Czasami lekko skręca w lewo

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mwillusionmw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn lut 07, 2011 19:47
Lokalizacja: Oleszno / Włoszczowa

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: mwillusionmw » śr kwie 10, 2013 10:49

Czesc

Mam problem, juz zaczyna mnie to powoli wkurzac, a mianowicie : auto czasem lekko sciaga w lewo. Potrafi 30km przejechac poprawie, zbieznosc jest super a potem nagle lekko zbija go w lewo, kierownice tez. Ostatnio wymienione poduszki amortyzatorow na nowe wszedzie, byl na szarpakach i nic, wszystkie tuleje i reszta niby ok, opony wywazone i odpowiednie cisnienie, nawet zamienilem na chwile na letnie ktore maja nowe opony i sa swiezo wywazone i to samo. Nie mam luzow na kierownicy, delikatne ruchy skrecaja kola. Zmienialem tez kiedys maglownice na uzywana, poniewaz moja sie doslownie posypala ale bylo ok. Chcialem juz wymieniac tuleje, koncowki drazkow, simmerblocki i sworznie wszystkie z przodu na nowe ale postanowilem ze jeszcze z tym zaczekam. Co to moze byc? Ostatnio tez gosc robil mi przegub wewnetrzny i zewnetrzny z lewej strony, moze cos niedokrecili? Chcialem tam zajrzec ale straszne bloto jak narazie..

a no i zbiezność mi ustawiali po zmianie poduszek, także dalej nie rozumiem..



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: muszkatobiasz » śr kwie 10, 2013 20:42

mwillusionmw pisze: wszystkie tuleje i reszta niby ok,
niby czy ok bo to różnica i jak wygląda tylne zawieszenie jak w belce tuleje metalowo gumowe bo tył też wpływa na jazde



Suubstyle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 23:58

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: Suubstyle » czw kwie 11, 2013 20:30

miałem podobny problem tyle że przy dodawaniu gazu, kierownica delikatnie skręcała w lewo i auto ściągało. Okazało się ze przednia tuleja wahacza miała już solidne luzy. A jak u Ciebie z hamulcami ? może tłoczek z lewej ?



Awatar użytkownika
mwillusionmw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn lut 07, 2011 19:47
Lokalizacja: Oleszno / Włoszczowa

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: mwillusionmw » pt kwie 12, 2013 00:19

Zlapalem trop do przedniego lewego kola, bo na myjni parowalo od niego, klocki co prawda nie sa zjechane, ale tloczek ma juz niezle wzery..takze na dniach regeneracja. :)



Awatar użytkownika
mwillusionmw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn lut 07, 2011 19:47
Lokalizacja: Oleszno / Włoszczowa

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: mwillusionmw » czw kwie 18, 2013 19:51

Wracamy do tematu, zacisk został zregenerowany ale dalej jest to samo..zmiana kół na świezo prostowane i wyważone tez nic nie dała.. Zauwazylem jednak cos takiego, że gdy z mocnego skrętu w prawo wyprostuję się to samochód jedzie prosto, dopiero skręcanie w lewo nastawia go do ściągania w tamtą stronę. Poza tym przy maxymalnym skręcie piszczy mi coś, pewnie to pasek od wspomagania który też będzie wymieniony, ale to raczej nie jego wina.

Co to moze byc?



Awatar użytkownika
mwillusionmw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn lut 07, 2011 19:47
Lokalizacja: Oleszno / Włoszczowa

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: mwillusionmw » pt kwie 19, 2013 20:36

Jeszcze doszło podczas skręcania na postoju na asfalcie czasem stuki, moze ta zmieniona maglownica jest kiczowata..



Awatar użytkownika
mwillusionmw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn lut 07, 2011 19:47
Lokalizacja: Oleszno / Włoszczowa

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: mwillusionmw » pt maja 03, 2013 13:43

Temat wraca, zmieniłem końcówkę drążka lewą na nową bo była padnięta, ale problem został dalej.. Nie mam już głowy do tego, nie ma luzów na zawieszeniu..gdy skrece mocniej w prawo, to samochod jedzie prosto, a gdy w lewo skrece to sciaga go tam potem..w prawo nie ma takiego problemu.. :-(



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: xlsss » sob maja 11, 2013 17:54

mwillusionmw pisze:zmieniłem końcówkę drążka lewą na nową bo była padnięta
Na przyszłość zmieniaj parami końcówki drążków :bigok:

Belka nie dostała bokiem ? Jakie są róznice na wydruku z geometrii ?

Jeżeli tam wszystko dobrze ustawione i dokręcone końcówki drążków, koła wyważone i napompowane równo, to sprawdziłbym wahacze i tuleje. Co do maksymalnego skrętu kierownicą i dochodzących pisków - staraj się nie dokręcać kiery do maximum, ponieważ pompa dostaje wtedy po dupie. Pasek masz do wymiany jeżeli już piszczy.



Awatar użytkownika
mwillusionmw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn lut 07, 2011 19:47
Lokalizacja: Oleszno / Włoszczowa

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: mwillusionmw » śr cze 05, 2013 18:05

Problem jak był dalej tak jest. Jak skrece mocno w prawo i wyprostuję to samochód elegancko jedzie prosto i nic go nie ściąga, problem się pojawia tylko przy skręcaniu w lewo min 60-70 stopni, wtedy po wyprostowaniu zaczyna go sciągać w lewą stronę jednocześnie kierownica też leci w lewo.. :kac: im mocniejszy skret w lewo tym mocniej pozniej sciaga.

aa i wlasnie, buczy cos zawsze w tych samych obrotach, gdy spadają, np. na 3cim biegu gdzies tak od 3000 do 2500rpm nachodzi takie buczenie, ze strony silnika, jest ono tez przy przyspieszaniu w trakcie skrecania, moze tutaj trzeba szukac przyczyny.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: Waqa » czw cze 06, 2013 22:19

mwillusionmw, sorka ze sie wtrącę, ale tez mnie niepokoi podobny problem. mianowicie ściąga mnie raz w lewo, raz w prawo. najczesciej jak przejzdzam przez koleiny (zmiana pasa ruchu). przy nierownosciach tak szarpie kierownica ze az rece łamie. Przy przyspieszaniu i hamowaniu (nawet maksymalnym) wszystko jest idalnie nawet przy puszczonej kierownicy, warunek- nawierzchnia musi byc prosta, bez jakichkolwiek pochyłości. Co dziwne w zime na zimówkach (175/80/14) nic podobnego nie czułem, dopiero jak zmieniłem na letnie (205/55/16) problem sie pojawił. oczywiście mam swoje typy, ale chcę to potwierdzić.



Awatar użytkownika
dj241
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 14:14
Lokalizacja: Knyszyn / Białystok
Kontakt:

Re: Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: dj241 » pt cze 07, 2013 07:19

Waqa pisze:mwillusionmw, letnie (205/55/16) .
tu szukaj przyczyny . prawdopodobnie juz stara , sztywna guma


mój potworek http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=211569

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: Shmatan » pt cze 07, 2013 10:10

Waqa, alternatywą dla zakładania nowych tematów nie jest pisanie o swoich problemach w dowolnym innym



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Czasami lekko skręca w lewo

Post autor: Waqa » pt cze 07, 2013 22:09

ok, sorka można usunąć moje posty :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości