniej wersji .
Wolę czyścić co sobotę niż wywalać kasę na drogi olej 5W50 .
Moim skromnym zdaniem :
odma z podgrzewaczem rożni się konstrukcyjnie , i nie chodzi mi o sam podgrzewacz czy kształt ,od tej montowanej fabrycznie ,tylko o rozwiązania które widać po wymontowaniu . to co wyczytałem to odma którą zakupiłem PA6 - GF 30 to odma do modelu sil. bb..i aud i.... jeszcze do 1,6 tdi .ale nie do AUA !
Dodam że podgrzewacz ma termik i po uzyskaniu określonej górnej temperatury się rozłącza i vice - wersa , zastanawiam się czy wymienić kolektor na ten z przyłączem odmy i czy to wystarczy? czy też blok ma inną konstrukcję dedykowaną pod konkretną odmę .
Raz jeszcze przepraszam że opisuje swoje spostrzeżenia z fabi w forum dla golfa - ale jśli chodzi o te motory 1,4 16V to jedna cholera .http://forum.vwgolf.pl/posting.php?mode ... &p=6421417#" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam - i życzę bez mroźnych dni



Awatar użytkownika
blyskawica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 06, 2012 10:50
Lokalizacja: Rybnik

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: blyskawica » czw sty 30, 2014 18:50

Wlasnie przeczytalam caly temat i nigdzie nie ma wzmianki czy mozna wymienic odme silnika z jej przeczyszczeniem nie wymieniajac przy tym jej uszczelek ( uszczelka w ksztalcie D, i ta okragla).

Nowe, oryginalne uszczelki mam od 2012 roku.

Czy czyszczac odme kazdy z Was wymienia uszczelki, czy jest to zabieg tylko profilaktyczny ?


Grunt to mieć marzenia , podstawa to je realizować !

Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » czw sty 30, 2014 21:21

Jak dotychczas - ja nie wymieniałem uszczelek , bardziej z zapomnienia, kupna nowych ,niż z oszczędności !
Jak do tej pory nie ma przecieków , ale za każdym razem smaruje oringi wazeliną techniczna.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Fafik258 » czw sty 30, 2014 21:41

blyskawica pisze:Wlasnie przeczytalam caly temat i nigdzie nie ma wzmianki czy mozna wymienic odme silnika z jej przeczyszczeniem nie wymieniajac przy tym jej uszczelek ( uszczelka w ksztalcie D, i ta okragla).

Nowe, oryginalne uszczelki mam od 2012 roku.

Czy czyszczac odme kazdy z Was wymienia uszczelki, czy jest to zabieg tylko profilaktyczny ?
Ja mam swoje od nowości



piter-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 22, 2014 23:03

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: piter- » czw sty 30, 2014 23:31

btard pisze:piter-, lepszym rozwiązaniem byłoby puścić go nad silnikiem, wtedy bez znaczenia czy rurka zamarzła czy nie - odmrozi się od ciepła silnika.
Zobaczymy jak dalej bedzie, ale na chwile obecna nie widze, aby cos zamarzalo. Waz w pozycji pionowej wszystko wyrzuca i powiem szczerze, ze jestem zdziwiony ile tego jest. Po 3 dniach zrobilem ok 100 km dalaczam zdjecie, moze niewyrazne, ale sopel widac. Zastanawiam sie, czy moze to miec zwiazek, ze dzis zapalila mi sie kontrolka od diagnostyki silnika. Mozliwe, ze to sprawa z IG, bo juz 3 razy byla taka sytuacja i trzeba bylo regulowac mieszanke.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości