Wyciek plynu wspomagania

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bambusik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lis 02, 2007 22:49
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Wyciek plynu wspomagania

Post autor: bambusik » pt kwie 11, 2008 19:27

''Czar prysł'', dotychczas niezawodne auto do dnia dzisiejszego. Problem tyczy się pompy wspomagania, jak na razie to moje pierwsze podejrzenia. Zacznę od tego, że jakieś dwa tygodnie temu dociągnąłem pasek wspomagania,gdyż zaczął się ''odzywać'', dociągnąłem go i nic nie wskazywało na to,że za mocno. Przestał piszczeć, wszystko ładnie chodziło do dzisiaj :(:(. Jadąc dzisiaj wyczułem dziwne odgłosy przy skręcaniu kołami, więc zatrzymałem się, otworzyłem maskę, patrzę a spod korka zbiorniczka płynu wyciekł płyn, dosłownie jak by wyprysł bo wszystko, nawet silnik i aku jest ochlapane, cały zbiorniczek jest mokry. Korek był szczelnie dokręcony. Odkręciłem korek, w zbiorniczku widać jeszcze płyn, ale sie pieni cały, dosłownie piana. Co to jest? Co się stało?? Czy to wina pompy wspomagania??:(:(:(:(:( Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony pt kwie 11, 2008 21:42 przez bambusik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt kwie 11, 2008 19:41

tak to wina pompy. mozesz sprobowac wymienic plyn i poluzowac pasek [czy przypadkiem nie piszczal ze starosci?]. jesli pompa chodzi cicho to jeszcze jakis czas popracuje.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
bambusik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lis 02, 2007 22:49
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: bambusik » pt kwie 11, 2008 19:56

Pasek był nowy, nie piszczał ze starości tylko dla tego że był luźny. To w takim razie co teraz radzicie zrobić?? Dolać płynu i popuścić pasek??

[ Dodano: 12 Kwi 2008 13:44 ]
Dostrzegłem ze płyn wycieka przez te mala dziurke w korku :(:(:( i sie pieni cały:(



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz kwie 13, 2008 08:42

bambusik pisze:(:( i sie pieni cały:(
odpowiedzi sobie udzieliłes wczoraj jak do mnie dzwoniłeś,tudzież zrób też co ci mówiłem wczoraj poz 11 na schemacie
Obrazek



louis_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 27, 2009 10:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: louis_85 » sob gru 19, 2009 19:50

witam


Chcialbym podlaczyc sie do tematu - u mnie sytuacja wyglada tak, jestem po wymianie paska od alternatora (jakis miesiac temu) paska od wspomagania (tydzien temu) a takze tulejek wahacza i drazka kierowniczego z koncowka, na koniec oczywiscie ustawianie zbierznosci. Wczoraj wieczorem zauwazylem wyciek ze zbiornika plynu wspomagania sa widoczne slady na silniku i akumulatorze rowniez, poza tym mial dziwne odglosy przy skrecaniu. Zbagatelizowalem to troche wiazac to z prawie 20 stopniowym mrozem. Oczywiscie w zbiorniku nie ma juz plynu - jutro dokupie, zaleje i zakos doczlapie sie do mechanika. Dzis wybralem sie na mala przejazdzke i jezdzilo sie ok, tylko jak stanalem pod domemem po rozgrzaniu silnika zauwazylem dziwny dzwiek - zajrzalem po maske i zauwazylem jakby troche tez poluzowala sie uszczelka (oring) na rolce napinajacej pasek od wposmagania. W poniedzialek pojade oczywiscie po zalaniu plynu do mechanika, tylko chcialbym wiedziec czy ktorys z mechanikow popelnil blad przy wymianie w\w czesci ? Jezeli tak to bede inaczej z nimi rozmawial w poniedzialek, no i drugie pytanie sie nasuwa czy czeka mnie wymiana pompy ? Dodam jeszcze na sam koniec, iz jest to Golf III 1.9 SDI 96 rok.


Dzieki z gory za odpowiedz i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob gru 19, 2009 19:54 przez louis_85, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
inside
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:25
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Re: Wyciek plynu wspomagania

Post autor: inside » ndz lis 20, 2011 15:26

Odświeżę temat u mnie stało się to samo co u kolegów wyżej, płyn ucieka przez dziurkę ze zbiorniczka wspomagania i strasznie się pieni i przy kręceniu kierownicą strasznie głośno chodzi pompa tak jakby ocierało coś bardzo mocno czy oznacza to że pompa wspomagania się skończyła ?



susek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 05, 2011 17:45
Lokalizacja: Świetokrzyskie/Końskie

Wyciek plynu wspomagania

Post autor: susek » pn lis 21, 2011 17:26

u mnie tez sie pienil plyn w zbiorniczku,wywalalo gora no i strasznie szybko ubywalo go,okazalo sie ze zroobila sie dziurka w przewodzie idacym od pompy do maglownicy z tym ze ja mialem zalane pol podwozia,zaraz na poczatku jak kupilem golfa mialem tez maly wyciek wlasnie spod sruby jak na rysunku nr11,wystarczylo dokrecic



Awatar użytkownika
inside
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:25
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Wyciek plynu wspomagania

Post autor: inside » pn lis 21, 2011 19:21

Już wiem że czeka mnie wymiana pompy :crazy: pytanko czy po wymianie pompy i zalaniu nowego oleju trzeba odpowietrzać układ ?



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Wyciek plynu wspomagania

Post autor: ciachotdi » wt lis 22, 2011 14:50

nie spotkałem się z tym żeby układ się zapowietrzył, jak wlewasz nowy płyn to powietrze automatycznie ucieknie do góry czyli zalej zapal silnik pokrec w lewo prawo wyrównaj stan o bedzie oki :pub:



Awatar użytkownika
inside
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:25
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Re: Wyciek plynu wspomagania

Post autor: inside » wt lis 22, 2011 18:51

ciacho840 pisze:nie spotkałem się z tym żeby układ się zapowietrzył, jak wlewasz nowy płyn to powietrze automatycznie ucieknie do góry czyli zalej zapal silnik pokrec w lewo prawo wyrównaj stan o bedzie oki :pub:
Dzięki :pub:



dax-88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 19:36

Wyciek plynu wspomagania

Post autor: dax-88 » wt lut 07, 2012 01:44

u mnie od jakiegoś czasu tam po odpaleniu silnika na zimno zaczeła głośniej chodzic pompa, bo przy skrecaniu prawie w miejscu sie to nasilało, wiec zobaczyłem ze brakuje troszke płynu to uzupełniłem pod kolor czerwony/czerwony, no i potem cichutka praca, na drugi dzien wracam do domu, i zaczyna bardzo głośno chodzic na małych obrotach, jak dojechałem do domu otwieram maske a tam z tego korka z tej małej dziurki płynu dosc troche wyleciało i mi wszystko zapaćkało, toteż ogladałem pompe tam gdzie jest numerek 21 NAD ta cyferka znajduje sie takie metalowe kolanko na gumowym oringu to było lekko odczepione od reszty, lekko palcami pociągnąłem i mi całe wyszło... i zaczał lać płyn to po miche i znałem cały płyn wsadziłem to potem mocniej tak ze juz palcami tego nie idzie wyciągnac i zalałem płynem ponownie, zrobiłem runde honorowa cicha praca to zadowolony zostawiłem auto, wieczorem musiałem jechac i jak ujechałem ze 4km zaczeło znów buczeć tj pompa przy skrecie, zaraz zatrzymałem auto zobaczyc czy mi nie leci juz przez ta dziurke, nic nie leciało, ujechałem jeszcze 3km na miejsce docelowe to juz zaczeło mi wywalac ten płyn... no i wróciłem do dom, jutro mam sie z tym zamiar bawic. śruba pod nr 11 jest zakrecona nic nie dokrecałem, moje pytania dotyczace tego:

czy płyn moze sie pienić bo dostaje lewe powietrze? i mi go wyrzuca, a pompa zaczyna hałasować bo dostaje płyn zmieszany z powietrzem?
powinienem szukac czy czasem gdzies na opasce uciskowej nie leci gdzie płyn?



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Wyciek plynu wspomagania

Post autor: Quintus » czw cze 19, 2014 19:46

Odświeżę temat. Proszę wyjaśnić o co chodzi z tą śrubą w poście kolegi Jaszczura, dziś wyciekł mi płyn wspomagania, wystrzelił dziurką w korku, oraz w okolicy pompy, na osłonie leżała sucha śruba 13. Płyn był zbuzowany w zbiorniczku. Czy to ma jakiś związek? Rozciąłem pasek bo potrzebne mi auto. Proszę o radę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości