zapali zgasnie zapali zgasnie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

21tehace21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 15, 2012 20:36

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: 21tehace21 » pt mar 02, 2012 13:32

witam mam taki problem a mianowicie jak np rano zapalam golfa to zapali od razu ale od razu zgasnie po 2 sekundach i tak kilka razy, a jak zapali to musze chwile poczekac bo wystarczy ze dotke pedal gazu to mi od razu gasnie i strasznie dlugo jest na ssaniu (termostat ok). I wlasnie moglby mi ktos dokladnie powiedziec jaki ja mam rodzaj silnika 1.6 z 88r myslalem ze mam jakis zwykly gaznik a tu dzisiaj patrze na podszybiu a tam komputer siemens TZ1, ssanie mam automatyczne, mam taka zielona gruche jakby, sondy raczej nie mam chyba ze jest jakos ukryta, na gazniku jest napis pierburg 2E, w dowodzie jest 53kw , troche dziwne ze mam komputer bo nawet na zegarach nie mam ani obrotomierza ani wyswietlacza tego co pokazuje spalanie itd, ,mmoglby mi ktos powiedziec co mam dokladnie, silnik z gory tak samo wyglada jak ten, tylko nie mam tego co tam zanznaczylem i co to wogle jest ? http://zapodaj.net/350ba2ecfb32.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: Waqa » pt mar 02, 2012 13:39

21tehace21 pisze:, tylko nie mam tego co tam zanznaczylem i co to wogle jest ? http://zapodaj.net/350ba2ecfb32.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
podtlenek gazu :bigok:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: stonefree » sob mar 03, 2012 16:39

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=5694" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vwgolf.pl/porady/diagnostyka ... niki-pnrp/" onclick="window.open(this.href);return false;
Szukac proszę :)



21tehace21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 15, 2012 20:36

Re: zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: 21tehace21 » sob mar 03, 2012 17:47

Juz wiem jaki mam silnik a przeczytałem to w bagazniku tam gdzie jest nr lakieru i okazalo sie ze mam RF i nie mam komputera a to cos siemensa to ponoc jest moduł zapłonowy. A móglby ktos pomoc w rozwiazaniu tego problemu ze jak go rano zapalam to zapali i od razu zgasnie i tak kilka razy i potem zapali tak dziwnie chodzi, calym nim telepie i to trwa tak z 3 sek a potem zalacza sie ssanie, i jak ruszam nawet jak sie juz troche silnik nagrzeje a ssanie jest wlaczone to przy ruszaniu jak wrzuce 1 i ruszam to tak go przymuli i zaraz szarpnie. Co to moze być, dodam ze gaznik mialem czyszczony i regulowany ale przed czyszczeniem bylo tak samo. Może filtr paliwa trzeba wymienic bo ja nie wymienialem a nie wiem czy niemiec od ktorego kupilem wymienial tylko gdzie on jest patrzylem kolo baku i nie znalazlem a przy silniku mam ta mechaniczna pompe paliwa i wyzej ten odstojnik, moze to jest ten filtr i moze to trzeba wymienic. I jeszcze jedno pytani dotyczace katalizatora bo w dowodzie nic nie mam wpisanego a mam katalizator i myslalem nad wywaleniem go tzn. oproznieniem jego zawartosci. Brakuje mi w nim mocy, kilka lat temu ten golf mial duzo wieksza moc 190 szedl tyle ze jak go kupilem w 2007 to mial 90 000 przebiegu teraz ma 120 000 to chyba nie jest duzo wiec powinien miec jeszcze troche mocy. Rok 88



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: Paweł Marek » sob mar 03, 2012 18:08

jednak nic nie poczytałeś. Hasła do wyszukiwrki na poczatek: Pieburg 2E2, przepustnica rozruchowa, siłownik pull down. Sam pisałem już o tym tyle razy że nawet mnie ktoś ochrzanił i słusznie, wyszukiwarka na dole działa poczytaj o tym gaźniku poznaj terminologię nie można za każdym razem organizować klasy zerowej. Bajeczki o 190/h przy silniku 75 koni też nie sa mile widziane.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

21tehace21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 15, 2012 20:36

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: 21tehace21 » sob mar 03, 2012 20:05

A jak z tym filtrem paliwa bo kolo baku nie mam, nic mam tylko ta mechaniczna pompe na silniku i takie cos http://moto.allegro.pl/odstojnik-filtr- ... 16451.html" onclick="window.open(this.href);return false; czy to jest filr paliwa ? Bo musze wymienic bo jeszcze ani razu nie wymienialem.



Awatar użytkownika
bartas1226
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 20, 2012 19:00

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: bartas1226 » pn mar 05, 2012 21:02

Witam. Mam problem z benzyna. Przy odpaleniu golf chodzi na wolnych obrotach na benzynie. Jak zaczne jechać to po chwili zgasnie. Odpali bez problemu ale problem nadal jest. Wymieniłem pompke paliwa i filtr paliwa.????



Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: Robsonnnn » pn mar 05, 2012 21:46

masz tu zaznaczylem ci filr paliwa i odstojnik

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: krzycho85 » pn mar 05, 2012 22:40

masz tu zaznaczylem ci filr paliwa i odstojnik
Zaznaczyłeś filtr i pompkę.

A czerwonym zaznaczony reduktor gazu :grin:



21tehace21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 15, 2012 20:36

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: 21tehace21 » wt mar 06, 2012 09:54

Czyli w tych golfach jedyny filtr to ten plastikowy na przewodzie bo ja go wywalilem. A mi chodzi o to co jest na zielono http://zapodaj.net/583b5f7288c5.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false; czy to sie wymienia ? A móglby mi ktos napisac jak prawidlowo ustawic mieszanke powietrza tym wkretem od gory bo od kad moj gaznik wrocil od mechanika ktory mial mi go wyczyscic i ustawic to teraz jakis slaby jest i ma niskie obrotu jak sie zagrzeje tak jakby mial zaraz zgasnac ale nie gasnie. Moglby ktos napisac jak to regulowac na jakiej zasadzie regulowac mieszanke i jak regulowac te obroty.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: Mavrick » wt mar 06, 2012 10:58

Sprawdz czujnik temp. U mnie jak padl to byly identyczne objawy.



Awatar użytkownika
bartas1226
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 20, 2012 19:00

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: bartas1226 » wt mar 06, 2012 20:26

A jak sprawdzić czujnik temperatury?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: Mavrick » śr mar 07, 2012 12:21

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=88981" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

zapali zgasnie zapali zgasnie

Post autor: Robsonnnn » śr mar 07, 2012 13:26

No dokladnie, pomylka :)
to co na zielono zaznaczyles to jest odstojnik paliwa, jest czescia wymienna.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości