Buczy podczas jazdy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bombel091
Bo z Łodzi się pochodzi
Bo z Łodzi się pochodzi
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Buczy podczas jazdy

Post autor: Bombel091 » ndz cze 19, 2011 13:22

Witam.
Podczas jazdy (od 50km/h do koło 80-90km/h) słychać takie buczenie, coś w podobie do jazdy na flaku. Ciśnienie w oponach sprawdzałem, dobiłem do 2,1 bara, ale ciągle buczy. Golfik toczy się na Dębicy Navigator (niby uniwersalne). Rozmawiałem z kolegą i twierdzi, że łożyska już siadły. Dodam, że przegląd przeszedł bez problemu, oporów toczenia nie było i żadnych luzów diagnosta nie stwierdził. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2011 13:59 przez Bombel091, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze i wszędzie guma palona będzie ;p
Lepiej jechać 5 minut dłużej, niż stracić życie w 5 minut

Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Jęki podczas jazdy

Post autor: matiz_1990 » ndz cze 19, 2011 13:43

Sory za OT :-) Ale tytuł tematu kozak :bajer: Hehe :rotfl: Spodziewałem się tu innego problemu :jezor:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

Bombel091
Bo z Łodzi się pochodzi
Bo z Łodzi się pochodzi
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Buczy podczas jazdy

Post autor: Bombel091 » ndz cze 19, 2011 14:00

Hehe. Nazwę tematu zmieniłem. matiz_1990, lepiej nie mów czego się spodzuiewałeś :jezor:


Zawsze i wszędzie guma palona będzie ;p
Lepiej jechać 5 minut dłużej, niż stracić życie w 5 minut

BzdynekAJAX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 18, 2011 12:00
Lokalizacja: opole

Buczy podczas jazdy

Post autor: BzdynekAJAX » ndz cze 19, 2011 14:06

Moze masz odwrotnie załozone opony



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Buczy podczas jazdy

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz cze 19, 2011 14:24

a jak jedziesz prostą drogą to ściąga ci samochód na którąś stronę?


Obrazek
Obrazek

Bombel091
Bo z Łodzi się pochodzi
Bo z Łodzi się pochodzi
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Buczy podczas jazdy

Post autor: Bombel091 » ndz cze 19, 2011 14:30

BzdynekAJAX, Opony są prawidłowo założone.
czarnybrat, delikatnie ściąga, ale jutro jadę na wyważanie, bo czuć drgania na kierownicy.


Zawsze i wszędzie guma palona będzie ;p
Lepiej jechać 5 minut dłużej, niż stracić życie w 5 minut

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Buczy podczas jazdy

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz cze 19, 2011 14:35

Bombel091, to prawie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :bigok: najlepiej jest po wyważeniu zapytać o stan felg jeżeli nie są bardzo pokrzywione to sprawa powinna być jasna,
możesz ewentualnie pojechać na geometrię jak wyważenie nie pomoże,ale wcześniej ewentualnie spróbuj podmienić się z kimś kołami na chwile i sprawdź czy na innych też jest buczenie.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
yogi44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 19:14
Lokalizacja: Gosiewo

Buczy podczas jazdy

Post autor: yogi44 » czw cze 23, 2011 09:10

obstawiałbym jednak łożysko któregoś koła. Podnieś samochód z tyłu i mocno zakrecić kolejno kołami.jeśli jest cicho przy kręceniu pozostają dwie możliwości: łozysko z przodu prawe lub lewe. któras to strona hałasuje można okreslić dwoma sposobami: 1 na słuch,szybki sposób ale nie dający 100% pewności, nawet jadac przy otwartym oknie,dzwięk sie przenosi i można wymienić nie to co potrzeba :goof: . Opracowałem własny sposób dający w 100% pewnośc które łożysko hałasuje ale nie polecam tego robić osobom mało znającym się na mechanice. Zabieramy ze soba na przejażdzke klucz nasadkowy 30 albo 32,nie pamietam dokładnie, i jakąś rurke do przedłużenia klucza nasadkowego. Podczas jazdy patrzymy i słuchamyjak wraz ze wzrostem prędkości zmienia się (nasila się) dzwięk buczenia. dobrze tez posłuchać co sie dzieje w zakrętach. Nastepnie przy tym kole przy którym podejrzewamy łozysko poluzuwujemy nakrętke trzymająca w kupie przegub łozysko i piaste. UWAGA tylko o połowe max 1 obrót. nastepnie rozpedzamy się i słuchamy jak zmienił sie dzwiek. szybkie ruchy kierownica na boki i wzrost buczenia upewni nas co do podejrzeń.WAŻNE Wtedy musimy zatrzymac auto i dokręcić z dużą siła nakretke. po dokręceniu dzwiek może się zmienic nawet na inny niż pierwotnie. CZasami nie trzeba poluzowywać nakrętki a dokręcić ja(to samo się tyczy tylniego koła) i następuije wyrażna zmiana buczenia i wtedy dzwiek pojawia sie po przekroczeniu innej predkości niż wczesniej. sposób ten daje 100% pewnośc które łożysko buczy w przodzie ale należy kierować sie rozsadkiem i działac z dużym wyczuciem.dlatego nie polecam go wszystkim. należy pamietac że sposób dokrecenia kól ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. koszt nowego łożyska w przodzie to ok70-80 zł. tyle samo trzeba dać za robocizne, wiec opłaca sie samemu ustalić usterke i usunąć ja.
:D


[img]http://freeisoft.pl/wp-content/uploads//nowe-avatar-13.gif[/img]

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

Buczy podczas jazdy

Post autor: jacek100 » czw cze 23, 2011 13:21

ja tez obstawiam lozyska



blacksentinel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 11, 2008 13:27
Lokalizacja: FZI
Auto: Golf 4 TDI
Kontakt:

Buczy podczas jazdy

Post autor: blacksentinel » czw cze 23, 2011 22:05

Na pewno łożyska. One huczą tak powyżej 50 km/h. Poznasz po tym ze odglos huczenia wzrasta wraz z prędkoscią pojazdu i jest niezależny od prędkości obrotowej silnika.



Bombel091
Bo z Łodzi się pochodzi
Bo z Łodzi się pochodzi
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Buczy podczas jazdy

Post autor: Bombel091 » czw cze 23, 2011 22:33

yogi44, łożyska tylnej osi robiłem wraz z hamulcami rok temu. Ostatnio zauważyułem, że wjeżdżając w zakręty z dużą prędkością, tak żeby budą przechyliło to przycicha buczenie. Czyli wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na łożyska. Dziękuje wam bardzo


Zawsze i wszędzie guma palona będzie ;p
Lepiej jechać 5 minut dłużej, niż stracić życie w 5 minut

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Buczy podczas jazdy

Post autor: Johnatan » czw cze 23, 2011 23:10

Łożyska buczą.. obczaj to na dłuuuuugim łuku... w lewym łuku jak bedzie słychać mocniej tzn że prawe koło i na odwrót :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

mat88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 24, 2011 11:10

Re: Buczy podczas jazdy

Post autor: mat88 » pt cze 24, 2011 11:27

Witam, proszę o poradę. Podczas jazdy na prostej drodze wszystko jest ok. Natomiast kiedy jadę po łuku lewym lub prawym słychać dźwięk charakterystycznego wycia wydaje mi się że łożysk, narazie nie jestem jeszcze w stanie określić czy to tył czy przód. Tyle że wszystkie łożyska wymieniałam ok 10 tyś km temu więc wydaje mi się że powinny być jeszcze dobre tym bardziej że kosztowały sporo, tylne z piastą ok 300zł/szt, mechanik powiedział że powinny ponad 100 tyś wytrzymać. Przednie kosztowały ponad 100zł/szt. Czy może być inne źródło wycia niż łożyska? Czy jest możliwe że po 10 tyś łożysko w jakiś sposób się luzuje i trzeba go dokręcić? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Buczy podczas jazdy

Post autor: Johnatan » sob cze 25, 2011 22:21

zazwyczaj robi sie tak że przykręca sie łożyska i po kilki dniach wraca sie na warsztat żeby poprawić, dociągnąc. Pozdro.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości