[corrado] info o klimatyzacji

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sarsai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 17, 2010 09:20
Lokalizacja: Boguszyce

[corrado] info o klimatyzacji

Post autor: sarsai » ndz gru 30, 2012 17:15

Witam. Chce dołożyć klimatyzację do mojego corrado i potrzebowałbym jakiegoś info odnośnie numerów części/ zdjęć/ lokalizacji poszczególnych elementów. Silnik 2.0 16v 9a, pasek klinowy, docelowo instalacja pod R134a (nie R12). Teoretycznie powinna pasować sprężarka Sanden SD7V16 z odpowiednim tylnym deklem i kołem pasowym pod pasek klinowy. Klima poleci na oddzielnym sterowniku, całkowicie customowa instalacja elektryczna z zachowaniem zasady działania. Sprzęt mechaniczny raczej na orginalnych podzespołach.
Kilka pytanek:
1. czy potrzebna jest inna puszka nagrzewnicy, czy wystarczy przerobic stara?
2. Umiejscowienie przejścia przyłączy parownika w ścianie grodziowej.

Reszta pytań wyjdzie w trakcie prac. Będę wdzięczny za każdą informację.
Pozdrawiam



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[corrado] info o klimatyzacji

Post autor: muszkatobiasz » ndz gru 30, 2012 20:09

Raczej inna nagrzewnica bo w starej niema miejsca na drugą , a w ścianie grodziowej przeważnie jest zawór rozprężny !



sarsai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 17, 2010 09:20
Lokalizacja: Boguszyce

[corrado] info o klimatyzacji

Post autor: sarsai » ndz gru 30, 2012 22:26

Zamiast zaworu rozprężnego zastosuję najprawdopodobniej dyszę rozprężną (filtruje i jest tańsza) a z tą nagrzewnicą to musiałbym porównać np z golfa II z klimą czy podejdzie. najwyżej wyżeźbię sobie odpowiednio. Z grodzią chodziło o to, w którym dokładnie miejscu jest otwór na przyłącza z parownika. Dzieki ;)



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[corrado] info o klimatyzacji

Post autor: muszkatobiasz » ndz gru 30, 2012 22:35

Tak dysza jest tańsza i chyba lepsza! Zrób najpierw zabudowe dechy (nagrzewnice) to potem zrobisz otwory na rurki itp. Bo widze że mało cześci do klimy jest dostepne!



sarsai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 17, 2010 09:20
Lokalizacja: Boguszyce

[corrado] info o klimatyzacji

Post autor: sarsai » pn gru 31, 2012 00:12

i wlasnie to mnie troche martwi. osuszacz pojdzie chyba pod filtr powietrza (lewy przod pod podłużnicą) przwdopodobnie ze starego sharana, przewody sobie podorabiam, chłodnice sie dobierze jakąś pod wymiar tylko ten parownik i sprężarka mnie martwia...



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[corrado] info o klimatyzacji

Post autor: muszkatobiasz » pn gru 31, 2012 01:08

Spreżarke na allegro znalazłem http://allegro.pl/sprezarka-klimatyzacj ... 31127.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale http://www.klimatyzacja.pl/auto-klima/s ... rozpreznym" onclick="window.open(this.href);return false; i http://www.klimatyzacja.pl/auto-klima/s ... rezna-alpo" onclick="window.open(this.href);return false; i jesli masz dysze to niemasz w obiegu osuszacza to jest troszke inny układ



sarsai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 17, 2010 09:20
Lokalizacja: Boguszyce

[corrado] info o klimatyzacji

Post autor: sarsai » pt sty 11, 2013 23:23

chodziło mi o akumulator. wielkie dzięki za pomoc ;)



sarsai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 17, 2010 09:20
Lokalizacja: Boguszyce

[corrado] info o klimatyzacji

Post autor: sarsai » ndz kwie 07, 2013 18:30

Temat już prawie ogarnięty. Puszka nagrzewnicy i parownika pasuje od passata b3 (ja mam z VR6 ale z innych powinny być takie same), wystarczy przełożyć połówkę z klapami z corrado. Nie trzeba wtedy przerabiać przewodów do kratek itp. Prawdopodobnie będę musiał skrócić schowek po stronie pasażera, jeszcze się okaże. Zostaję przy zaworze rozprężnym, poleci na R12. Sprężarka ori z Corrado 9a. :)



pigwa1155
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 28, 2016 22:16
Auto: Corrado
Silnik: BAM
Kontakt:

[corrado] info o klimatyzacji

Post autor: pigwa1155 » pt paź 28, 2016 22:27

Siemanko.
Odgrzeje :)
Mam Corrado 1994r silnik 2E, powoli przykładam się do włożenia BAM-a czy AMK i przy okazji, chce się pokusić o zrobienie klimatyzacji. :)
sarsai, z tego co rozumiem to airbox pasuje od passata b3, reszta zostaje z Corrado, a jak jest ze sterowaniem klapami? Zostają jak jest czy w klimie jest dodatkowa klapa sterowanie ciepło-zimno?
Poza tym jak w końcu z tym schowkiem Ci wyszło, skracałeś czy został oryginał?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości