ABF rozrzad jak sprawdzic?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: siman20 » ndz paź 17, 2010 18:44

Witam wszystkich. mam problem poniewaz ostatno bylem na zmianie paska rozrządu i wydaje mi sie ze moze byc przestawiony.. ale nie jestem pewien.. chcialbym sie upewnic czy jest okej czy trzeba go poprawiac.. wiec moze jak by ktos byl tak uprzejmy napisac mi jak to zrobic krok po kroku i na co zwracac uwage.. za pomoc napewno sie odwdziecze pochwala



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: pitru » ndz paź 17, 2010 19:32

Obrazek


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: siman20 » ndz paź 17, 2010 21:19

no wlasnie i ja tu wymiekam bo jezeli ustawie znak do obudowy klawiatury to bda inaczej walki ustawione iz jak przy ustawieniu bez obudowy.. i co w tedy z walem.. poprostu nie ogarniam tego.. moze do tych zdjec jakis maly wyklad jak pokoleji to jesc?



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: pitru » ndz paź 17, 2010 21:43

Pierwszy ustaw wał w okienku w skrzyni, i wtedy popatrz na położenie innych znaków. Znak koła wałka rozrządu raczej jest na godzinie 12. Możliwe, że jest tam dziurka na znak w metalowej osłonie koła.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Re: ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: siman20 » ndz paź 17, 2010 22:13

pitru pisze:Pierwszy ustaw wał w okienku w skrzyni, i wtedy popatrz na położenie innych znaków. Znak koła wałka rozrządu raczej jest na godzinie 12. Możliwe, że jest tam dziurka na znak w metalowej osłonie koła.
aha rozumiem.. ale co z walem na dole? i z tym posrednim? a i jeszcze jedno bo raczej nie oznacza na pewno.. i jezeli juz bym mial zle to czy dam rede to poprawic.. w aucie 90% rzeczy robie sam takze nie jestem totalnym lakiem ale z rozrzadem niemialem doczynienia poniewarz obawialem sie ze ch...jowo cos zrobie i zepsuje silnik..



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: pitru » ndz paź 17, 2010 22:52

Co siędzieje z silnikiem? Rozrząd raczej powinien być ustawiony dobrze,raczej motorek by nie chodził. Proponuję podjechać do mechaniora na sprawdzenie stroboskopem będzie wszystko jasne.
W silniku diesla przestawiony pasek o np ząbek to silnik jeszcze może zapali, ale benzyna 16v raczej nie. Rozrząd sobie daruj na razie... taka dobra rada.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: siman20 » ndz paź 17, 2010 23:00

mowisz? zeby sobie darowac? nieno wsumie nic sie nie dzieje.. pali normalnie. obroty ma normalne tylko jak by sie wkrecal wolnie niz przed zmiana paska i jak by mu momentu brakowalo na dole.. takie mam doczucia a swoje auto dobrze znam i wiem jak chodzilo przed wymiana.. moim zdaniem jest zmulone.. ale i tak pali kapcie przy zmianie z 1 na 2 przy koncu obrotow (6500) moze mi sie zdaje.. ale nie sadze.. nawet koles mi mowil ze jakos mniej mi sie zbier po tej wymianie paska



Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: proinstalnet » pn paź 18, 2010 11:30

jezeli rozrzad jest przestawiony o zabek tylko to juz mozna odczuc mniejsza moc. Sprawdzone u siebie. Walnolem sie o ząbek na kole glowicy i samochod mial muła niesamowitego a normalnie pracował obroty itp



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Re: ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: siman20 » pn paź 18, 2010 11:32

proinstalnet pisze:jezeli rozrzad jest przestawiony o zabek tylko to juz mozna odczuc mniejsza moc. Sprawdzone u siebie. Walnolem sie o ząbek na kole glowicy i samochod mial muła niesamowitego a normalnie pracował obroty itp
No wlasnie ja mam obroty i odpalanie normalne ale zdaje mi sie ze mam mula.. a kolego w jakim silniku sie wlneles w ABF-ie?



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: daworz » pn paź 18, 2010 14:17

Ja miałem podobną przyczynę. Po wymianie paska palił normalnie, obroty trzymał tylko słaby był jak diabli. Też myślałem że to rozrząd walnięty o ząbek no ale sprawdzałem znaki i było ślicznie i pięknie i okazało się że zapłon się jakoś przestawił. Ustawiłem na lampie i autko nie do poznania;) Zbiera się i w ogóle. Silnik mam 1.6 ABU. Także na początku sprawdził bym zapłon.
Możesz sam sprawdzić w domu bez lampy nawet. Na początku zrób sobie znak w jakiej jest pozycji aktualnie ustawiony aparat, potem odkręć te dwie śrubki trzymające go, odpal auto i przekręć kawałek w prawo. Zobaczysz co się będzie dziać. Jeśli odczujesz poprawę to wtedy ustawiasz na lampie dokładnie tak jak książka pisze, a jeśli wada nie ustąpi to wracasz do poprzedniego ustawienia zapłonu i szukasz dalej, gdzie indziej.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

Re: ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: proinstalnet » pn paź 18, 2010 14:28

siman20 pisze:
proinstalnet pisze:jezeli rozrzad jest przestawiony o zabek tylko to juz mozna odczuc mniejsza moc. Sprawdzone u siebie. Walnolem sie o ząbek na kole glowicy i samochod mial muła niesamowitego a normalnie pracował obroty itp
No wlasnie ja mam obroty i odpalanie normalne ale zdaje mi sie ze mam mula.. a kolego w jakim silniku sie wlneles w ABF-ie?

hehe w fordzie sierra 2.0 DOHC EFI



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Re: ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: siman20 » pn paź 18, 2010 15:24

daworz pisze:Ja miałem podobną przyczynę. Po wymianie paska palił normalnie, obroty trzymał tylko słaby był jak diabli. Też myślałem że to rozrząd walnięty o ząbek no ale sprawdzałem znaki i było ślicznie i pięknie i okazało się że zapłon się jakoś przestawił. Ustawiłem na lampie i autko nie do poznania;) Zbiera się i w ogóle. Silnik mam 1.6 ABU. Także na początku sprawdził bym zapłon.
Możesz sam sprawdzić w domu bez lampy nawet. Na początku zrób sobie znak w jakiej jest pozycji aktualnie ustawiony aparat, potem odkręć te dwie śrubki trzymające go, odpal auto i przekręć kawałek w prawo. Zobaczysz co się będzie dziać. Jeśli odczujesz poprawę to wtedy ustawiasz na lampie dokładnie tak jak książka pisze, a jeśli wada nie ustąpi to wracasz do poprzedniego ustawienia zapłonu i szukasz dalej, gdzie indziej.
dzieki kolego ze chec pomocy.. tylko ze w 2.0 16v ABF niema mozliwosci ingerencji w ustawienie aparatu zaplonowego.. jest on przykrecany w jednej pozycji bez mozliwosci jego przykrecenia w innej.. niedarady cic nim regolowac..



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Re: ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: daworz » pn paź 18, 2010 16:42

siman20 pisze:dzieki kolego ze chec pomocy.. tylko ze w 2.0 16v ABF niema mozliwosci ingerencji w ustawienie aparatu zaplonowego.. jest on przykrecany w jednej pozycji bez mozliwosci jego przykrecenia w innej.. niedarady cic nim regolowac..
aaa sorki nie wiedziałem że w abf nie można. Mam dla ciebie ciekawe foto może się przyda.
Obrazek


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

ABF rozrzad jak sprawdzic?

Post autor: siman20 » pn paź 18, 2010 19:58

wiec tak cos ustawilem najpier kolo w okienku skrzyni i pokazaly sie znaki jak ponizej na zdjeciach Obrazek Obrazek Obrazek

ptem jeszcze troche przekrecilem walem znalazlem znowu znak w okienku skrzyni niewiem czy to ten sam czy inny ponizej sa fotki jak wtedy bylo to ustawione



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości