sanki 1.3 nz golf II 90r.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ziomalo2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn mar 10, 2014 00:16

sanki 1.3 nz golf II 90r.

Post autor: ziomalo2010 » pn mar 10, 2014 18:35

witam. bedac ostatnio u mechanika(robil mi hamulce-nowe przewody bo autko troche zre rdza) powiedzial mi ze aby auto przeszlo przeglad jest jeszcze do zrobienia tzw. wozek czy sanki, pokazal mi o co chodzi. widzialem ze jest lekki ubytek.wzer jest chyba przy mocowaniu wahacza(nwm. dokladnie-ale tak to mi wygladalo) z lewej strony.
czytalem troche na ten temat i wiem ze to trzeba zrobic bo jest to nie bezpieczne.
tutaj moje zapytanie do was ile moga takie owe sanki kosztowac ?
jakie sanki pasuja do mojego samochodu(szukajac po przeglądarce malo znalazlem ofert sanek do mojego golfa 1.3 nz)?
co jeszcze powinienem wiedziec przy tego typu usterce?
z gory dziekuje i prosze o sensowne wypowiedzi



damianoo
...
...
Posty: 300
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 21:30

sanki 1.3 nz golf II 90r.

Post autor: damianoo » pn mar 10, 2014 21:59

Witam. Zależy na jakie poduszki masz sanki, musisz je dokładnie obejrzeć, bo wiem, jak kupowałem do 1.3mh to od 1.3nz jeden użytkownik proponował mi ale poduszki tylne silnika były inne.
To jest dobrze widoczne pod maską więc nie powinieneś mieć problemu.
Cena sanek to zależy, na pewno koszt ich nie przekroczy 200zł ale mechanik troche sobie policzy za wymianę. Musi odkręcić śruby, których zapewne dotąd nikt nie odkręcał, a które mogą się urwać. Potem podwiesić silnik i wszystko wymienić.
Generalnie jak auto ma ci służyć to przy tej wymianie wymienił był poduszki silnika i skrzyni, obejrzał magiel, czy gumy są całe i go dobrze nasmarował. Przy okazji zajął się też wahaczami czyli wszystkimi gumami i dopiero wszystko złożył bo będziesz miał potem podwójną robotę.

Generalnie u mnie takie sanki były:
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x48 ... 7/lry2.jpg

Zobacz u siebie a potem radzę Ci dać ogłoszenie w dziale "kupię części", sporo osób ma te sanki po swapach na większy motor;)

Pozdrawiam.



ziomalo2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn mar 10, 2014 00:16

sanki 1.3 nz golf II 90r.

Post autor: ziomalo2010 » pn mar 10, 2014 22:45

dzieki, za odpowiedz wlasnie juz mam mozliwosc kupienia sanek do golfa 1.3 na gazniku za 50zl i chcialem jeszcze podjechac jutro na auto-zlom do korkucia.
1.te sanki wszystkich pojemnosci golfa 2 (benzyna) roznia sie tylko poduszkami?
2.jezeli kupie sanki z innymi poduszkami to nie moge ich wymienic na wlasciwe(z starych sanek) ?:D
3.na co mam zwrocic konkretnie uwage w tych sankach?- jak sie roznia te poduszki(widzialem ten element zawieszenia na zywo raz a reszte tylko na zdjeciach) prosze podaj link roznic w tych poduszkach:D



damianoo
...
...
Posty: 300
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 21:30

sanki 1.3 nz golf II 90r.

Post autor: damianoo » pn mar 10, 2014 23:02

Chodzi też o mocowanie poduszki i o łape do której potem przykręcisz silnik. Ja nie jestem w 100% pewien czy w 1.3 były różne ale kolega z forum miał z 1.3 i wysłał mi takie foto:
http://imageshack.com/a/img39/3936/zomm.jpg

A tak wyglądały moje:
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x48 ... 7/lry2.jpg

Jak widzisz wygląda to zupelnie inaczej. Najlepiej jak sam zobaczysz jakie masz, bo to są części dość tanie a dostęp do nich prosty i łatwy na rynku. Więc po co się potem motać z inną łapą.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

sanki 1.3 nz golf II 90r.

Post autor: Crayzol » pt mar 14, 2014 00:28

Bo sanki z pierwszego zdjęcia to nie mk2 tylko mk3. W każdym silniku były takie same sanki (golf II jetta A2) nie ważne z jakiego silnika (prócz g60)


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

sanki 1.3 nz golf II 90r.

Post autor: marko125-90 » pn mar 17, 2014 20:50

Dokładnie. W mk2 1.3-1.8 była gumowa poducha z tyłu (taka sama), w mk3 są już poduchy olejowe. Tak więc patrz żeby sanki były z mk2 i proste i montuj.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości