Problem z układem chłodzenia po wymianie pompy mk3 gti

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VWbART19882
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:36
Lokalizacja: Lubelskie/Biała Podlaska
Kontakt:

Problem z układem chłodzenia po wymianie pompy mk3 gti

Post autor: VWbART19882 » czw sie 02, 2012 15:02

Witam
Potrzebuje pomocy.
Mam mk 3 GTI już dość długo, wszystko było ok z układem chłodzenia do czasu.. przestał trzymać temperaturę. podczas jazdy było maks 80 w mieście 90i wł. się wentylator. Jeździłem tak długo aż wymieniłem termostat na wahlera oryginalny ale nadal tak było. Później zaczęła się odzywać pompa wody, osiągając stan krytyczny(chrobotała) pare razy auto nagrzało mi się przez jej zacięcie i stwierdziłem że ją wymienię jak najszybciej :bigok: .
2tygodnie temu pojechałem po części i trochę golfiacza przegoniłem.. :satan: (1.60 po trasie) wracając auto zmieniło momentalnie głos osłabło ,temparatura z 80 poszła bardzo szybko do ponad 100. Zatrzymałem auto i poczekałem aż ostygnie. Poszła uszczelka pod głowicą:( :? .. Kupiłem nową, wymieniłem, głowica była ok, wszystko staranie wyczyściłem, wypolerowałem i skręciłem kluczem dynamometrycznym jak książka pisze. Wymieniłem też olej. Musiałem od nowa ustawić zapłon. Poszła też nowa pompa wody i termostat.
Autko jednak nie działa jak powinno. Zalane płynem po lekkim nagrzaniu zaczyna wyrzucać wodę do pojemnika od dołu pomimo że na zegarze jest tylko 80stopni. Wydaje się że woda jest pompowana do zbiorniczka tym dolnym wężem a nie nadmiarem. Przewody robią się puste po pewnym czasie. Wymieniony mam czujnik wentylatora i czujnik tem. w trójniku(nie org. ale nowy). Kombinowałem już z termostatem(gotowany przed zamontowaniem i jest ok) i nawet po wyrzuceniu jest to samo. Zamontowałem już nawet pasek od alternatora odrotnie(tz. taż żeby pompa kręciła wodę w drugą stronę.) i jest to samo. podlączenie przewodów jest prawidłowe sprawdzane z passkiem b4. Mam też nowy pojemnik( ze starym korkiem) bez czujnika poziomu płynu (wsadziłem bezpiecznik) ponieważ stary pociekł ,,złączeniem,,. Dodam tylko że mam chłodnicę od 1.8 od paska trochę mniejszą ponieważ miałem wypadek i nie mogłem dostać na szybko tej większej..co z tym zrobić? :banghead: :bigok:
Jeżeli już był taki temat to przepraszam kolegów z forum, szukałem bezskutecznie.


Moc ma tylko jedno oblicze..GTI

Awatar użytkownika
silent_runner
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: pt lut 03, 2006 17:46
Lokalizacja: WZ (west side warsaw)
Kontakt:

Problem z układem chłodzenia po wymianie pompy mk3 gti

Post autor: silent_runner » czw sie 02, 2012 22:25

Prawdopodobnie masz przedmuch pod głowicą z komory spalania na jeden z kanałów wodnych. Kolega miał tak w swoim TD'eku.


VW MANIA 2008 (nr.0038)
VW MANIA 2009 (nr.0390)

Obrazek
1984 MK2 GTI http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=526473" onclick="window.open(this.href);return false; almost complet :]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z układem chłodzenia po wymianie pompy mk3 gti

Post autor: Paweł Marek » czw sie 02, 2012 22:48

załóż pasek jak ma być (pod kołem pompy), a potem sprawdź drożność wężyka tego co nazywasz przelewowym łącznie z jego króćcami, upewnij się co do tego korka, skombinuj sprawny albo kup nowy zamiennik jest tani. Jeśli to nie pomoże to niestety możliwe jest że uszczelka nie trzyma. Nie napisałeś czy głowice dałeś do sprawdzenia ew. do planowania. Po przegraniu mogła tego wymagać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

Problem z układem chłodzenia po wymianie pompy mk3 gti

Post autor: Grzechotnik » pt sie 03, 2012 14:22

dokladnie zle zalozyes pasek pk kolo pompy wodnej ma sie krecic w ta samo strone co wał i alternator



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości