Sprzęgło - wciśnięty pedał - dźwięk

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
anid23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sie 13, 2010 00:07
Lokalizacja: Warszawa

Sprzęgło - wciśnięty pedał - dźwięk

Post autor: anid23 » ndz wrz 05, 2010 20:30

Witam,

W swoim Golfie (1.9 TDI ASZ 2002r.) zauważyłem, że przy wciśniętym sprzęgle słychać dziwny delikatny dźwięk. Nie jest on głośny ani metaliczny, po prostu jakby różni się od tego, który silnik wydaje z puszczonym sprzęgłem. Słychać go tylko wtedy gdy sprzęgło jest wciśnięte (mniej więcej od połowy, tak jak chwyta normalnie). Dodam, że nie wiem jak wcześniej ono pracowało bo od tygodnia jestem posiadaczem tego autka. Nie brzmi to niepokojąco, lecz zastanawia mnie co to może być. Dodam, że wsteczny często ciężko wchodzi - bez zgrzytów, ale czuć opory, czasem trzeba puścić i wdusić drugi raz sprzęgło i wtedy wskakuje. Z jedynka czasem jest lekki problem, ale też takie opory tylko, bez zgrzytów itp. Zauważyłem, że czasem na 5-tke mi trudno wbić go, ale to może przez jej położenie jeszcze się nie wprawiłem we wrzucanie.
Sprzęgło się nie ślizga, nic nie szarpie itp. Jeszcze przy puszczaniu słychać pracę mechanizmu (takie skrzypienie), ale nie wiem jak to jest z dwumasem, bo nigdy nie miałem takiego. Nie mam nawet do kogo porównać.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi co może być tego przyczyną, czy może jest to normalne?

Pozdrawiam,
Andrzej



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Sprzęgło - wciśnięty pedał - dźwięk

Post autor: wariat12233 » wt wrz 07, 2010 22:31

łożysko oporowe prawdopodobnie mówi pa pa


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
anid23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sie 13, 2010 00:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęgło - wciśnięty pedał - dźwięk

Post autor: anid23 » wt wrz 07, 2010 23:19

Dzięki za odpowiedź.
Z tego co czytałem, najlepiej od razu wymieniać wszystko?

Jakie to są koszty? Jakie sprzęgło najlepiej kupić i co wchodzi w skład kompletu?

Ile mniej więcej mogę jeszcze jeździć na takim padającym łożysku? Przyznam, że w tym miesiącu to i tak wydatków mam w brud i bym to odłożył, ale nie wiem ile mogę. Jeżdzę z 1500 km miesięcznie.



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Sprzęgło - wciśnięty pedał - dźwięk

Post autor: wariat12233 » śr wrz 08, 2010 15:13

jeśli to jest łożysko to nikt ci nie powie ile jeszcze wytrzyma, bez sciągania skrzyni sie nie obejdzie a wtedy to już lepiej wymienić tarcze, docisk i ocenić dwumas o ile taki masz (tego nie wiem)
musiał by ktoś kto w tym siedzi na codzień sie wypowiedzeć


ObrazekObrazek

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Sprzęgło - wciśnięty pedał - dźwięk

Post autor: spawacz » czw wrz 09, 2010 09:53

Lozysko moze byc, ale to raczej naciagniete sprezyny w 2 masie.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

Re: Sprzęgło - wciśnięty pedał - dźwięk

Post autor: trzeci5 » czw wrz 09, 2010 11:03

Witam jeśli taki obiaw jest tylko przy wciśniętym sprzęgle to ja bym stawiał na łożysko oporowe,a koszt wymiany sprzęgła może być zależny od części jakich użyjesz.Ja ostatnio wymieniałem u siebie sprzęgło w AJM i założyłem tarcze ,docisk i wysprzęglik SACHS ale od scharana bo zależało mi na mocniejszym sprzęgle i zapłaciłem 800PLN za nie ,pozdro.


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości