Podciśnienie do klimy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sisu32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 19, 2008 12:25
Lokalizacja: Wisła

Podciśnienie do klimy

Post autor: sisu32 » wt sty 01, 2013 23:33

Witam. Mam takie pytanko. Z kąd zkombinować podciśnienie do sterowania nawiewami nagrzewnicy w klimatyzacją ? Mam ABS więc pompki podciśnieniowej nie mam. Do silnika 1,6 TD (sb) pompa podciśnienia jest jakaś inna czy co ? Bo przymierzałem z 1Z, JR i żadna nie pasuje.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Podciśnienie do klimy

Post autor: Paweł Marek » śr sty 02, 2013 03:32

nie jestem pewien jak jest w mk2 ale w mk3 podciśnienie jest brane z króćća na wężu serwa, i po drodze jest mały elektrozaworek, oraz przez trójnik jest jeszcze dołączony rezerwuar podciśnienia czyli platykowy baniaczek około liotra pojemności - siedzi w nadkolu - to można pominąć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Podciśnienie do klimy

Post autor: Witek.J » śr sty 02, 2013 22:42

sisu32 pisze:Bo przymierzałem z 1Z, JR i żadna nie pasuje.
Od 1Z nie będzie pasowała ale od JR musi, coś ci się te pompy chyba pomieszały. :hmm:
sisu32 pisze:Mam ABS więc pompki podciśnieniowej nie mam
Nie ma wcale? zrób zdjęcie jak to jest rozwiązane. Widziałem kilka diesli z ABS i miały normalną pompę podciśnienia tyle że zamiast węża miały założoną zaślepkę.



sisu32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 19, 2008 12:25
Lokalizacja: Wisła

Podciśnienie do klimy

Post autor: sisu32 » czw sty 03, 2013 00:00

Witek.J pisze:Od 1Z nie będzie pasowała ale od JR musi, coś ci się te pompy chyba pomieszały. :hmm:
Kurcze no na promilach wedy nie byłem więc raczej sie mi nie pomieszały :bajer: To tak jak by sie tym ślimakiem tylko różniło bo srednica ta sama. W sumie to w silniku jest nawet taki ślimak i on sie tam obraca.
Witek.J pisze:Nie ma wcale? zrób zdjęcie jak to jest rozwiązane. Widziałem kilka diesli z ABS i miały normalną pompę podciśnienia tyle że zamiast węża miały założoną zaślepkę.
Pompy podciśnienia nie ma wcale. Jest taka zaślepka okrągła w jej miejscu a przykręcana tymi widełkami od pompki podciśnienia. Serwa nie mam bo cała pompa od ABS'u jest na elektryke. Jutro cykne jakieś foto.



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Podciśnienie do klimy

Post autor: Witek.J » czw sty 03, 2013 18:51

Z JR na pewno będzie pasowała. Wszystkie diesle 1.6 mają taką samą pompę, 1.9 mają inną. Trzeba chwilkę nią po manewrować żeby trafić w płetwę pompy oleju, może nie trafiłeś i dlatego mówisz że nie pasuje :hmm:
Takiego rozwiązania nie widziałem żeby tylko dekiel był, pod nim i tak musi być tryb napędzający pompę oleju.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości