filtry oleju zamienniki , oryginalne

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KOoCurR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 10, 2014 13:37

filtry oleju zamienniki , oryginalne

Post autor: KOoCurR » śr gru 02, 2015 00:26

Mam takie pytanie do forumowiczów.
Czym różnią się filtry olejów. Niektóre filtry mają więcej lub mniej otworów w które wpływa olej mimo ze są do tego samego silnika. Czy ma to jaki wpływ na osiągi albo filtracje.
Warto kupować oryginalne sygnowane filtry oleju?



irmina30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 14, 2015 11:12

filtry oleju zamienniki , oryginalne

Post autor: irmina30 » śr gru 02, 2015 11:23

Ja bym chyba wolała kupić oryginał...Sprawdź tu chyba mają spory asortyment. Taki chyba dłużej nam posłuży prawda?



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

filtry oleju zamienniki , oryginalne

Post autor: luke320 » czw gru 03, 2015 03:30

Na filtrację ma wpływ przede wszystkim ilość wkładu i jego jakość.
Purflux kiedyś się reklamował, że dzięki specjalnemu uformowaniu materiału filtracyjnego, filtr jest dzięki
temu wydajniejszy. Ile w tym racji, cholera wie. Ale jedno wiadomo na pewno - filtry tej firmy są jednymi z najdroższych.
Tu masz np. ori, jak cię interesuje - cena raczej znośna.
http://allegro.pl/filtr-oleju-vw-passat ... 04807.html" onclick="window.open(this.href);return false;



KOoCurR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 10, 2014 13:37

filtry oleju zamienniki , oryginalne

Post autor: KOoCurR » wt gru 08, 2015 19:16

Kupiłem właśnie knechta ogolnie jest zblizony iloscią otworów ma tyle samo co oryginał. Wogóle tylko ta marka wydaje mi sie technologicznie bliżej do oryginału.
Mam również swoje doswiadczenie z filtrem oleju K&N. Po założeniu auto wyraznie szybko wchodzi na wysokie obroty. Ale wymontowałem ponieważ był ryzykowny i nie było w jego katalogu mojego samochodu chociaż był tych samych wymiarów i gwintu.
Jak ktoś mi teraz powie filtr oleju nie ma nic do obrotów to nasłuchał sie powtarzanej gadki jakiegos mechanika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości