Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: pablo-pablo » wt lip 10, 2012 16:33

Zrobię jak radzi Johnatan. Mam tylko pytanie do Was czy mogę zdjęć na chwilę kołnierzyk, który jest zamontowany na górze amorka? Mam rurkę, która pasuje do średnicy amortyzatora, ale przeszkadza ten kołnierzyk, zdjąłbym go, przełożył rurkę i założył z powrotem ale nie wiem czy czegoś nie uszkodzę w ten sposób. Chodzi o kołnierz na fotce (zdjęcie poglądowe, przykładowego amorka)

Obrazek



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Re: Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: J.B.S. » wt lip 10, 2012 21:33

Johnatan pisze:Amortyzator sam z siebie nie odpowiada za wysokość auta. Ja bym zainwestował w spręzyny i gumy w belce. Zaraz zaczną sie pytania a po co mi gumy w belce. Zerwane gumy w belce pracują do okoła własnej osi a sprawne wyginają sie 5 cm w góre i w dół i stawiają opór belce przy siadaniu jak i odbiciu tyłu.
Proszę Cie na takiej dzwigni jaką jest belka osobiscie uważam że nie ma to żadnego znaczenia.Jak beda stawiały opór to po tysiacu kilometrów poprostu się zerwą.



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: pablo-pablo » pt lip 13, 2012 10:33

Robota zakończona. Wybrałem opcję Johnatana, którą również podpowiedział mi sprzedawca w sklepie odradzając tym samym gumowych podkładek między zwoje sprężyny. Jedyny mały problem to znalezienie odpowiednich podkładek - tulei. Ja szukałem w marketach budowlanych elementów hydraulicznych. Jako, że średnica mojego amortyzatora ma ok 40mm, ostatecznie wybrałem trójnik 1 i 1/4" którego średnica wewnętrzna to ok 38-39mm. Musiałem zatem trochę zeszlifować gwint od środka żeby uzyskać ok 40mm. Trochę pilnikiem, trochę kamieniem na wiertarce i dało rade.

Obrazek

Dlaczego wziąłem trójnik a nie mufkę? Po pierwsze dlatego, że trójnik był dłuższy - 6cm, tyle o ile chciałem podnieść zawieszenie. Mufka to ok 4-5cm. Poza tym trójnik miał mniej gwintu który musiałem trochę zeszlifować - po ok 1,5 cm z każdej strony. Na mufce było znacznie więcej (chyba całość).

Teraz wystarczyło wykręcić amortyzator, zdjęć sprężynę, zbić kołnierzyk z góry amortyzatora, zdjąć talerzyk, założyć tulejkę - trójnik, potem talerzyk, kołnierzyk, sprężynę i zmontować tak jak się rozmontowało. Jedyny problem jaki miałem to po założeniu sprężyny, trzeba było ją ścisnąć i nakręcić nakrętkę. Normalnie nie ma z tym problemu, ale ze miałem już 6cm podkładkę to musiałem ścisnąć sprężynę parę centymetrów żeby pokazał się gwint i można było nakręcić nakrętkę. Przydałby się ścisk do sprężyn ale nie dysponuje wiec pozostało się trochę posiłować. Udało mi się przy pomocy zony :-)

Efekt? Przed:

Obrazek

i po:

Obrazek

Moje uwagi:

Na pewno muszę jeszcze pomalować tuleje na czarno żeby się nie rzucały w oczy. Generalnie jestem b. zadowolony z roboty, o to właśnie mi chodziło. Myślę ze problem z haczeniem o policjantów to już przeszłość, ale to dopiero będę mógł potwierdzić po dłuższym użytkowaniu. Zastanawiam się tylko nad wysokością czy aby nie przesadziłem. Być może wymienię te trójniki jednak na mufki - 4-5 cm. Myślę, że to w zupełności wystarczy ale jeszcze zobaczę. Na razie jest ok i polecam.

Koszt?
2x po 5,88zł za trójniki + 2-3 godzinki pracy. Rewelka! :-)



Awatar użytkownika
faradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 23:07

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: faradek » sob lip 14, 2012 00:30

Tak jakby trochę wyżej stał niż seria. Chyba te mufki byłyby lepsze. :hmm:



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: pablo-pablo » sob lip 14, 2012 07:24

Johnatan pisze:Poprawna wysokośc od środka koła do nadkola to 36,5cm
Też mi się wydaje, że odstaje nieco od normy, ale z pomiarów wychodzi dokładnie 36,5 cm



Awatar użytkownika
FURA-TOLDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:32
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: FURA-TOLDI » pn gru 24, 2012 16:38

dobry patent skorzystam :)


TDI - to dobrze idzie

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: Johnatan » pn gru 24, 2012 17:51

weź wpakuj jeszcze kumpli w golfa... pięciu chłopa i zrób fotkę..
A i jeszcze tutaj dodam. Jeżeli gumy w belce nie stawiają w ogóle oporu tzn że guma nie stawia oporu... jest jak powietrze? lub próżnia w kosmosie? Jak po 1000km ma sie zerwać to dlaczego ja dowale śrube w belce i nabita tuleja nie zmieni swojego położenia to ona nie stawia oporu? ale fura po zmienie jest sztywniejsza.. nie wiem ja sie chyba nie znam pozdro :bajer: o gumach nikt nie pamieta... przednie wahacze tez są na gumach i co ? opadają na glebe jak odczepi siępiaste i stailizator? nie


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: silent_rob » pn gru 31, 2012 09:47

sprawdź czy sprężyny nie są pęknięte, i stan tulejek dolnych na amorkach czy czasem nie są "rozprasowane" , plus kontrola tulejek belki tylnej


Obrazek

semis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 24, 2010 18:37
Lokalizacja: Brzeg

Re: Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: semis » śr mar 13, 2013 23:04

A takie moje dwa pytania :
1. Pablo-Pablo - jak teraz wygląda auto po dołożeniu trójników ? Chodzi mi jak podniesienie tyłu ma się do przodu, czy jest w miare równo auto czy widać że tył delikatnie odstaje ku górze?

2. Jest jakaś możliwość by w zwykłym golfie II podnieść zawieszenie do tego poziomu jak jest w Golfie Country ? Jest jakaś kombinacja czy na zasadzie przełożenia z Country? :grin:



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: pablo-pablo » czw mar 14, 2013 00:51

semis pisze:1. Pablo-Pablo - jak teraz wygląda auto po dołożeniu trójników ? Chodzi mi jak podniesienie tyłu ma się do przodu, czy jest w miare równo auto czy widać że tył delikatnie odstaje ku górze?
Wg mnie autko wygląda teraz "normalnie". Nie widać żeby tył był wyższy niż przód. Dodam jeszcze że od przeróbki minęło 8 m-cy i nie odnotowałem żadnych problemów. Ani razu nie "zaryłem" w policjanta ani w inne garby. Dokładnie o taki efekt mi chodziło. Wymieniłem jednak trójniki na mufki, ale był to zabieg jedynie "estetyczny".

Obrazek



Kowal69200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 20:51
Lokalizacja: Sulęcin

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: Kowal69200 » czw paź 10, 2013 13:40

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości