hamulce odpowietrzenie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lucas87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 19, 2011 22:07

hamulce odpowietrzenie

Post autor: lucas87 » pt lut 03, 2012 01:45

witam mam problem w moim golf4 1,4

wymieniłem tylne zaciski i nie mogę odpowietrzyć układu.

problem jest taki iż żeby odpowietrzyć hamulce pedał musi się twardy a przy kilkukrotnym pompowaniu wchodzi w podłogę.(jest takie zatrzymanie w połowie ale kiedy dociskam słychać jakby powietrze i wchodzi w podłogę)
na włączonym zapłonie wcale niema hamulców.



Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

hamulce odpowietrzenie

Post autor: arek żet » pt lut 03, 2012 13:27

a jak odpowietrzasz??podpompuj i popusc na ulamek sekundy prawe tylne kolo i tak pare razy a potem lewe i napisz co i jak



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

hamulce odpowietrzenie

Post autor: Qto » pt lut 03, 2012 13:50

jak nie da rady odpowietrzyć to komputerowo - był ostatnio podobny temat
tu masz instrukcję http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=212343" onclick="window.open(this.href);return false;



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

hamulce odpowietrzenie

Post autor: zikr6 » pt lut 03, 2012 15:43

Też nie mogłem odpowietrzyć hamulców po wymianie zacisku.Udało mi się w ten sposób że popuściłem odpowietrznik założyłem dłuższy wężyk i zaciągnąłem ustami gdy pojawił się płyn w przewodzie to zakręciłem odpowietrznik.Potem normalne odpowietrzanie i już poszło.



Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

hamulce odpowietrzenie

Post autor: arek żet » pt lut 03, 2012 16:34

widocznie nie zalozył kolega szczypiec na wężyk albo slabo zacisły ze tak daleko ocieklo ale pomysl z zassanie dobry pozniej podpopmowac i odpowietrzy sie na zero



seku29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw gru 22, 2011 01:13

Re: hamulce odpowietrzenie

Post autor: seku29 » pt lut 03, 2012 17:10

A może spróbować starym sprawdzonym sposobem ze strzykawką i wężykiem .Wężyk musi ciasno wchodzić na odpowietzrnik i strzykawke . zaciągnąć lekko aby wytworzyć podciśnienie i odkręcić odpowietrznik i ciągnąć strzykawą aż nie bedzie bąbelków w wężyku,wtedy poprostu zakręcić odpowietrznik. Kontrolować poziom płynu w zbiorniczku aby nie zapowietrzyć pompy i abs



Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

hamulce odpowietrzenie

Post autor: arek żet » pt lut 03, 2012 18:44

mozna i tak czysciej ale jesli nie ma sie sprzetu trzeba uzyc warg he



michal.123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 28, 2012 22:14

Re: hamulce odpowietrzenie

Post autor: michal.123 » śr lut 29, 2012 00:18

siema,
mialem awarie w moim golfie i niestety musze wymienic tylny, prawy (strona pasazera) zacisk hamulcowy. problem polega na tym, że trochę plynu wyciekło tzn. tyle, że nie widać go w zbiorniczku, ale jednocześnie wystarcza żeby hamulce zahamowały. w zwiazku z tym mam pytanie. czy po wymianie i uzupełnieniu płynu muszę odpowietrzać cały układ czyli wszystkie cztery zaciski + pompa abs komputerem czy tylko ten wymieniany, a może jedynie wystarczy odpowietrzenie vag comem?

i jeszcze jedna kwestia zwiazana z tradycyjnym odpowietrzaniem mnie nurtuje. normalnie robi się to w ten sposób, że jedna osoba naciska pedał hamulca aż stwardnieje, ale w mk4 jest tak, że ten pedał przy włączonym silniku jest cały czas mniej lub bardziej miękki niż w innych samochodach. a wiec mimo wszystko wciskamy kilka razy, trzymamy i odkręcamy odpowietrznik?

arek żet pisze:widocznie nie zalozył kolega szczypiec na wężyk albo slabo zacisły ze tak daleko ocieklo ale pomysl z zassanie dobry pozniej podpopmowac i odpowietrzy sie na zero
na jaki wężyk? przed odkręceniem przewodu od zacisku mam go ścisnąć szczypcami?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

hamulce odpowietrzenie

Post autor: marcin7x5 » śr lut 29, 2012 15:11

Ja profilaktycznie odpowietrzyłbym caly układ. Skoro piszesz, że nie widac w zbiorniczku to może byc go mało i w pompie hamulcowej.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

hamulce odpowietrzenie

Post autor: Paweł Marek » śr lut 29, 2012 20:00

Kolego jesli jest ABS a pewnie w mk4 jest to trzeba to napisać i czytać na forum o procedurze odpowietrzenia pompy ABS, było wiele razy o tym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

michal.123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 28, 2012 22:14

hamulce odpowietrzenie

Post autor: michal.123 » czw mar 01, 2012 22:55

Paweł Marek, wiem, czytałem o tym, a moje pytanie dotyczyło tego czy trzeba każde koło odpowietrzać po wymianie jednego tylnego zacisku. :jezor:

dzisiaj wreszcie dostałem zacisk, więc jutro jak będzie ładna pogoda to postaram się wszystko poskładać. na początku odpowietrzę wymieniony zacisk tradycyjnie i pompkę vag comem, a jak po tych zabiegach będzie kiepsko hamował wezmę się za odpowietrzanie każdego koła.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

hamulce odpowietrzenie

Post autor: Paweł Marek » pt mar 02, 2012 22:37

ok po prostu temat przydługi :) Odpowietrz wszystkie, choćby korzystając z okazji żeby to sprawdzić dla wszystkich kół


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

michal.123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 28, 2012 22:14

hamulce odpowietrzenie

Post autor: michal.123 » pn mar 05, 2012 22:57

dzisiaj wszystko wreszcie zrobiłem i autko działa.
wczoraj zamontowałem zacisk, odpowietrzyłem tylko ten wymieniony i pompe ABS, samochód hamował dobrze, ale pedał trzeba było mocno wcisnąć. a więc dzisiaj każdy zacisk odpowietrzyłem. ale nie wiem czy to było konieczne ponieważ powietrze wylecialo jedynie z tego wymienionego z pozostałych tryskał sam płyn, po tym zabiegu golfik hamuje jak przed awaria.

Reasumując po wymianie jednego zacisku trzeba odpowietrzyć wszystkie i pompe abs (za pomocą vag com).



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

hamulce odpowietrzenie

Post autor: marcin7x5 » wt mar 06, 2012 15:07

Reasumując po wymianie jednego zacisku trzeba odpowietrzyć wszystkie i pompe abs (za pomocą vag com).
Nie trzeba. Nie wolno tylko dopuścic do tego:
że trochę plynu wyciekło tzn. tyle, że nie widać go w zbiorniczku,
:bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości