Jak nazywa się ta część?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

greg130
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:51

Jak nazywa się ta część?

Post autor: greg130 » czw paź 14, 2010 20:55

Witam. Mam taki problem,że potrzebuję kupić część a nie wiem jak ona się nazywa. Część ta znajduje się na łączeniu węża chłodniczego i korpusu po prawej stronie patrząc z przodu w górnej części, jest tam taki plastik,może uszczelka z pod którego wycieka mi obficie płyn chłodniczy:/ Chciałem kupić ale nikt nie wie jak to się nazywa.Mam nadzieję,że taki opis wystarczy,bo na mechanice słabo się znam. Proszę o pomoc. Dziękuję z góry i pozdrawiam



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Jak nazywa się ta część?

Post autor: gracek1906 » czw paź 14, 2010 21:03

zapewne chodzi ci uszczelke kołnierza przewódu płynu chłodzącego a ten plastik nazywa sie Króciec głowicy układu chłodzenia może również mieć nazwe Kołnierz przewódu płynu chłodzącego a wygląda tak Obrazek



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Jak nazywa się ta część?

Post autor: denisz » czw paź 14, 2010 21:12

nazywa się to "kołnierz z pierścieniem uszczelniającym" - bo rozumiem, że chodzi o ten plastik, w którym jest czujnik temperatury płyny chłodzącego (choć w Twoim silnik ten czujnik może byc gdzieś indziej). Podaj symbol silnika i rocznik, a podam Ci dokładny numer tej części i orientacyjną cenę.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak nazywa się ta część?

Post autor: Paweł Marek » czw paź 14, 2010 21:22

niecałą dychę za podróbę, 4 dychy za oryginał, greg130, nazwiesz to w sklepie króćcem płynu chłodzącego "z boku głowicy" podasz typ silnika i będą wiedzieć o co chodzi, nie kupuj samego oringu (uszczelki), najczęściej sam króciec pęka i musisz zmienić całość


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Andreusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 12, 2009 18:08
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Re: Jak nazywa się ta część?

Post autor: Andreusz » pn lip 04, 2011 12:58

gracek1906 pisze:zapewne chodzi ci uszczelke kołnierza przewódu płynu chłodzącego a ten plastik nazywa sie Króciec głowicy układu chłodzenia może również mieć nazwe Kołnierz przewódu płynu chłodzącego a wygląda tak Obrazek
dzięki za poradę, właśnie mi z stamtąd cieknie mk2 1.6D JP ...
tylko muszę teraz poszukać sklepu gdzie mi to sprzedadzą i wykręcić... rozmiar mam rozumieć że jest standardowy..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości