[mk3] problem ze wspomaganiem

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

irek1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 12, 2007 22:42
Lokalizacja: Włoszczowa

[mk3] problem ze wspomaganiem

Post autor: irek1985 » wt wrz 21, 2010 22:32

witam
posiadam golfa 3 z silnikiem 1.9 TD rok 93 i od pewnego czasu mam problem ze wspomaganiem a mianowicie. jakis czas temu zaczelo wyć chyba lozysko w pompie wspomagania. Wycie lozyska bylo slychac wewnatrz auta na wolnych, a nasilalo sie wraz z obrotami. po pewnym czasie zaczelo mi glosno chodzic wspomaganie przy kręceniu kierownica, do tego wywalalo plyn ze zbiorniczka. Dodam ze jak sie ruszy kierownica na postoju przy wlaczonym silniku to waz ktory idzie od pompy wygina sie. co moze byc przyczyna? czy pompa do wymiany? M
Mam jesazcze jedno pytanie : czy pompa od TDI pasuje do zwyklego TD? bardzo prosze o jakies rady



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

[mk3] problem ze wspomaganiem

Post autor: ciachotdi » sob wrz 25, 2010 19:09

przyczyn moze byc kilka, pierwsza to zagiety przewód od wspomagania, pompa nie ładuje odpowiedniego cisnienia, najlepiej podmien od kogos pompe i zobaczysz. pompa podejdzie tez od benzyniaka tylko ma inne koło ktore cza sciagnać i nałożyć odpowiednie tzn na pasek klinowy. Na szrocie powinna kosztowac ok 80pln



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości