półoś/przegub

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Are_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 21:09

półoś/przegub

Post autor: Are_k » ndz lis 06, 2011 11:35

Witam,
od dłuższego czasu męczy mnie problem, mechanicy juz powymieniali poł zawieszenia(lewy przód) i dalej nie doszli..
przy skręcie w prawo; (przy dodaniu gazu) słychac szum im wieksze 'przyspieszenie' to głośniej i wrecz są wyczuwalne delikatne wibracje.
Wymieniane zostaly m.in. piasta, poźniej cała zwrotnica, koła wywazone zawieszenie kontrolowane..
Dzieje sie to od dłuzszego czasu a ostatnio sporadycznie słychac przegub właśnie po lewej stronie//

Przegób zewnetrzny do wymiany czy cała połos (bo podobno wewnętrzny przegób to własnie połos)
Jeszcze jakies pomysły?
Jakie są objawy uszkodzonej połosi, przegubu?
ew koszta połosi i co za tym idzie?

Pomocy.. :rozpacz:


Obrazek

baton_dk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt lip 05, 2011 15:42

półoś/przegub

Post autor: baton_dk » ndz lis 06, 2011 14:04

nie chciałbym Ci tutaj namieszać...z tego co się orientuje to przegub zewnętrzny jeśli jest "wyeksploatowany"chrupie przy skręconych kołach, nie szumi...co do półosi, mechanik który sprawdzał problem Twojego auta, łapiąc za półoś powinien wyczuć ewentualny luz na półosi, ale jeśli i z nią jest coś nie tak, to jak w przypadku przegubu zewnętrznego powinien stukać, chrupać a nie szumieć...o ile to faktycznie szum

określ czy występuje to zjawisko tylko i wyłącznie przy skręconych kołach



r0bs0nik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 07, 2011 20:25

Re: półoś/przegub

Post autor: r0bs0nik » pn lis 07, 2011 20:52

hej,

mam ten sam problem z tym, że przy skręcie w lewo wyłącznie na wyższych obrotach słyszę: ciężko ten dźwięk opisać "rzężenie" w prawym kole. W przypadku wolnej jazdy za bardzo nic nie słychać. Na prostych kołach i przy skręcie w prawo nic nie słychać. Druga sprawa nie wiem czy bezpośrednio powiązana z pierwszą, również przy skręcie w lewo podczas przejazdu przez jakąś nierówność typu przejazd kolejowy, koleina czasami słychać taki klekot, stuknięcie.

Byłem u 2 mechaników:
1. wymieniłem przegub zewnętrzny nie pomogło.
2. obstawiają, że albo skrzynia biegów do wymiany albo przegub wewnętrzny, ale głowy nie dają.

Byłem na stacji diagnostycznej też nic nie wykryli.

Rada, że mam jeździć, aż się rozleci i wtedy będzie wiadomo mnie nie satysfakcjonuje.

Stąd pytanie w co lepiej uderzyć? Nie chcę nie potrzebnie wydać kasy. Czy może uważacie, że to coś innego?

Przewoziłem już kilku różnych znawców i nikt nie potrafi mi powiedzieć o co biega.

Na dobrą sprawę można z tym jeździć, ale to tak wkur...a :/



kuliszon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 20:59

półoś/przegub

Post autor: kuliszon » pn lis 07, 2011 22:14

Też mam coś podobnego, słyszę szybkie "trtrtrtrtrtrtr" na szybkich i ciasnych zakrętach. Podpowiadali mi ze to przegub ale nie ma charakterystycznego chrupania przy max. skręcie przy wolnej jeździe:/



Awatar użytkownika
Are_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 21:09

półoś/przegub

Post autor: Are_k » pt lis 11, 2011 11:23

Wiem czym sie objawia zurzyty przegub..
to teraz napewno ale dalej szumi i to dośc bardzo to jest szym (wycie) nie wiem jak to nazwac;/

r0bs0nik, - czyli ja tez chyba bede musiał jezdzic do czasu az sie rozsypie cos..


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości