golf 3 1,9D wymiana wszystkich gum zawieszenia :POMOC!

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukassmk3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 18, 2010 22:06

golf 3 1,9D wymiana wszystkich gum zawieszenia :POMOC!

Post autor: Lukassmk3 » śr sty 12, 2011 22:40

Witam będę przymierzal sie do wymiany wszytskich gumowych i gumowo metalowych częsci zawieszenia ,
moje pytanie do was polega na tym czy ktos mogł by mi podać nazwy wszystkich tych elementów
tak co bym mogł sobie je kupic w sklepie , żeby pozniej je dac mechanikowi na przekladkę .
chodzi mi o przod komplet i tył komplet
typu łacznik stabilizatora gumy z wachacza koncówka drazka kierowniczego czy np guma ktora znajduje się w tylnim amortyzatorze

wiem ze trzeba jechac do diagnosty na ustalenie co jest nietak i gdzie lezy problem,
ale chcę zrobic wsyztsko za jednym zamachem zeby miec spokój .
Poniewa dzisiaj jak jechałem na a4 140 km/h balem sie wyprzedzac inne auta ,
bo miałem wrazenie jakbym siedział na stole w obluzowanymi wsyztskimi 4 nogami tak to auto sie kolebało przy delikatnych łukach
a szybkie poruszanie kierownica lewo prawo daje wrazenie jakby auto jechało na gladkim lodzie i poprostu sie slizgało wszystkimi 4 kołami.


Obrazek

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

golf 3 1,9D wymiana wszystkich gum zawieszenia :POMOC!

Post autor: Johnatan » śr sty 12, 2011 23:52

Hmm.. może zrób tak.. wejdz do sklepu.. i powiedz.. Mam mk3 1,9D poprosze komplet gum w zawieszenie na wszystkie koła.. Zrób absolutnie wszystko a odczujesz.. jakbyś odmłodził fure o 10lat. Musisz wejść pod fure i zmierzyć grubość drążka stabilizatora"na samym jego końcu! czasami sie różnią grubości". Musisz sprawdzić grubość swożnia.. Jedz do diagnostyki żeby sie wymarał amory czy są sprawne.. jak nie od razu w śmietnik i załóż sprawne..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

golf 3 1,9D wymiana wszystkich gum zawieszenia :POMOC!

Post autor: slawko333 » czw sty 13, 2011 08:03

tulejki metalowo gumowe na wachacz przedni 2 sztuki na strone, plus sworzen wachacza, laczniki stabilizatora, tuleje metalowo gumowe tylniej belki, koncowki drazkow kierowniczych, i radze ci nieoszczedzac na tych czesciach, kup cos drozszego, ja raz na sworzniu i tulei wachacza przyoszczedziem i po 2 miesiacach sie posypalo, kolega juz 3 raz oszczedza w ibizie 2004r na tulei wachacza i srednio co 4-5 miesiecy wymieniam mu ponownie, wiec szkoda tylko czasu i pieniedzy na ponowne wymiany, i niezapomnij do tulei tylniej wachacza dokupic takich tulejek metalowych, bo bez nich moze ci podczas hamowania i przyspieszania bic



Awatar użytkownika
Lukassmk3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 18, 2010 22:06

golf 3 1,9D wymiana wszystkich gum zawieszenia :POMOC!

Post autor: Lukassmk3 » czw sty 13, 2011 19:50

dzięki wielikie za pomoc plusy lecą , a co do amortyzatorow to dam glowe uciac ze sa dobre boto od kumpla uzywane i zadnych problemow niebylo byly zalozone wnim 2 miechy sam widzialem zmienil bo kupil gwint ale pojade wrazie czego sprawdzic je


Obrazek

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

golf 3 1,9D wymiana wszystkich gum zawieszenia :POMOC!

Post autor: Johnatan » czw sty 13, 2011 22:09

Nom tak jak mówie.. sprawdz tylko te dwa wymiary co ci napisałem. Nie zapomnij też o gumach drązka stabilizatora pod podłoga.. reszta gum to koles ci z katalogu da...


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości