Ciężka kierownica przy skręcie....

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Ciężka kierownica przy skręcie....

Post autor: gixy » pt mar 09, 2012 17:29

Mam nadzieje, że dział jest odpowiedni na moje pytanie...

Witam-nawet nie wiedziałem co wpisac w szukajke wiec oto problem ktory zauwazylem.
Od kilku dni gdy auto stoi i probuje obrocic kilka razy kierownica(by np. ominąc inne auto..) ona nie chce isc- wrecz sa odczuwalne takie jakby drgania i ja ją np. w prawo a ona sama z siebie tak jakby odbijała w lewo- nigdy wczesniej czegos takiego nie mialem. (i cos piszczy)
Stojac moglem krecic kolami w lewo/prawo i nie bylo zadnego problemu/blokowania/ oporu.
Do tego dzis przy probie ominiecia auta podczas proby skrecenia kół cos az zapiszczalo (wyglada to tak jakby nie bylo wspomagania)
Generalnie od kilku dni wole nie skrecac kol ostro w lewo lub w prawo kiedy auto stoi. Gdy jedzie (wolno nawet) wspomaganie dziala i nie ma problemu.
Nie zauwazylem innych objawow.
Plyn do wspomagania jest, wiem ze mam do wymiany kielichy amortyzatora- czy to moze miec zwiazek z tym czy to cos zupelnie innego i co?
Pomozcie prosze bo nie wiem co jest grane i gdzie/w czym szukać przyczyny??


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Ciężka kierownica przy skręcie....

Post autor: sokol26 » pt mar 09, 2012 23:06

Pewno się pasek od pompy wspomagania prosi o wymiane :) Sprawdź stan paska i czy nie jest zbyt luźny...



Awatar użytkownika
doma87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 22:36
Lokalizacja: dolice

Ciężka kierownica przy skręcie....

Post autor: doma87 » ndz mar 18, 2012 13:55

pasek jak pasek, ale bardziej kończy się pompa. Też mam ten problem, blokuje kierownice przy manewrowaniu,czasem przepuszcza małymi skokami,a czasem nawet przy małych prędkościach potrafi na chwile przyblokować kierownice. I to jest niestety wina zużytej pompy. Spotykana często wada vw.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości