Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: Progresywny » czw lut 02, 2012 15:26

Witam wszystkich ;)
Juz dawno miałem pisać o tym problemie... mam wrażenie że mi amortyzatory dobijają i auto zachowuję sie dosyc sztywno, np. czuć każdy "guzek" na drodze, lub każda koleina albo przejazd przez tory tramwajowe to łubudu. Amortyzatory na stacji pokazały 2x po 70%.. wiec chyba nie jest tak źle.. Co by mogło mi tak dobijać przód ? odboje? spręzyny? czy coś jeszcze innego?
+Dodam że mam do wymiany z przodu łożyska w piastach.

Dzis sie przejechalem kolesia mk4 i znacznie inaczej sie jeździ tym jego, lepiej tłumi drgania i mówi ze też mają po 70%. Nie wiem właśnie jak to wychwycić zeby PLNów w błoto nie wyrzucac a na trzepaciorach mówią że jest ok :kac:
Aha i mrozy nie mają nic do tego, bo już wczesniej to wyczułem. ;)

pomożecie?



Awatar użytkownika
ma20121988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 17, 2010 19:02
Lokalizacja: Łomża

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: ma20121988 » czw lut 02, 2012 15:46

może gumy na wąchaczach albo na stabi?


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
rastafaras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw lip 19, 2007 16:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: rastafaras » czw lut 02, 2012 17:09

albo poducha, albo magiel daje znać



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: Shmatan » czw lut 02, 2012 17:50

albo sworzeń... jedź do ugranego mechanika/diagnosty i niech ocenia.



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: Progresywny » czw lut 02, 2012 22:09

Ehhh chyba tylko to mi zostało, bo tak to wróżenie z fusów.. ale dobrego speca to ze świecą szukać. wjeżdzam na podnośnik, kolo mi mówi że sprawdzenie podwozia za 30 zł.. ok. nic nie znalazł, i dziwi się mi że tu coś nie tak jest... "dobra to koszt 10zł" dowidzenia. hah i sprawdź tu jak Cię wygonią do domu z myślą że wszystko wporzadku... :crazy: No coż będe coś myślał bo mi się zawieszenie ostatnimi czasy niepodoba.
Czyli mówicie ze przyczyn moze byc sporo i nie tylko to wina amortyzatorów ze tak "tłucze" ?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: Shmatan » pt lut 03, 2012 10:23

Progresywny, podnieś samochód, podeprzyj dobrze i sam "gibaj" każdym elementem - oceń też wizualnie czy nic nie jest uszkodzone.

Jeżeli cos puka na tyle że to słychać, to zwykle da się to znaleźć



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: zikr6 » pt lut 03, 2012 15:45

Sprawdzałeś poduszki amortyzatorów te na górze?



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: Mandriv19 » pn lut 13, 2012 10:49

kolego mam pododny problemik do Ciebie. Tyle ze ja w czerwcu bieżacego roku wymienialem odbojniki i oslony amorow , sprezyny, amorki , gumy amrotyzatorow ,sworzenie wahaczy i tuleje wahaczy oby dwie . i od grudnia tez tak mam byle dziurka czy cos i slychac. mam zamiar wymieniac na wiosne drazki i lozyska kół moze to rozwiaze probelm. rowniez zastanawiam sie na stabilizatorami i calym lacznikiem razem z gumami. no i mam tez tak z tylu lecz z tylu to niewiem co moze byc ze tak bije na lekkich dizurkach. tak samo jechalem innym golfem z zawiasem orginalnym od wyjscia produkcji i wogole ma eleganckie tlumienie ....



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: katerpi » pn lut 13, 2012 12:17

Mandriv19, do wymiany gumy i łącznik na stabilizatorze :bigok:

U mnie było to samo. Wymieniłem wszystko oprócz tych gum oraz łączników. Przód tak się tłukł, że aż mnie skręcało z wydania kupy pieniędzy i braku efektu. Po miesiącu wymieniłem gumy i łączniki, jest cichutko, sztywno i przyjemnie się zasuwa :bigok:



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: Progresywny » pn lut 13, 2012 16:18

Mandriv19, czyli bez sensu jest wymieniać w ciemno amortyzatory,spręzyny etc :kac: kupa kasy...
Może warto jednak te łączniki pozmieniać co kolega katerpi pisze ... ???

Ja dodam, że lubi sobie stukać z lewej strony kiedy auto ma przeciwwagę, albo jak wchodzę w długi zakręt w lewo... ale kurna luzu żadnego na tych łącznikach nie czuć :banghead: (lecz to może być inna bajka wiec nie o tym)

No coż.. przeboleje do tej wiosny, przy zmianie kół na letnie wezmę się za to i napewno napiszę
Aha i gdybyś wymienial w pierwszej kolejnosci te łączniki to podziel sie informacją :pub:



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: Mandriv19 » wt lut 14, 2012 17:43

Progresywny ale ja nie wymieniałem w ciemno :D wymieniłem to wszystko ponieważ było juz wyrobione. amorki po wyjeciu sie schowaly i nie wyszły :D he he a jedne nie mialy wogole gazu :D a sprezyny wymieniłem bo lewa była peknieta i pospawana no i zeby nie bylo trucia to kupilem 4 :D a reszte sworzenie, tulejki oby dwie i poduszki to juz za koleją wymienialem efekt :D syper sie proawdzi szytwno . ale nie robilem lacznikow i tych gum bo byly wmiare. lecz teraz je wymienie jak bedzie wczasik zobaczymy :D mysle ze trzesie bo po wstawieniu nowych czesci do wachacza lacznik i jego gumy dostaly w dupe..
spoko napisze w poscie albo na pw ;)

ja wiem czy drogi interes ja kupywałem na allegro i na iparts.pl i nie jest tak drogo. amorki mam z przodu bilsteina a z tylu kayaba oczywiscie gaz ;) springi LESJÖFORS x 4

jak chcesz wiedziec cos o czesciach i montazu pw albo dorby mechanik i w miare przyzwoita cena



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: Michał_1977 » wt lut 14, 2012 22:15

Progresywny, ale jest twardo,czy tylko stuka,bo jak stuka,to faktycznie można by było się czepić stabidrążka.Na trzepakach to nie wyjdzie,ale po uniesieniu kół i ruszeniu breszką-tak.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: Progresywny » wt lut 14, 2012 22:37

Michał_1977, Jest twardo i od czasu do czasu stuknie z lewej strony. Lecz również pod uwagę biorę że stuki mogą powiązać sie z czymś innym.
Sprobuję tak jak mówisz... uniosę go, podłoże pod wahacz duzy kołek i breszką łącznik stabi sprawdzę.


W całej sprawie chodzi mi o SZTYWNOŚĆ auta, dlaczego nie tłumi drgań tak jak w/w przypadki np. innych modeli z tym zawieszeniem.

Tu podam jeszcze takie przykłady..
-Wchodzę w zakręt z prędkoscią powiedzmy 70 km/h a na zakręcie zaliczam kilka małych dziur/-ek, jest łubudu.. i tak jakby nie tłumił drgań tylko sztywno przez to przeleciał- wrażenie tak jakby tracił kontrole jazdy. Tak samo jest z jazdą w kierunku Prosto (niekoniecznie zakręt) ;)

-Kolejnym przykładem jest przejazd przez tory kolejowe, nawet przy ruszaniu ze STOP- jedyneczką. czuć prawie wszystko co koła przejadą i to w dosyc nieprzyjemny sposob.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Przód dobija, Sztywny... wina amortyzatorów?

Post autor: art_2008_a_ » śr lut 15, 2012 08:41

Progresywny pisze:W całej sprawie chodzi mi o SZTYWNOŚĆ auta, dlaczego nie tłumi drgań tak jak w/w przypadki np. innych modeli z tym zawieszeniem.
hmm... stukanie to owszem źle ale co do sztywności to nowe auto jest dosyć sztywne i bardzo stabilne a jak amorki zmęczone i tylko amorki to będzie miękko gdy reszta zawieszenia będzie dobita dojdą i stuki

oststnio sam wrzuciłem nowe amortyzatory + poduszki. Zrobiło się sztywno i bardziej twardo ale i znacznie stabilniej. No ale nic nie stuka ...

coś jest zużyte. może trzeba te łożyska wymienić w piastach ale to raczej nie one stukają



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości