[vento] Sprezyny tyl

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karmannski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lut 16, 2010 21:46
Lokalizacja: zachodniopomorskie

[vento] Sprezyny tyl

Post autor: karmannski » ndz cze 17, 2012 12:59

Mam taki problem, mam vento z gazem w kole zapasowym, odziedziczylem go na sprezynach sportowych na ktorych normalnie siedzi.

Ale postanowilem je wywalic ze wzgledu na komfort jazdy, wstawilem fure do mechanika on sam kupil nowe sprezyny wstawil je , ale jak poszedlem odebrac auto to sie za glowe zlapalem,

front siedzial wysoko wysle ze dopuszczalnie ale pupa byla jeszcze nizej jak na sportowym zawieszaniu , jak kazalem koledze usiasc na bagazniku to kola schowaly sie w nadkola, jak bym wlaczyl swiatla w nocy to samoloty zaczely by spadac.... ;] zapytalem dlaczego?
odp. - "..to normalne ze w vento z butla gazowa pupa tak siada, i trzeba tu takie podkladki w sprezyny wstawic..."

Mysle tak, ze te sprezyny na tyl co to mi mechanik wstawil to sa od G Mk3 a nie od sedane (vento) , czy vento ma inne od golfa tylne sprezyny?

Obecnie wrocilem do sportowych sprezyn bo wstyd jezdzic, wszyscy sie gapili, bo to wygladalo jak bym BETON w bagazniku wozil....;]

Prosze o pomoc , czy to normalne w vento czy do vento sa dedykowane mocniejszcze sprezyny niz do Golfa mk3?

Z gory dzieki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[vento] Sprezyny tyl

Post autor: Paweł Marek » wt cze 19, 2012 00:16

derbik, nie kolego, mechanik wstawił ci jakiś szmelc najpewniej używany.
To znaczy sprawa wygląda tak że fabrycznie było wiele różnych twardości sprężyn zależnie od wersji i przeznaczenia auta. Natomiast praktycznie w sklepie proponują ci w zamiennikach sprężyny w dwóch rodzajach , czyli zwykłe lub tzw wzmocnione. Niecałe dodatkowe 50 kilo w bagażniku nie robi wielkiej różnicy więc absolutnie nie kupuj tych wzmocnionych (auto będzie stało za wysoko) tylko zwykłe, gdzieś po 8 dych będą już ok. Będziesz zadowolony sam tak postąpiłem 5 lat temu. Oryginalne fabryczne spręzyny tylne w Vento jak i w Jettach po 88 roku to jest tradycyjnie szmelc, każdy zamiennik będzie 5 razy lepszy więc nie szukaj nic drogiego i wzmacnianego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcino1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr gru 14, 2011 00:44
Lokalizacja: EBR

[vento] Sprezyny tyl

Post autor: marcino1 » ndz cze 24, 2012 14:27

wlasnie bo ostatnio wrzucilem do golfa 3 sprezyny od venta to pow ze straszie tyl byl w gorze w golfie ale w vencie bylo ok rowniotko stal i tez mialem butle w bagazniku jak chcesz to moge Ci sprzedac te sprezyny za 40 zl 2 sztuki jak cos to pw Pozdrawiam


MOJ GOLFIK http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=442971" onclick="window.open(this.href);return false;

SPRZEDAM CZESCI DO AUDI A4 A6 PASSAT B5 B5FL GOLF 4 SEAT NR TEL 505-254-928

Awatar użytkownika
karmannski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lut 16, 2010 21:46
Lokalizacja: zachodniopomorskie

[vento] Sprezyny tyl

Post autor: karmannski » pn cze 25, 2012 11:49

Fajnie tylko ze ja mam venciaka w Anglii wiec paczka pewnie wyniesie ze 100zl



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości