[mk4] Auto nie jedzie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PrzemoVi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 19, 2020 21:30

[mk4] Auto nie jedzie

Post autor: PrzemoVi » ndz lip 19, 2020 21:38

Siema.

Jechałem wczoraj moim Golfem 4 94.r przez las, zatrzymałem się i już nie mogłem ruszyć.
Bieg wbity, sprzęgło puszczone, ale auto nie jedzie.
Brak dziwnych dźwięków. Na płaskim asfalcie na 1 biegu jak go ciągnę do odciny to coś tam zaczyna się powoli toczyć..

Sprzęgło raczej ok, łapało prawie przy końcu, ale w ogóle się nie ślizgało i jak już złapało to mogłem sobie szaleć i nic się nie ślizgało.

Mogę kręcić przednim kołem (drugie na ziemi) bez większego problemu na wbitym biegu.
Ale jest różnica jak jest wbity bieg i jak nie jest wbity. Ale opór powinien być raczej większy?

Jak spróbuję wbić bieg wsteczny bez sprzęgła to słychać trzaski- czyli sprzęgło chyba ok?
Inne biegi mogę sobie wbijać na puszczonym i normalnie wchodzą, bez trzasków.

Ma ktoś pomysł co to może być? Zabezpieczenie półosi, sprzęgło czy przekładnia się rozsypała?
Mam dostęp do warsztatu i narzędzi więc raczej sam będę w tym grzebał, ale raczej zajmuje się naprawą motocykli niż samochodów, więc proszę o pomoc.

Dzięki za wasz czas



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Auto nie jedzie

Post autor: marcin7x5 » ndz lip 19, 2020 21:49

Wygląda jakby docisk sprzęgła się zablokował w pozycji rozłączonej skoro wszystkie biegi do przodu możesz wrzucić albo tylko teoretycznie je wybierasz bo sam wybierak jest uszkodzony.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości