(opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

(opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: szewczi90 » wt lip 10, 2012 23:12

zaobserowałem stał w nocy i była burza padało mocno a rano było czuć zapach lekko nieprzyjemny i wilgoć była pod dywanikiem a ponad tydzień niepadało więc na 1OO% było już podsuszone, czyli co zdejmować boczek drzwi? tylko tylny ale jak ? nie widzę tam śrubek?


Obrazek

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

(opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: poolak2006 » wt lip 10, 2012 23:21

na dole powinny być 2 na troxa i 2 na krzyżaka pod rączką



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

(opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: szewczi90 » śr lip 11, 2012 00:15

a mógłbyś mi zaznaczyć na foto które miejsce zabezpieczyć? na drzwiach?


Obrazek

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

(opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: poolak2006 » śr lip 11, 2012 00:36

Najpierw zdejmij boczek i polej wodą tak jak mówiłem wcześniej. Jeśli woda pójdzie do pod blachą masz uszczelkę -> wymień ją całą Obrazek na czerwono masz zaznaczoną uszczelkę...



Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

(opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: kornata_m » śr lip 11, 2012 17:38

Miałem dokładnie ten sam problem. Myślałem że mam krzywe drzwi albo uszczelkę zużytą, ale ostatnio po deszczu poszedłem do auta i bez rozkręcania widać było że woda cieknie pod tapicerką. Ja zrobiłem to trochę inaczej niż koledzy mówią, mianowicie nie wywalałem starej uszczelki tylko dodatkowo objechałem sylikonem (został mi z remontu łazienki :bajer: ) łączenie blachy z drzwiami na dole i tak do połowy wysokości. Zrobiłem tak z wszystkimi drzwiami profilaktycznie żeby już nie brać się za jakiś czas znowu za to. Problem zniknął, wody nie ma, w aucie już prawie nie śmierdzi wilgocią. Teraz jeżdżę bez tylnych dywaników żeby mogło sobie swobodnie parować i suszyć się.
Ktoś może powiedzieć, że to co zrobiłem to rzeźba ale wykorzystałem to co miałem pod ręką a po drugie bałem się, że jak wywalę starą uszczelkę to ciężko będzie zrobić nową bez wyjmowania całkowicie blachy.
Pozdrawiam



rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: (opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: rafal0325 » czw lip 19, 2012 23:37

kornata_m pisze:Miałem dokładnie ten sam problem. Myślałem że mam krzywe drzwi albo uszczelkę zużytą, ale ostatnio po deszczu poszedłem do auta i bez rozkręcania widać było że woda cieknie pod tapicerką. Ja zrobiłem to trochę inaczej niż koledzy mówią, mianowicie nie wywalałem starej uszczelki tylko dodatkowo objechałem sylikonem (został mi z remontu łazienki :bajer: ) łączenie blachy z drzwiami na dole i tak do połowy wysokości. Zrobiłem tak z wszystkimi drzwiami profilaktycznie żeby już nie brać się za jakiś czas znowu za to. Problem zniknął, wody nie ma, w aucie już prawie nie śmierdzi wilgocią. Teraz jeżdżę bez tylnych dywaników żeby mogło sobie swobodnie parować i suszyć się.
Ktoś może powiedzieć, że to co zrobiłem to rzeźba ale wykorzystałem to co miałem pod ręką a po drugie bałem się, że jak wywalę starą uszczelkę to ciężko będzie zrobić nową bez wyjmowania całkowicie blachy.
Pozdrawiam
Tak sie tylko zapytam,gdzie ta woda ma teraz ujście są jakieś kanały którymi spływa?



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

(opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: poolak2006 » pt lip 20, 2012 17:31

rafal0325, Chodzi tobie o tą wodę która leciała z drzwi?



rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: (opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: rafal0325 » sob lip 21, 2012 00:56

poolak2006 pisze:rafal0325, Chodzi tobie o tą wodę która leciała z drzwi?
Tak,którędy ona ma teraz spływać?



Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

(opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: kornata_m » pn lip 23, 2012 20:31

Na dole drzwi są otwory którymi ona wypływa. Zerknij na spód drzwi to zobaczysz.



Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

(opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: piter007i » pn lip 15, 2013 20:14

Witajcie,
jako kolejny dołączam do grona walczących z wodą, w pierwszej kolejności jak widać wywaliłem wszystko, co tylko mogło próbować absorbować wodę, aktualnie jestem na etapie poszukiwań sprawcy, woda pojawia się po stronie pasażera oraz kierowcy, do tej pory zauważyłem że dzieje się to analogicznie jak na załączonym zdjęciu które udało mi się zrobić. Na zdjęciu w którym wdarła się woda po deszczu akurat samochód był nieco przechylony (kierowca wyżej niż pasażer), po stronei pasażera w trakcie mycia również woda się pojawiła, z tym że lałem strumieniem wody po szybie, krawędziach drzwi, ich uszczelkach itp.
proszę o podpowiedź czy to winowajcą może być uszczelka znajdująca się W drzwiach- mam już dość tej wody i rozebranego samochdou
oraz druga prośba- mam problem ze zdemotnowaniem klamki podnoszenia maski- wyciągnąłem zawleczkę, natomiast rączka nie chce wyjść! ciągnąć na siłę? podważać wkrętakiem?? chciałbym przy okazji wyeliminować możliwość przeciekania tam wody >>link do zdjęcia << (na czerwono zaznaczyłem wodę znajduje się ona po deszczu w charakterystycznej wardze uszczelki oraz kółkach zaznaczonych na obrazku
VW Bora, brak szyberdachu, bezwypadek


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Re: (opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: piotrek233 » śr lip 17, 2013 19:56

piter007i pisze:Witajcie,
jako kolejny dołączam do grona walczących z wodą, w pierwszej kolejności jak widać wywaliłem wszystko, co tylko mogło próbować absorbować wodę, aktualnie jestem na etapie poszukiwań sprawcy, woda pojawia się po stronie pasażera oraz kierowcy, do tej pory zauważyłem że dzieje się to analogicznie jak na załączonym zdjęciu które udało mi się zrobić. Na zdjęciu w którym wdarła się woda po deszczu akurat samochód był nieco przechylony (kierowca wyżej niż pasażer), po stronei pasażera w trakcie mycia również woda się pojawiła, z tym że lałem strumieniem wody po szybie, krawędziach drzwi, ich uszczelkach itp.
proszę o podpowiedź czy to winowajcą może być uszczelka znajdująca się W drzwiach- mam już dość tej wody i rozebranego samochdou
oraz druga prośba- mam problem ze zdemotnowaniem klamki podnoszenia maski- wyciągnąłem zawleczkę, natomiast rączka nie chce wyjść! ciągnąć na siłę? podważać wkrętakiem?? chciałbym przy okazji wyeliminować możliwość przeciekania tam wody >>link do zdjęcia << (na czerwono zaznaczyłem wodę znajduje się ona po deszczu w charakterystycznej wardze uszczelki oraz kółkach zaznaczonych na obrazku
VW Bora, brak szyberdachu, bezwypadek
Ewidentnie uszczelka blachy drzwi Ci sparciała. Uszczelnić i już wody w aucie nie zobaczysz.



Michau90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 21:24
Lokalizacja: ChrzanóVW/CzyżóVWka
Kontakt:

(opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: Michau90 » wt wrz 10, 2013 20:23

Witam.
Tak samo mam problem z wodą w golfie. Odchyliłem podłoge i okazało się, że woda wlatuje od strony drzwi i przelewa sie po uszczelce.

Obrazek

Zdjąłem boczek i okazuje sie, ze przecieka pod tą blachą.

Obrazek
Obrazek
Czyli z tego co wyczytałem musze uszczelnic tą blache. Moze byc sylikon?
Zauważylem, ze uszczelka zewnętrzna od szyby jest mokra i to prawdopodobnie tedy woda wdziera sie do srodka drzwi.

Obrazek

Czy to jest 'normalna' sytuacja, ze woda podchodzi pod uszczelke i dostaje sie do srodka drzwi, czy musze ją wymienic?
I jeszcze jedno. Czy woda ktora dostanie sie do srodka drzwi ma wydostac sie tymi dwoma dziurkami w ktore sa włożone 'korki', ktore trzymaja gumy:

Obrazek

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Re: (opady) mokro z tyłu pod dywanikiem po stronie kierowcy

Post autor: piter007i » wt lis 05, 2013 16:16

Michau90 pisze:Witam.
Tak samo mam problem z wodą w golfie. Odchyliłem podłoge i okazało się, że woda wlatuje od strony drzwi i przelewa sie po uszczelce.
obrazki nie dzialają, ale mniejsza o to, jak w temacie było już pisane za wodę pod dywanikami odpowiada sparciała uszczelka pomiędzy blachą drzwi a ich poszyciem [konieczny jest demontaż tapicerki drzwi by łatwo to zauważyć] kolego w moim temacie >>KLIK<< [strona 4] jest opisany raczej dokładnie sposób usunięcia go, z tym że dodatkowo jeszcze wstawiłem folię PVC, jak do tej pory problem zginął


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości