Wymiana silnika?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Wymiana silnika?

Post autor: Dziku VR6 » pn sty 24, 2011 17:35

Witam.
Mam w aucie silnik o oznaczeniu RP, ale zauważyłem że sobie łyka troszkę oleju, w mróz odpala normalnie ale przez chwile chodzi jakby na 3 gary, i do tego na wolnych obrotach czasami mrugnie kontrolka od ciśnienia oleju, czyli oceniając stan silnika jest "taki sobie"
Nie chce pchać się w remont, mam też takie wyjscie: leży u mnie w garażu słupek silnika prawdopodobnie 1.6 PN lub 1.8 RH(brak alternatora i gaźnika) silnik w stanie bardzo dobrym po wymianie rozrządu. I teraz jakbym wsadził go zamiast mojego RP i zostawił osprzęt z RP to będzie to jakoś jechać? Bo chodzić powinien normalnie na tym osprzęcie? Ktoś może robił już taką przekładkę lub się spotkał? ile to tak miej wiecej będzie miało koni? Chyba wiecej niż 70?


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

Wymiana silnika?

Post autor: bombel-g2 » pn sty 24, 2011 18:57

jeśli masz taki słupek do zmieniaj i będzie gitara. gdzieś czytałem ze 1.6 to ten sam blok co 1.8 różnica tylko w skoku tłoka -ale skok uzyskujesz poprzez wykorbienie min. takze sam musisz ocenić w jakim stanie masz stary silnik.więc na pewno będzie git-skoro twierdzisz ze zdrowy to dużo roboty nie ma .... :)
jak wsadzisz 1.6 na mono wtrysku to 75 będzie. natomiast 1.8 gx powinien mieć te 90 i zmiana sprzętu nie stanowi problemu i będzie to jechało-bez obaw -bo zmieniasz na" ten sam" silnik


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

Awatar użytkownika
tecno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 21:35
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana silnika?

Post autor: tecno » pn sty 24, 2011 22:06

po wszystkim sprawdz AFR, bedziesz mial pewnosc ze nie zajezdzisz silnika



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Wymiana silnika?

Post autor: Dziku VR6 » wt sty 25, 2011 14:22

tecno pisze:po wszystkim sprawdz AFR
Możesz rozwinąć skrót AFR bo nie za bardzo kojarzę co to.

A jeszcze jak ze spalaniem? będzie jakaś różnica jak to będzie PN?


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

Wymiana silnika?

Post autor: bombel-g2 » wt sty 25, 2011 21:32

myśle że spalanie będziesz miał na normatywnym poziomie tzn takie jakie miałeś a może o literek mniej :bigok:


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

Awatar użytkownika
tecno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 21:35
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana silnika?

Post autor: tecno » wt sty 25, 2011 21:49

AFR czyli Air Fuel Ratio czyli stosunek powietrza do paliwa. oznacza to ze przy modyfikacjach silnika czy jest to modyfikacja turbo czy NA zmienia sie afr. podczas kiedy masz mieszanke uboga to temperatura w komorze spalania znacznie rosnie i grozi wypaleniem zaworow oraz rozpuszczeniem tlokow i pierscieni. w przypadku mieszanki bogatej paliwo podmywa panewki i pierscienie przez co tracisz smarowanie i w rezultacie zacierasz silnik. pomiar afr wykonywany jest sonda szerokopasmowa i srednio kosztuje 50pln



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości