Golf IV 1,4 problemy z paleniem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Grzegorz Kominek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 27, 2017 12:42

Golf IV 1,4 problemy z paleniem

Post autor: Grzegorz Kominek » czw lip 27, 2017 12:53

Witam wszystkich dzięki serdeczne za przyjęcie
Szukam pomocy związanej z moim Golfikiem 1.4 16v +g
Ma spore problemy z paleniem mianowicie po całonocnym parkowaniu po przekręceniu kluczyka rozrusznik kręci i nic przy drugim przekręceniu kluczyka czasami jakby chciał zaskoczyć
przy trzecim zaskakuje ale pracuje jakby nie palił mieszanki albo palił na jeden/dwa gary dodaje gazu dławi się ale jakby chciał pracować o przygazowaniu nagle dostaje obrotów tak ok2k puszczam gaz i pracuje normalnie i można jechać . sporadycznie przy gwałtownym naciśnięciu pedału gazu przydławi się . Jesli postoi chwilę godzinę dwie też pali nie odrazu ale za pioerwszym przekręceniem kluczyka kilka razy rozrusznik musi zakręcić.
Sytuacja powtarza się każdego ranka.
Podłączony był do kompa pokazał błąd na przepustnicy - wyczyszczona umyta cycuś.
Co może być powodem takiego stanu rzeczy
Mam idento drugi samochód 1.4 ale sama benzyna i ten czasami podobnie się zachowuje ale sporadycznie - po odpaleniu obroty są na bardzo niskim poziomie rzędu 500

Pytanko może miał ktoś takowy problem i mógłby coś podpowiedzieć
Czy to cofające się paliwo czy przewody wysokiego czy jeszcze coś o czym nie mam pojęcia
Pozdro

ps. Znalazłem taki filmik na Youtubie z podobnym objawem
https://www.youtube.com/watch?v=wkgRrMI7e0A" onclick="window.open(this.href);return false;



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Golf IV 1,4 problemy z paleniem

Post autor: muszkatobiasz » czw lip 27, 2017 22:07

świece i przewody od tego trzeba spróbować



Grzegorz Kominek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 27, 2017 12:42

Golf IV 1,4 problemy z paleniem

Post autor: Grzegorz Kominek » pt lip 28, 2017 07:34

różnica jest jeszcze jedna jeśli jest gorąco na dworze to czasami i za trzecim nie zaskoczy a jeśli zimniej troche mu to łatwiej idzie ale 3 razy trzeba kręcić
właśnie zamówiłem komplet świec i przewody - zobaczymy



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf IV 1,4 problemy z paleniem

Post autor: marcin7x5 » pt lip 28, 2017 18:16

Warto spróbować porannego rozruchu z odpiętym czujnikiem temp wody. Ogólnie to wygląda na kłopoty z elektryką czyli przewody i cewka zapłonowa.



Grzegorz Kominek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 27, 2017 12:42

Golf IV 1,4 problemy z paleniem

Post autor: Grzegorz Kominek » pn sie 07, 2017 09:50

Byłem u mechanika podpiął kompa i pokazało za bogatą mieszankę powiedział że listwa wtrysków gazu czy jakoś tak może przepuszczać jutro pojadę do gazownika



adin17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 02, 2017 11:10

Golf IV 1,4 problemy z paleniem

Post autor: adin17 » śr sie 16, 2017 07:39

jeśli tak jest to łatwo to sprawdzisz - zakręć butlę i wypal gaz w przewodach, nastepnie próbuj odpalić i zobaczysz czy to to....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości