Uszczelniacz a blokada zorządu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Uszczelniacz a blokada zorządu

Post autor: Euzebi » sob lut 25, 2017 23:10

Dobry wieczór. Mam taki problem że od jakiegoś czasu cieknie mi olej po obejrzeniu miejsca wycieku wynika że leci z uszczelniacza wałka rozrządu jak jest ta plastikowa pokrywa. i teraz pytanie .. jak zablokować koło zębate żeby wykręcić śrubę trzymające te koło. Bo raz gdzieś wyczytałem że trzeba wsadzić kawałek blachy z 2 strony pokrywy no ale to bym musiał i pokrywę demontować i całą tą część z kopułką ...no to trochę w cholerę dodatkowej roboty i kolejna uszczelka przy wymianie.....innym razem gdzieś widziałem że przy samym kole zębatym jest otwór gdzie sie wkłada śrubę lub bolec i to blokuje koło ale u siebie chyba tego nie widziałem...hmm i jeszcze inna sprawa co do ustawienia rozrządu.... bo wiadomo że trzeba ustawić na kreskach tylko moje pytanie jak to zrobić ? czy można to zrobić na postoju kręcąc na siłę śrubę przy kole zębatym z paskiem(jeśli auto jest na luzie)? ...innym razem ktoś kiedyś napisał że jeśli chcemy ustawić na kreskach to trzeba wrzucić 5 bieg i przepchać auto aż sie ustawi. hmm?
ktoś coś wie na ten temat ?
Obrazek

(pozwoliłem sobie zgapić z innego tematu ale dotyczące golfa ii i miejsce oznaczone strzałką to tam właśnie znajduje sie ten uszczelniacz który mi puszcza.albo tak mi sie wydaje)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=350028" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Uszczelniacz a blokada zorządu

Post autor: Mavrick » ndz lut 26, 2017 00:12

Jezeli chodzi o rozrzad to wrzucasz luz, nastepnie ustawiasz przy pomocy klucza (krecac w prawa strone walkiem rozrzadu lub kolem na wale) kolko na znak i zdejmujesz pasek. Wymieniasz to co masz wymienic nastepnie sprawdzasz ustawienia kol, zakladasz pasek, napinasz i po robocie:).



Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uszczelniacz a blokada zorządu

Post autor: Euzebi » ndz lut 26, 2017 00:58

Mavrick pisze:Jezeli chodzi o rozrzad to wrzucasz luz, nastepnie ustawiasz przy pomocy klucza (krecac w prawa strone walkiem rozrzadu lub kolem na wale) kolko na znak i zdejmujesz pasek. Wymieniasz to co masz wymienic nastepnie sprawdzasz ustawienia kol, zakladasz pasek, napinasz i po robocie:).
dzięki za szybką odpowiedź..... ale ten tego .... jak będę próbował odkręcić koło zębate żeby je zdemontować (czyli w lewą stronę) to koło też będzie sie obracać.. i właśnie dlatego bym musiał je jakoś zablokować.. :)


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Uszczelniacz a blokada zorządu

Post autor: waski1 » ndz lut 26, 2017 09:51

Takie coś jest ci potrzebne. Albo kupić albo zrobić samemu.
http://allegro.pl/klucz-do-demontazu-ko ... 3be5c0af30" onclick="window.open(this.href);return false;



kamillosvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn cze 09, 2014 16:55
Lokalizacja: Łukowica

Uszczelniacz a blokada zorządu

Post autor: kamillosvw » pn mar 06, 2017 00:03

Z drugiej strony wałka (nie od strony koła, tylko kopułki ) jest wy frezowany na wałku płaski otwór, tam powinieneś dopasować jakiś płaskownik i wałek zablokowany :D



Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uszczelniacz a blokada zorządu

Post autor: Euzebi » wt mar 07, 2017 00:36

kamillosvw pisze:Z drugiej strony wałka (nie od strony koła, tylko kopułki ) jest wy frezowany na wałku płaski otwór, tam powinieneś dopasować jakiś płaskownik i wałek zablokowany :D
no tak .. ale żeby to zrobić to muszę zdemontować chyba kopułkę i całą resztę żeby dostać sie do tego wyfrezowanego...

waski1 pisze:Takie coś jest ci potrzebne. Albo kupić albo zrobić samemu.
http://allegro.pl/klucz-do-demontazu-ko ... 3be5c0af30" onclick="window.open(this.href);return false;
no i właśnie tego chciałbym uniknąć bo z powodu wymiany uszczelki która warta jest około 20zł muszę ponosić kolejne koszty na klucz. :)


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

kamillosvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn cze 09, 2014 16:55
Lokalizacja: Łukowica

Uszczelniacz a blokada zorządu

Post autor: kamillosvw » wt mar 07, 2017 01:04

Musisz !
Albo drugie wyjście to anty klucz, na samo koło, dorobiłem sobie kiedyś taki, jak znajdę to podeślę fotke :)



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Uszczelniacz a blokada zorządu

Post autor: needved » wt mar 07, 2017 10:42

Nie jeden raz odkręcałem kluczem pneumatycznym gdy jeszcze rozrząd spięty i zawsze bez problemu. Bez żadnych blokad i dodatkowej roboty 1,5h i wymieniony cały rozrząd z uszczelniaczami.
Jak będziesz wymieniał uszczelniacz na wałku wymień też ten na wale bo to jedna robota a jak puści będzie problem.



kamillosvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn cze 09, 2014 16:55
Lokalizacja: Łukowica

Uszczelniacz a blokada zorządu

Post autor: kamillosvw » wt mar 07, 2017 13:25

Klucz zrobiony w 6,5 min , najlepiej włożyć nasadkę z średnią przedłużka by wsparła się o ten klucz i odkręcasz bez problemu (wystarczy metrowa rurka, bo śruba chyba na kleju )
Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości