ściąga podczas jazdy pomocy!

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Saymon23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 09, 2011 18:26

ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: Saymon23 » czw mar 10, 2011 18:25

PODCZAS JAZDY AUTO SKRĘCA AUTOMATYCZNIE W LEWO GDY TYLKO PUSZCZE KIEROWNICE
CAŁA KIEROWNICE DRZE W LEWĄ STRONĘ
ZMIENIŁEM JUŻ ŁOŻYSKO MACPERSONA ZROBIŁEM GEOMETRIE RÓWNIEŻ PŁYN HYDRAULICZNY WSPOMAGANIA KIEROWNICY JEST LEKKA POPRAWA LECZ DALEJ TO NIE TO
JEŚLI PANOWIE WIECIE COŚ NA TEN TEMAT TO PROSZE O POMOC !



Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: fasolisko » czw mar 10, 2011 18:36

Sprawdź ciśnienie w lewym przednim kole :)


Golf nie gubi oleju... On znaczy terytorium ;)
[img]http://images35.fotosik.pl/166/e9873f387123cdaa.jpg[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=323908]Moje MK3 1.8 GT[/url]

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: rafxxx » czw mar 10, 2011 19:35

moze felga jest uszkodzona daj do wywazenia kola z przodu( krzywa albo peknieta) albo jak kolega pisal cos z opona ale mysle ze brak powietrza to nieto



pasiu66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 19:52
Lokalizacja: Świętokrzyskie

ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: pasiu66 » czw mar 10, 2011 20:53

Ja mam też problem ze ściąganiem po zmianie z zimowych na letenie, założyłem 195/50/15 i jakoś dziwnie się prowadzi, jak wjade w jakąś nie równość to sam skręca w lewo albo prawo, na prostej tego nie ma... To dlatego że szeroka opona czy co?



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: rafxxx » czw mar 10, 2011 20:59

szerokosc opony nie ma nic do tego czy sciaga czy nie ale jesli masz peknieta felge albo krzywa, albo co wazniejsze zle wywazone opony to wtewdy moze sciagac , krzywe koncowki drazkow kierowniczych, no i co oczywiste zle ustawiona zbieznosc pasiu66, w twoim przypadku podales za malo danych a jakie miales zimowe rozmiar? czyjak zmieniales opony to zmieniles opony z felgami? czy zalozyles opony na felgi z zimowek?



pasiu66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 19:52
Lokalizacja: Świętokrzyskie

ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: pasiu66 » czw mar 10, 2011 21:10

Zimówki miałem 185/70/13. Zmieniłem na alusy na które założyłem nowe opony , koła oczywiście wyważone na moich oczach. Dodam że rok temu jak jeszcze miałem stare opony na tych alusach to było to samo może trochę gorzej. A czy ma na to wpływ wysłużone końcówki drążka bo gość na wulkanizacji mi mówił że mam luz na końcówkach. Zbieżności nie ustawiałem mimo, że wymieniałem już parę rzeczy w zawieszeniu.



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Re: ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: rafxxx » czw mar 10, 2011 21:13

pasiu66 pisze:Zimówki miałem 185/70/13. Zmieniłem na alusy na które założyłem nowe opony , koła oczywiście wyważone na moich oczach. Dodam że rok temu jak jeszcze miałem stare opony na tych alusach to było to samo może trochę gorzej. A czy ma na to wpływ wysłużone końcówki drążka bo gość na wulkanizacji mi mówił że mam luz na końcówkach. Zbieżności nie ustawiałem mimo, że wymieniałem już parę rzeczy w zawieszeniu.
jesli masz luz na koncowkach to wiadomo ze juz bedzie lekko cie znosic, wymieniales pare rzeczy tzn jakich? wachacze? sworzen wachacza? koncowki stabilizatorow? cokolwiek to bylo z tej listy i nie zrobiles zbieznosci to nie dziw sie ze cie znosi;) ustaw zbieznosc zmien koncowki drazkow i bedzie gitara:) o ile nie masz innych problemow w zawieszeniu



pasiu66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 19:52
Lokalizacja: Świętokrzyskie

ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: pasiu66 » czw mar 10, 2011 21:23

sworznie, łączniki stabilizatorów i coś jeszcze by się znalazło, jak będę wymieniał te końcówki to zrobie zbieżność i jeszcze musze zmienić łożyska amortyzatorów bo lewe wali jak nie wiem.



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: rafxxx » czw mar 10, 2011 21:29

no tylko zbieznosc zrob na koniec jak sie upewnisz ze juz wszystko zrobiles w zawieszeniu bo szkoda robic 2 razy;) i przeplacac :grin:

daj znac jak zrobisz wszystko czy nie wyszly jakies"niespodzianki"



pasiu66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 19:52
Lokalizacja: Świętokrzyskie

ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: pasiu66 » czw mar 10, 2011 21:35

I jeszcze jedno pytanie czy opony mogą hałasować ? Na zimowych tego nie było a na tych słychać takie coś jak się najedzie na biała linię na drodze ekspresowej albo autostradzie. Może nie aż tak głośno ale podobny dzwięk tyle że cichszy.



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: kuba_p » pt mar 11, 2011 09:38

W zależności od rodzaju bierznika każda opona wydaje inny dźwięk . Jedne są cichsze , inne głosniejsze . Normalka .



Saymon23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 09, 2011 18:26

ściąga podczas jazdy pomocy!

Post autor: Saymon23 » pt mar 11, 2011 22:01

zbieżność i wyważenie kół sam osobiście robiłem zmieniłem płyn wspomagania i jest jeszcze gorzej
zaczyna przerywać dziwne przeskoki na kierownicy a i jeszcze jedno gdy podniosłem auto na podnośniku i
uruchomiłem motor kierownica sama skręciła do poziomu ściągania w czasie jazdy
macie jakieś pomysły



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości