sciąga w lewo

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

sciąga w lewo

Post autor: jacek100 » ndz gru 16, 2012 10:17

witam mam problem mianowicie jak jade autem puszczam kierownice to ściąga mnie w lewo .na letnich oponach było ok wszystko.po zmianie na zimowe tak sie dzieje ale oponki są wyważone i były zamieniane przód tył itd.ktoś doradzi mi mam na mysli zawieszenie moze tuleja wachacza jest tu winna .auto 2 tygodnie temu po przegładzie jest.dodam ze przednie koła zmierzone domowym sposobem czyli przód tył odległosc jest taka sama !chodzi oto że koła lewe przód i tył niezgadzają sie z kołami prawymi przód tył.niemam osiowosci ?!jezeli ktos ma pomysły dziekuje



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

sciąga w lewo

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz gru 16, 2012 15:07

ciśnienie w oponach sprawdź, jak na letnich ci nie ściągało to juz jest kwestia opon.
jakie mas opony bieżnikowane czy nowe, używki? opona tez z czasem się odkształca jeżeli samochód stał na nich długo


Obrazek
Obrazek

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

sciąga w lewo

Post autor: jacek100 » ndz gru 16, 2012 16:02

powietrze mam ok,na letnich nie znosiło ale zimówki mają karby,i bardziej czuć znoszenie.zbieżność ok mam już,opony używki.myśle o gumach na wachaczu???



Awatar użytkownika
kacper13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw paź 20, 2011 16:07
Lokalizacja: SRC
Auto: Golf 3 .1,6 .93r .GL

sciąga w lewo

Post autor: kacper13 » ndz gru 16, 2012 18:10

To sprawdzi gumy a jeśli są dobre to opony są winne nie zawsze wywarzenie daje coś na opony jeśli są obony do niczego.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: sciąga w lewo

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz gru 16, 2012 21:47

jacek100 pisze:chodzi oto że koła lewe przód i tył niezgadzają sie z kołami prawymi przód tył.niemam osiowosci ?
czytam to w sumie i o co ci chodzi? mam ciężki wieczór i próbuje wszystko dobitnie zrozumieć rozumiem że opony na przodzie lub tyle są różnej firmy? stan bieżników bardzo się różni?

jak bardzo ci ściąga w lewo? po przejechaniu 1 km czy 100metrów?


Obrazek
Obrazek

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

sciąga w lewo

Post autor: jacek100 » pn gru 17, 2012 09:52

sciąga po przejechaniu 10m napewno sworzen wachacza do wymiany mam okaze sie czy to było przyczyną ściągania...zła zbieżność przyczyną ściągania



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

sciąga w lewo

Post autor: Johnatan » czw gru 20, 2012 00:46

czyli masz inny rozstaw osi z prawej strony i inny z lewej tak ? to już wiesz czemu cię sciąga.. jak na moje. a miałem taki przypadek.. mk5 uderzone w lewe koło, i to auto po naprawie było ustawione tylko na wyprzedzanie. Wciąż skręcało w lewo bo koło przednie było cofnięte. Jezeli jest tak jak mówie to tam gdzie jest mniejsza odległość to na tą strone auto ściąga.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

sciąga w lewo

Post autor: jacek100 » pt gru 21, 2012 18:25

no tak bylo walone w lewe kolo ale nie sciagało mi na letnich! po ustawieniu zbieznosci ok jest nadal lekko sciaga lekko ale mam sworzen lewy do wymiany po wymianie napisze jak i co...aha no tak ustawili zbieznosc po to by nie sciagałotam gdzie jest mniejsza odległość to na tą strone nie ściąga.! okaze sie niema co debatowac ...mam sworzen lewy do wymiany po wymianie napisze



Giacobbe91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn maja 28, 2012 14:11

sciąga w lewo

Post autor: Giacobbe91 » czw gru 27, 2012 21:47

Ja opisywałem o problemie tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... &p=5896571" onclick="window.open(this.href);return false;

Wymienili mi łożyska i nadal znosi, powiedzieli, że to musi być wina opon bo nic innego nie da się zrobić. Zbieżność chcieli poprawić ale była ok, kątów też nie poprawiali bo były ok (wcześniej to robili). Powiedzieli, że luzów nigdzie niema, wszystko jest ok więc muszą to być opony



matimur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn paź 01, 2012 23:04
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

sciąga w lewo

Post autor: matimur » czw gru 27, 2012 22:00

No to wystarczy przełożyć na próbę przednie koła prawe na lewą stronę i odwrotnie (całe koła bez ściągania opon z felg). Przejedź się po zamianie i jak będzie dalej ściągać w tą samą stronę to daj sobie spokój z oponami bo to nie przyczyna. Najlepiej zapodaj wydruk z geometrii. I jeszcze kwestia prawidłowego umieszczenia tulei w wahaczu (bardzo często mechanicy wprasowuja źle tuleje i pomimo braku luzów dziej się cyrki z autem podczas jazdy).



Giacobbe91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn maja 28, 2012 14:11

sciąga w lewo

Post autor: Giacobbe91 » pt gru 28, 2012 12:48

Przekładałem koła z tyłu na przód i na odwrót i to samo było. Fakt faktem prawa przednia opona jest zdarta od wewnątrz na odcinku około 6-8 cm. Jedna opona z tyłu (lewa) też jest z nią coś nie tak
Przyczyną były opony, zmieniłem tak jak doradziłeś, z prawej na lewą, z lewej na prawą i znosiło nie na prawo a na lewo



jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

sciąga w lewo

Post autor: jacek100 » ndz gru 30, 2012 11:48

u mnie opony tez karby mialy starte ale zbieznosc była przyczyną po wymianie sworznia to samo.zbieznosc była przyczyną.koniec tematu



Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Odp: sciąga w lewo

Post autor: KriSSo » ndz gru 30, 2012 12:55

No dobrze. A powiedzcie co moze być przyczyną, jeśli ściąga tylko w trakcie ostrego przyspieszania? Gdy się hamuje, jedzie jednostajnie, lub przyspiesza lecz delikatnie auto jedzie jak po sznurku. Tylko dodam mocniej gazu i ucieka w bok. Felgi i opony zimowe nowe, auto w sumie też (ma 3 miesiące). Koła były zamieniiane na wszelkie sposoby.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Re: Odp: sciąga w lewo

Post autor: silent_rob » pn gru 31, 2012 09:37

KriSSo pisze:No dobrze. A powiedzcie co moze być przyczyną, jeśli ściąga tylko w trakcie ostrego przyspieszania? Gdy się hamuje, jedzie jednostajnie, lub przyspiesza lecz delikatnie auto jedzie jak po sznurku. Tylko dodam mocniej gazu i ucieka w bok. Felgi i opony zimowe nowe, auto w sumie też (ma 3 miesiące). Koła były zamieniiane na wszelkie sposoby.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

niech zgadnę ściąga Cię w prawą stronę ? :bajer:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości