Stukanie - gdzie szukać?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: maska11 » czw kwie 11, 2013 17:46

Witam,

Mam problem ze zlokalizowaniem stukania. Gdy skręcam w tylko w prawo dodaje gazu jest dosyć mocne stuknięcie odpuszczę gaz, to samo i tak mogę sobie stukać dodając i odejmując gaz. Sprawa dzieje się przy niskich prędkościach kiedy samochód zadecydowanie bardziej reaguje przechylaniem budy tył, przód. Nadmienię że jadąc po wybojach nic się nie odzywa. Dziś byłem na szarpakach i wszystko jest w najlepszym porządku, nie ma do czego się przyczepić.Poduchy pod silnikiem też są ok. Nie dawno wymieniłem łożyska, tuleje w wahaczach i końcówki drążków. Zbieżność ok, nic nie ściąga. Poradźcie gdzie dalej szukać usterki?
Ostatnio zmieniony czw cze 06, 2013 19:08 przez maska11, łącznie zmieniany 1 raz.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: Vii » czw kwie 11, 2013 17:58

Znam ten temat idealnie. Męczyłem sie miesiąc czasu żeby to wyjaśnić, jeździłem po mechanikach, po stacjach diagnostycznych i każdy mówił, że samochód złoto. Jednak nie takie złoto jak świeci, identyczne objawy u mnie oznaczały - rozpadający sie mechanizm różnicowy w skrzyni biegów.. niestety. Dobrze, ze skrzynie nie są drogie, a poza tym wiesz co ? Jeźdze już tak z tym rozpadającym mechanizmem różnicowym ok 1 roku i rozpaść sie nie chce. Nie przejmuj się tym jakoś, nie ma presji nie musisz skrzyni wymieniać ani jutro ani za miesiąc, rozpadnie się to wymienisz. Na 100% Ci nie powiem, ze to u Ciebie jest to bo może coś innego, mówie po prostu, ze miałem identyczneeee objawy do Twoich. :chytry:
Ostatnio zmieniony czw kwie 11, 2013 18:03 przez Vii, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: JaskoDZA » czw kwie 11, 2013 17:59

Może to nie zawieszenie tylko jakiś element podwozia, nie wiem może tłumik może tak pukać gdzieś:)



maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Re: Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: maska11 » czw kwie 11, 2013 19:13

Vii pisze:Znam ten temat idealnie. Męczyłem sie miesiąc czasu żeby to wyjaśnić, jeździłem po mechanikach, po stacjach diagnostycznych i każdy mówił, że samochód złoto. Jednak nie takie złoto jak świeci, identyczne objawy u mnie oznaczały - rozpadający sie mechanizm różnicowy w skrzyni biegów.. niestety. Dobrze, ze skrzynie nie są drogie, a poza tym wiesz co ? Jeźdze już tak z tym rozpadającym mechanizmem różnicowym ok 1 roku i rozpaść sie nie chce. Nie przejmuj się tym jakoś, nie ma presji nie musisz skrzyni wymieniać ani jutro ani za miesiąc, rozpadnie się to wymienisz. Na 100% Ci nie powiem, ze to u Ciebie jest to bo może coś innego, mówie po prostu, ze miałem identyczneeee objawy do Twoich. :chytry:

dzięki kolego za info. Może ktoś jeszcze miał podobne objawy?



maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Re: Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: maska11 » czw kwie 11, 2013 19:14

JaśkoDZA pisze:Może to nie zawieszenie tylko jakiś element podwozia, nie wiem może tłumik może tak pukać gdzieś:)

Tłumik odpada wszystko sprawdzone, a stukanie, tak mi się wydaję ze dobiega z lewej, przedniej części samochodu



Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: matiz_1990 » czw kwie 11, 2013 19:17

A nie możesz poruszać flanszami w skrzyni biegów? Jeśli maja luz ( jak w moim starym golfie ) to na pewno to wyczujesz, a objawy były takie same jak opisujesz Ty i kolega przy czym potwierdził bym tu jego słowa, że z wymianą chyba ciśnienia nie ma bo odkąd to zauważyłem jeździłem tak aż do sprzedaży auta czyli prawie rok :chytry:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Re: Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: maska11 » czw kwie 11, 2013 19:35

matiz_1990 pisze:A nie możesz poruszać flanszami w skrzyni biegów? Jeśli maja luz ( jak w moim starym golfie ) to na pewno to wyczujesz, a objawy były takie same jak opisujesz Ty i kolega przy czym potwierdził bym tu jego słowa, że z wymianą chyba ciśnienia nie ma bo odkąd to zauważyłem jeździłem tak aż do sprzedaży auta czyli prawie rok :chytry:

Właśnie miałem pytać jak to sprawdzić, poruszam i zobaczę. Znacie może koszt naprawy tego ? Nie lubie jak mi coś stuka puka



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: Vii » czw kwie 11, 2013 19:40

maska11 pisze:Właśnie miałem pytać jak to sprawdzić, poruszam i zobaczę. Znacie może koszt naprawy tego ? Nie lubie jak mi coś stuka puka
Sprawdzisz to w ten sposób, ze auto na kanał Ty stoisz w kanale i obserwujesz skrzynie, a kolega rusza do przodu (poszarpując sprzegłem).. Bedziesz słyszał te dźwieki które słyszysz w kabinie i zobaczysz jej latanie. Powiem ze swoich doświadczeń, ze w kabinie bardziej je słychac niż "na żywo" w kanale, ale wybitnie usłyszysz i tak. Naprawa? Nie opłaca sie tego naprawiać. Wywalić skrzynie i kupić nową tzn używke ale nie najtańsza i taka na która dają 30 dni gwarancji. Wtedy przez te 30 dni dokładnie sobie ją sprawdzisz ale jak dawają 30 dni tzn, ze jest ona sprawna. Czasem warto z jakiegos anglika kupić. Kolego nie stresuj się tym jeździj aż sie rozwali i wtedy kup skrzynie. Mówie Ci ja tak rok jeźdze i nic się nie dzieje. Pewnie jeszcze 2 rok przejeźdze i może pod koniec 3 eciego sie rozwali - wtedy wymienie.



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: areczek0000000 » czw kwie 11, 2013 19:52

sprawdź przeguby wewnętrzne miałem taki problem.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: maska11 » pt kwie 12, 2013 23:22

Będę szukał, jak obadam gdzie jest usterka to napisze, dzięki wszystkim za podpowiedzi



maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: maska11 » wt kwie 16, 2013 17:19

Już wiem że mechanizm różnicowy w skrzyni biegów jest ok. Szukam dalej ...



maska11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 12, 2010 19:30
Lokalizacja: T-ka

Stukanie - gdzie szukać?

Post autor: maska11 » czw cze 06, 2013 19:08

Jest problem bo nie wiem już gdzie mam szukać, mechanizm dobry, przeguby wewnętrzne ok, łożyska ok, wiec o co chodzi... Tak patrzę na poduszki pod amor, muszę przyznać że dość mocno wystają, ale wymieniać bo mi się coś wydaje to trochę słabo.Na pewno dźwięk puknięcia dochodzi z lewej strony (kierowca). Co podpowiecie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości