Pilne ! jak to sie nazywa ??

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

muniek8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 04, 2015 22:17

Pilne ! jak to sie nazywa ??

Post autor: muniek8 » czw paź 08, 2015 16:57

Witam . W moim golfie 1.4 16v mialem problem z ciśnieniem oleju . Mechanik stwierdził ze to wina walkow , zrobil . Tylko jest problem .. Wyrobila sie jakad nasadą na te walki czy jakos tak . Gdy z nim gadałem jechałem autem i Malo go rozumialem . Powiedzial żebym poszukam tego po necie . Z rym ze ja nie mam pojecia o co może chodzic . Wiem temat ciezki ale moze ktos to skuma bo ja obecnie nie mam kontaktu z mechanikiem a zalezy mi na czasie i ewentualnym zamówieniu bo auto potrzebne na juz .



Awatar użytkownika
Mengog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:01
Lokalizacja: J. GÓRA

Pilne ! jak to sie nazywa ??

Post autor: Mengog » pt paź 09, 2015 09:46

witaj,

może chodziło mu o pompę olejową ale jakie nasadki nie mam pojęcia. Moze wyrobiły /wytarły się panewki pod wałkiem rozrządu - ale to nic nie ma do ciśnienia oleju.
Zadzwoń i zapytaj o co mu dokładnie chodziło bo z Twojego opisu nic nie wynika

Jakie miałeś wcześniej objawy nim trafiłeś do tego mechanika ze postawił Ci taka diagnozę?


Live to Ride .... Ride to Live !

Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Pilne ! jak to sie nazywa ??

Post autor: Paulex » pt paź 09, 2015 18:32

Może chodzi o dźwigienki zaworowe? Obrazek
Obrazek

Tylko nie wiem jakie masz dokładnie.


TDI -> The Devil Inside

muniek8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 04, 2015 22:17

Pilne ! jak to sie nazywa ??

Post autor: muniek8 » pt paź 09, 2015 20:13

Chodzilo o pokrywe zaworow . Nieporozumienie . Podobno w wale jest dziura . Czy to mozliwa przyczyna niskiego ciśnienia ?

Przeszukuje neta w celu znalezienia jakiegoś zamiennika i czy mógłby mi ktos ocenić stan tych walkow bo ja lekko zielony jestem na te tematy . ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Re: Pilne ! jak to sie nazywa ??

Post autor: Paulex » sob paź 10, 2015 08:05

muniek8 pisze:Chodzilo o pokrywe zaworow . Nieporozumienie . Podobno w wale jest dziura . Czy to mozliwa przyczyna niskiego ciśnienia ?
Nie wiem, raczej wątpię, może ktoś się wypowie mądrzejszy :) Ale jeżeli chodzi o ciśnienie, to proponuję zajrzeć do miski olejowej i sprawdzić czy nie jest zapchany smok od pompy olejowej, u mnie to rozwiązało problem. Koszt niewielki bo dochodzi zakup masy uszczelniającej Dirko, a będzie pewność że to nie to.
Co do stanu wałków nie wypowiem się, ale wiem że lepiej kupić jak ktoś Ci wymontuje przy Tobie z głowicy, niż jak będą już wymontowane. Nie masz pewności jak ja ktoś przechowywał i czy nie pokrzywił.


TDI -> The Devil Inside

muniek8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 04, 2015 22:17

Pilne ! jak to sie nazywa ??

Post autor: muniek8 » sob paź 10, 2015 09:15

W tym rzecz ze pompa jest ok bo byla zalozona nowa i problem wciąż byl ten sam :/

Zakupilem wczoraj używane walki i mój mechanik stwierdził ze są w tak samo zlym stanie jak moje stare . Opieral sie głównie na tym ze przytrzymując sztywno pokrywę , lapiac za zetate i ruszając w gore i w dol widac minimalny luz w miejscu gdzie wal wchodzi w pokrywe zaraz przy zebatym . Słychać tez przy tym delikatny stuk . Czy to prawidlowa metoda sprawdzania walkow . I czy przez taki minimalny luz może być niskie ciśnienie oleju ?
Ostatnio zmieniony czw paź 15, 2015 12:07 przez muniek8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Pilne ! jak to sie nazywa ??

Post autor: Michał_1977 » sob paź 10, 2015 12:02

muniek8,nie pisz posta pod postem.Używaj opcji EDYTUJ.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości