Ciągłe luzy w przednim zawieszeniu w Golfie IV

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ciągłe luzy w przednim zawieszeniu w Golfie IV

Post autor: Rufus111 » śr wrz 28, 2011 19:11

Witam wszystkich, chciałem się poradzić, może się ktoś spotkał z czymś takim, w VW Golfie IV 1,9 TDI czuje na kierownicy luz jak podjeżdżam pod krawężniki, przejeżdżam przez torowisko itp. co najśmieszniejsze nie słychać tego tylko czuć na kierownicy. Tak się dzieje tylko przy wolnej jeździe, podczas prędkości ponad 30 km/h wszystko wraca do normy. Byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej wzięli mnie na szarpaki i pan stwierdził że w zawieszeniu jest wszystko ok. Powiedział że może na coś się dzieje na krzyżakach lub w samej maglownicy, ale jest to wszystko tak zasłonięte, a z racji że jest stacja diagnostyczna nie mogą mi tego rozbierać.
Dodam że 2 lata temu wymieniałem wszystkie końcówki, sworznie, gumy stabilizatorów, wahaczy itp., ostatnio dokręcałem nakrętkę od maglownicy i dalej jest coś nie tak.
Proszę o pomoc, bo wyczerpały mi się pomysły, a jeżdżąc z świadomością że coś jest nie tak, a najgorsze że niewiadomo co nie jest przyjemna.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Ciągłe luzy w przednim zawieszeniu w Golfie IV

Post autor: marcin7x5 » czw wrz 29, 2011 13:04

Może masz luz na gniazdach drązków kierowniczych ale tu przy maglownicy. Tam gdzie dokręcone są do listwy zebatej.



Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ciągłe luzy w przednim zawieszeniu w Golfie IV

Post autor: Rufus111 » czw wrz 29, 2011 13:38

w sumie wymienialem je 2 lata temu, nawet ostatnio przeszla mi przez głowe myśl że może się ktoryś poluzował. Kiedyś zakupiłem całą kolumne kierowniczą i dzisiaj postanowiłem wymienić dolną część ( te łamaki, nie znam fachowej nazwy ) i szczerze powiem że jest o niebo lepiej, ale jeszcze gdzieś delikatnie coś czuć. Niestety samochód juz troszke ma, i chyba jest to walka z wiatrakami jesli nie zakupi się wszystkiego funkiel nówki.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Ciągłe luzy w przednim zawieszeniu w Golfie IV

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 30, 2011 08:57

Możesz miec juz wyrobiona listwę zebatą maglownicy. Tak jak piszesz:
Rufus111 pisze: Niestety samochód juz troszke ma, i chyba jest to walka z wiatrakami jesli nie zakupi się wszystkiego funkiel nówki.



Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ciągłe luzy w przednim zawieszeniu w Golfie IV

Post autor: Rufus111 » pt wrz 30, 2011 10:14

z tym się licze, bo jak dokręciłem korek w maglownicy to jak się jedzie na wprost kierowwnica luźno chodzi, a jak się skręci kierownicą to czuć delikatnie opór, ale regeneracja maglownicy to juz nie mały koszt, a nie kupie używki bo moge trafic na gorszą niż mam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości