[mk3] Jak zapobiec ukreceniu świec zarowych

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kamilkamil12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 14, 2019 18:02

[mk3] Jak zapobiec ukreceniu świec zarowych

Post autor: Kamilkamil12 » wt lis 12, 2019 18:52

Jak w temacie za parę dni będę zmieniał świece w golfie i chciałem się dowiedziec czy jest jakiś sposób żeby taka świeca się po prostu nie ukrecila czy to jest 50/50 myślałem parę dni psiknac na świece WD 40 myślicie że coś pomoże?



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[mk3] Re: Jak zapobiec ukreceniu świec zarowych

Post autor: indigo1975 » pn mar 09, 2020 21:22

Napewno nie zaszkodzi wd ja robilem tak ze jak ktoras nie chciala sie odkrecic to odpalilem silnik by zrobil sie cieply i powoli poszlo . Jak ciezko idzie to musisz powoli krecic raz w jedna strone raz w druga. Lepiej sie troche z tym pobawic niz narobic sobie roboty tak ze powoli i bez pospiechu. Grunt to dokrecic nowe swiece odp. momentem i wyczyscic gwint zeby w przyszlosci nie bylo problemow i nie smaruj niczym jak bedziesz nowe wkrecal.


indigo1975

arturo91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 06, 2020 15:40
Lokalizacja: Piaseczno
Auto: Vw Golf VI
Kontakt:

[mk3] Re: Jak zapobiec ukreceniu świec zarowych

Post autor: arturo91 » pn kwie 06, 2020 16:12

Jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić. Na początku warto uruchomić silnik i rozgrzać świecę do normalnej temperatury pracy. Każdy mechanik poleca też kupić dobry preparat penetrująco-smarujący i spryskać nim miejsce kontaktu świecy z głowicą, a następnie odczekać z 5 minut, żeby zadziałał. Wtedy można wciąć klucz dynamometryczny i próbować odkręcić pamiętając o dopuszczalnym momencie odkręcania (to jest bardzo ważne). Jeśli pójdzie to super, a jeśli nie to trzeba to wszystko powtórzyć od nowa (podgrzać, popryskać, próbować odkręcić), aż do skutku ;)



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk3] Re: Jak zapobiec ukreceniu świec zarowych

Post autor: Hubi14 » pn kwie 06, 2020 18:14

ja np lałem codziennie przez 5 dni środek penetrujący tylko coś sensownego a nie WD-40. Jak odkręcałem to silnik był ciepły po 20km trasie i jeszcze przed samym odkręcaniem polałem płynem hamulcowym, penetruje lepiej jak penetratory, jeszcze weź tam dookoła powietrzem popsikaj co by syfu nie było, klucz dynamometryczny ustawiłem na 20Nm i każda puszczała przed "kliknięciem" klucza



vwvzzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 02, 2020 12:09

[mk3] Re: Jak zapobiec ukreceniu świec zarowych

Post autor: vwvzzz » pt sie 21, 2020 22:28

ma się urwac to itak się urwie nawet jak by maga wezwał i czary odprawiał... jako zabezpieczenie wkręcić na smar ceramiczny, dać tam gdzie gwint i na stożek uszczelniający, tyle.

Co do odrdzewiaczy, mnie pozytywnie zaskoczył cx80 preparat o nazwie olej do gwintowania i wiercenia, nie wiem czy znam lepszy odrdzewiacz, drogi bo ponad 20zł ale puszka duza na dłuuuugo starcza, świetnie robi robotę, i wypsiukuje się do końca.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości