(mk4)Problem z plynem chlodniczym

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pazuryr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 22:00

(mk4)Problem z plynem chlodniczym

Post autor: pazuryr » pt cze 17, 2011 17:59

Ponad miesiąc temu przy 190 km/h na trasie zaswieciła mi sie czerwona kontrolka do chlodnicy temp silnika nagle skoczyla do maxa .rtótki postoj pokazał że nie ma plynu chlodniczego *#cenzura#* go górą i nie jestem pewien czy tylko górą .Znajomy mnie zwiózł lawetą do mechanika .Diagnoza była następująca -niesprawny termostat .Wymienił i przez ponad miesąc jazda bezproblemowa ale nigdy nie bylo okazji przekraczać 160km/h .Dziś leciałem w trasę i po ponad 300 km (na autostradzie predkosc non stop powyżęj 150km/h) zaświecila sie kotrolka temp poszla znowu do maxa a gdy zwolnilem wszystko wrocilo do normy by po 25 minutach znowu zaświeciła sie kontrolka plynu chlodniczego .Zjechalem na stacje dolalem petrygo i po krotkiej przerwie spokojnie dojechalem do celu trasy . Z moich obserwacji wynika ze pojawia się jedynie przy dużych prędkościach .Co to może być ?(Golf mk4 tdi 110 km .rok2002.228 tys przebiegu . )



Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

(mk4)Problem z plynem chlodniczym

Post autor: rybaka669 » pt cze 17, 2011 20:03

witam, może pompa wody jest nie sprawna i nie ma obiegu wody albo chłodnica jest zatkana co powoduje ze woda sie nie chłodzi i ją wywala. wentylatory chodziły jak podskoczyła ci temperatura cieczy??? bo rozumiem ze termostat juz wymieniony>? sprawdz dolny wąż jest gorący od chłodnicy jak juz zrobisz kilkadziesiat km. którędy wywala ci ciecz??



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

(mk4)Problem z plynem chlodniczym

Post autor: marcin7x5 » pn cze 20, 2011 13:11

SZukałbym przyczynyw zbut małej wydajności chłodnicy. Przy takim przebiegu i wieku mogą już pojawiać sie takie problemy.Zobacz czy powierzchnia wymiany ciepła jest w dośc sporym stopniu przepuszczalna czy być może pozatykana przez rózne "brudy"



syndykat3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 18:21
Lokalizacja: CG

(mk4)Problem z plynem chlodniczym

Post autor: syndykat3 » pn cze 20, 2011 21:35

zgadzam się juz morze byc chłodnica zasyfiona i potem jest słabe chłodzenie poprzez brud który jest w chłodnicy .



dnaiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 19, 2011 17:43
Lokalizacja: dolny śląsk
Kontakt:

(mk4)Problem z plynem chlodniczym

Post autor: dnaiel » wt cze 21, 2011 12:39

Ja bym sprawdził czy czujnik temp. na zegary działa poprawnie. Dziwne że od razu na maxa idzie. Nie pamiętam dobrze ale tam może być czujnik przegrzania on/off i to on może szwankować. A nie masz czasem oleju w płynie do chłodzenia? Pompa może być też, ale jakbym miał wybierać to zatkana chłodnica wewnątrz. Jak masz śmieci na zewnątrz to oczywiście oczyścić trzeba. Nalej płynu do odtykania chłodnic będziesz musiał sobie kupić nową chłodnice i po problemie. :P A jak dolewałeś płynu to jaki był stan? I bardzo się gotował?


http://www.boxgang.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

pazuryr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 22:00

(mk4)Problem z plynem chlodniczym

Post autor: pazuryr » wt cze 28, 2011 12:09

Znajomy z warsztatu tez sklanial sie ku chlodnicy ale chlodnica z tego co wiem po dzwonei w sarne byla wymieniana 2 lata temu(wymieniali z ubezpieczenia to może jakiś szajs ?) . W każdym bądź razie w tej chwili on zajmuje sie czyszczeniem chlodnicy . Za pierwszym razem gotowało się mocno a za drugim juz w miarę normalnei wszystko było.


Czujnikiem też się zajme, dzięki za rady .



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: (mk4)Problem z plynem chlodniczym

Post autor: marcin7x5 » śr cze 29, 2011 11:34

pazuryr pisze:z tego co wiem po dzwonei w sarne byla wymieniana 2 lata temu(wymieniali z ubezpieczenia to może jakiś szajs ?)
Może był załozony tani zamiennik zamiast oryginalu. Zamienniki maja to do siebie, że z czasem ich sprawnośc znacznie maleje.



Awatar użytkownika
tattoo_men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:57
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

(mk4)Problem z plynem chlodniczym

Post autor: tattoo_men » pt lip 15, 2011 09:09

Mozesz wstepnie sprawdzic chlodnice dotykajac ja w roznych miejscach sprawdzisz czy wszedzie lamelki sa cieple. Moze pora zmienic korek w zbiorniczku wyrownawczym moze nie trzymac cisnienia, albo masz poprostu wyciek. Plyn powoduje jasny osad i latwo mozna zlokalizowac ubytki. Jak jechales 150-160 miales ok 4000 obrotow pewnie a przy takich obrotach pompa daje juz niezle cisnienie, wystarczajace zeby wysrac caly plyn przy najmniejszej nieszczelnosci.



pazuryr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 22:00

(mk4)Problem z plynem chlodniczym

Post autor: pazuryr » ndz lip 17, 2011 03:33

Mialm czyszczoną chlodnice , nic nie pomogło gość cos sprawdzał go tam ogólnie i też nic nie znalazł ale problem jest i to uaktywnie sie juz szybciej dzis po 50 km z predkosciami 140-160 sie uaktywnił. Jeśli ktoś ma do polecenia kogoś kto na prawdę dobrze ogrania nasze golfy to proszę o polecenie dobrego mechanika ( maxymalniedo 100-150 km) od Gorzowa wielkopolskiego .



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

(mk4)Problem z plynem chlodniczym

Post autor: mateo86 » pn lip 18, 2011 15:52

Pompa wody do sprawdzenia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości