Montaż Hamulca ręcznego Hydrauliczndego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Montaż Hamulca ręcznego Hydrauliczndego

Post autor: pironet » wt gru 27, 2016 21:06

Wtiam.Postanowiłem zamontować w swoim Golfie mk4 hydrauliczny ręczny i mam mały problem.Jako że auto jest uzywane w KJSach to zmodyfikowałem trochę hamulce.Wywalona jest pompa ABS i hamulce podłączone jak na schemacie.Wszystko działa jak należy ale po kilku naciśnięciach hamulca blokuje tył.Na początku było ok ale po kilku przejazdach zaczeło blokować tył jak by hydrołapa nie cofała płynu i tylko pompowała nabijając cisnienie.Jest to hydrołapa z allegro jedna z tańszych z jedną pompą.Ktoś coś może podpowie gdzie błąd?
Żólte na s chemacie to trójniki.
Obrazek


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaż Hamulca ręcznego Hydrauliczndego

Post autor: grg474 » śr gru 28, 2016 20:39

a mogę zapytać czemu nie zrobiłeś układu z 2 kompletami zacisków z tyłu? Ręczny by był na jeden komplet a drugi oryginał hamulców?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Montaż Hamulca ręcznego Hydrauliczndego

Post autor: pironet » śr gru 28, 2016 20:54

Poszedłem na łatwiznę.Uznałem że jest to prostsze rozwiązanie i lepsze.Lepsze bo nie trzeba dokładać kolejnych zacisków ,i robić całego dodatkowego obiegu.Powiem szczerze chodziło to fajnie ale problem pojawił się pózniej.Doszedłem dziś do tego że winna jest pompa ręcznego.Za słaba spręzyna i nie cofa odpowiednio tłoka.Tak to jest jak chce się przyoszczędzić.Pytaniem na pytanie....co da drugo obieg poza wzrostem kosztów...pewnie powiesz że bezpieczeństwo bo jak jeden przewód padnie to zostaje drugi.Fakt,ale jak ma paść to padnie.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

Montaż Hamulca ręcznego Hydrauliczndego

Post autor: Dansli » pt sty 27, 2017 00:49

z tego co mi wiadomo to musi być pompa hamulcowa przepływowa żeby właśnie takie cuda sie nie działy podczas hamowania hamulcem roboczym.


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości