usterka systemu ABS

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zwirzyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:37
Lokalizacja: Kraków

usterka systemu ABS

Post autor: zwirzyk » ndz gru 19, 2010 15:38

Witam. Osoby posiadające fachową wiedzę w temacie syst. ABS proszę o pomoc.Z tym "ustrojstwem" w aucie jeżdżę od niedawna.W poprzednim MK 3 tego systemu nie było.Jak działa wiem.Mam od niedawna VW CADDY.W momencie hamowania przy poślizgu kół pedał hamulca robi się twardy ,odczuwa się pulsowanie,ale temu towarzyszy taki odgłos jak by z podwozia wysuwał się jakiś ostry przedmiot i tarł o nawierzchnię jezdni.Wiem ,że w poprawnie działającym systemie ABS takie zjawisko nie występuje.Proszę o informację co może być tego przyczyną. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

usterka systemu ABS

Post autor: Qto » ndz gru 19, 2010 16:27

Tak właśnie działa ABS...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

usterka systemu ABS

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 19, 2010 17:28

Z samym ABS prawdopodobnie wszystko ok. Obejrzyj klocki i okładziny czy nie zdarte do blachy jest coś.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zwirzyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:37
Lokalizacja: Kraków

usterka systemu ABS

Post autor: zwirzyk » ndz gru 19, 2010 17:50

Jeździłem przez pewien okres czasu po mieście pasatem 1,9tdi posiadającym abs i odczucie przy ostrym hamowaniu było zupełnie inne.Wyczuwalne było pulsowanie pedału natomiast ten był w miarę elastyczny, nie twardniał i nie było wyraźnych odgłosów tarcia. W moim przypadku, przy normalnym łagodnym i nawet mocniejszym hamowaniu nie odczuwa się jakichkolwiek niepoprawności działania hamulca,pedał przy naciskaniu jest elastyczny, a i skuteczność poprawna /co wykazano na urządzeniu rolkowym/, natomiast przy hamowaniu na śliskim i zerwaniu przyczepności kół z podłożem, występują takie niepokojące odgłosy.Klocki hamulcowe wymienione w połowie roku i przejechane od tego momentu 7000km.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

usterka systemu ABS

Post autor: Qto » ndz gru 19, 2010 18:39

ja mogę jedynie powtórzyć że wszystko ok. Ja mam tak samo, im bardziej ślizga nawierzchnia tym szybciej opona traci przyczepność...tym szybciej zaczyna działać ABS i tym bardziej twardy staje się pedał hamulca



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

usterka systemu ABS

Post autor: Progresywny » ndz gru 19, 2010 19:05

Zwirzyk, Wszystko jest okej ! ja również mam tak samo.. Jest zima (abs troszkę "inaczej dziala").
Jeździłem przez pewien okres czasu po mieście pasatem 1,9tdi posiadającym abs i odczucie przy ostrym hamowaniu było zupełnie inne
Jeździłes zapewne jak nie było tej gołoledzi/śniegu na drodze :) i stad odczułeś te różnice...



zwirzyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:37
Lokalizacja: Kraków

Re: usterka systemu ABS

Post autor: zwirzyk » ndz gru 19, 2010 20:02

Dziękuję wszystkim, tym co chcieli się podzielić swoimi uwagami na temat. Wasze opinie mnie trochę uspokoiły, bo doświadczenie z abs prawie żadne,zasada działania wiadoma,ale odczucia z hamowania na śliskim przerażające pod względem wydobywających się z podwozia auta odgłosów.Serdecznie wszystkich pozdrawiam, życząc spokojnych,zdrowych wesołych,Świąt Bożego Narodzenia.



Zablokowany

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości