Dwa problemy (stukanie i gruchotanie z tyłu) / 1.6 RF 1989

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jkidd2003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 19, 2008 12:22
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Dwa problemy (stukanie i gruchotanie z tyłu) / 1.6 RF 1989

Post autor: jkidd2003 » pt wrz 02, 2011 23:01

Witam,

Ostatnio w moim Golfie pojawiły się dwa problemy. Wydaje mi się, że z zawieszeniem, ale specem nie jestem, więc piszę tutaj, bo zapewne coś podpowiecie.

A mianowicie pierwsza sprawa wygląda tak, że jak jadę po jakiś nierównościach, kocich łbach, to z tyłu słychać gruchotanie, coś tak jakby wrzucić gwoździe do puszki i potrząsać. Sory za takie porównania, ale tak mi się ten dźwięk kojarzy.

A druga sprawa to taka, że jak wejdę z większą prędkością w zakręt, niekoniecznie ostry, to przy wyjściu na prostą, również z tyłu dochodzą dziwne dźwięki, jakby stukanie, które trwa dosłownie chwilę. Jest to dźwięk zupełnie inny niż w pierwszym przypadku. Przy jeździe na wprost po równym terenie, nie ma takich objawów.

Z góry dzięki za sugestie i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Dwa problemy (stukanie i gruchotanie z tyłu) / 1.6 RF 1989

Post autor: Pitterekk » pt wrz 02, 2011 23:53

nawet luźny klucz/lewarek może sie podobnie tłuc w bagażniku. warto sprawdzić czy nie ma niczego luźnego w samochodzie (zapsówka itp) co mogło by stukać. później zobacz na osłony teleskopów amortyzatorów - czy nie są porozwalane i nie lajtają na wszystkie strony :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

jkidd2003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 19, 2008 12:22
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Dwa problemy (stukanie i gruchotanie z tyłu) / 1.6 RF 19

Post autor: jkidd2003 » sob wrz 03, 2011 14:33

Wszystko wyciągnąłem z bagażnika i niestety, ale jest dalej to samo, a osłony raczej też wyglądają na całe.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości