Ubywający płyn chłodniczy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fivel123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 05, 2017 23:26

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: Fivel123 » ndz kwie 02, 2017 21:52

Witam zakupiłem Jette 1.9 TDI 105KM w grudniu 2016 roku od znajomego po miesiącu użytkowania zauważyłem, że ubyło trochę płynu chłodniczego musiałem dolać 100ml i tak jeździłem kolejny miesiąc patrzę a tam znowu płyn na poziomie min. (a było na max jak dolewałem) teraz ostatni czas ponad miesiąc dużo jeździłem ale krótkie trasy i płynu praktycznie nie ubywało jak już coś to minimalne ilości... Odpowietrzałem układ bo myślałem, że może tutaj jest przyczyna ale nic to nie dało aż do czasu jak przegoniłem auto ok 60km i po tej jeździe ubyło płynu z poziomu max do m/w połowy zbiorniczka. Po tych kilku miesiącach użytkowania zauważyłem, że płyn nie ubywa albo w bardzo ale to bardzo małych ilościach jak pokonuje krótkie odcinki 10km do pracy i z pracy nie ważne jaka pora roku czy zimno czy ciepło.
W tych 2 miesiącach co ubyło mi płynu przynajmniej raz w każdym miesiącu zrobiłem trase ok. 50-60km i to by pasowało.
W zbiorniczku nie pojawia się olej oraz pecherze powietrza itp.
Poziom oleju nie rośnie, pod korkiem nie robi się masło.
Autko pięknie odpala, silnik równo pracuje - VCDS nie pokazuje żadnych błędów.
Auto nie kopci, nie pojawia się biały dym itp.
Auto szybko się nagrzewa - ogrzewanie również dobrze działa
Klima teraz w te ciepłe dni super chłodziła
Pod dywanikiem pasażera sucho

Jedyny problem jaki zauważyłem to jak auto się rozgrzeje do 90 stopni występują delikatne nie regularne drgania na biegu jałowym. Wciśnięcie sprzęgła nic nie daje dopiero drgania występują jak auto się rozgrzeje... wtryski były sprawdzane tzn parametry i mieszczą się w normie - mechanik podejrzewa uczelniacze wtrysków !!! Jak dodaje gazu to drgania mijają występują tylko na biegu jałowym.
Auto było na kanale i nikt nie zauważył wycieków. Czasami ale to naprawdę żadko jak podniosłem maskę czułem delikatny słodkawy zapach płynu chłodniczego kilka razy mi się zdarzyło ale ogólnie jak podnosze maskę to nic nie czuć...
Mechanik podejrzewa uszczelkę pod głowicą.
Nie chce pochopnie pakować się w koszta dlatego pytam czy jeszcze coś innego może być przyczyną ubywającego płynu ????

Dziękuje i pozdrawiam



dawid1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 29, 2016 20:28

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: dawid1994 » pn kwie 03, 2017 06:11

Może płyn ci gdzieś uchodzi np. przy łączeniu węża z silnikiem ale nie jest to zauważalne ze względu że od ciepła od razu paruje, sprawdź dokładnie wszystkie przewody.



Fivel123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 05, 2017 23:26

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: Fivel123 » pn kwie 03, 2017 19:31

Dzisiaj auto kolejny raz było sprawdzane na podnośniku - zero wycieków, przewody gumowe nie były twarde - auto specjalnie przegoniłem na wysokich obrotach co dla mnie było dziwne, że po odkręceniu korka nie było zbyt dużego ciśnienia lekko zasyczało i tyle (korek odkręcony po energicznej jeździe i kilku minutach może 3-4 na biegu jałowym)... w czwartek oddaje auto do specjalistycznego zakładu mają mi jeszcze raz wszystko sprawdzić w tym wykonać test na obecność CO2 czas pokaże... czy to nie uszczelka albo nawet głowica ???



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: marmi m » wt kwie 04, 2017 14:24

A sprawdziłes pompę wody?? często przez nią cieknie płyn i slady nie zostają nigdzie...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Fivel123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 05, 2017 23:26

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: Fivel123 » wt kwie 04, 2017 20:03

Jednak uszczelka pod głowicą niestety - dziękuję za pomoc pozdrawiam



Awatar użytkownika
lukeero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 17, 2017 16:03

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: lukeero » wt kwie 04, 2017 20:30

Jak do tego doszedłeś? :D



Fivel123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 05, 2017 23:26

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: Fivel123 » pt kwie 07, 2017 08:46

To zasługa mojego mechanika, który przyłożył się do szukania problemu a nie olał sprawę... Płyn ubywał podczas dłuższej jazdy więc musieliśmy stworzyć ekstremalne warunki, przegoniłem auto na turbo wysokie obroty potem na biegu jałwym grzanie na max wysokie obroty i już traciliśmy nadzieje, aż tu nagle przez chwile było czuć płyn w spalinach i raz poleciał delikatny biały dymek - diagnoza początki uszczelki... Dam znać po wymianie czy to była w 100% trafna diagnoza - jak sprawdzę auto dam znać... pozdrawiam



Fivel123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 05, 2017 23:26

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: Fivel123 » śr maja 03, 2017 20:50

Witam ponownie - uszczelka po wymianie i jak narazie płyn nie ubywa jednak to była trafna decyzja...

Temat można zamknąć pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości