problem po uderzeniu.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nowynaforum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 24, 2014 09:29

problem po uderzeniu.

Post autor: nowynaforum » wt cze 24, 2014 09:50

Witam, wszystkich na tym forum, to mój pierwszy post. Miałem nadzieję, że nie będzie konieczne pisanie tutaj lecz nie wiem już co mam robić. Jakiś czas temu mój golfik zaliczył lekkiego dzwona z prawej strony. Został poskładany, wymieniony wahacz, sworzeń, przegub, drążek razem z końcówką, maglownica lecz auto ciągle dziwnie zachowuje się na drodze. Powyżej 80 praktycznie robi co chce tak samo jak na szutrze i wyboistych drogach. Geometria ustawiana po wymianie maglownicy. Moja konfiguracja to Golf MK2 z 1989r z silnikiem 1.8 90KM. Macie jakieś pomysły co może być jeszcze nie tak? Byłem już u dwóch mechaników i obaj nie wiedzą co może być tego przyczyną. Czy gdyby amortyzatory były zużyte miałoby to wpływ na jazdę i wpływało w taki sposób? tył wymieniałem w tamtym roku ale przednie były jeszcze dobre. Obecnie mam założone takie amortyzatory:

http://abfitness.pl/abtuning/szablon/_u ... TVW02H.jpg

i niebieskie sprężyny. Ogólnie autko jest dość sztywne i trochę obniżone. Chciałbym usłyszeć jakieś propozycje zanim znowu wymienię połowę rzeczy i wpuszczę się w koszta...

//Edit:

A i dodam jeszcze, że przed zdarzeniem auto prowadziło się bardzo sztywno, kierownica chodziła ciężko ale każdy najmniejszy ruch sprawiał, że auto reagowało tak jak chciałem, a po wymianie tych części i zrobieniu geometrii kierownica bardzo luźno chodzi a o szybszym wejściu w zakręt nie może być mowy. Golfik nie posiada wspomagania.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

problem po uderzeniu.

Post autor: muszkatobiasz » wt cze 24, 2014 21:48

może amortyzator się skrzywił przy strzale i zmienia się kąt pochylenia koła podczas jazdy! warto by go wymontować i sprawdzić sam amor bez sprężyny czy nie jest wygięty!



nowynaforum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 24, 2014 09:29

problem po uderzeniu.

Post autor: nowynaforum » śr cze 25, 2014 08:44

Dzięki za pomysł. Jak tylko będę miał możliwość sprawdzić to zrobię to i napiszę czy to to było przyczyną.



nowynaforum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 24, 2014 09:29

problem po uderzeniu.

Post autor: nowynaforum » pt lip 04, 2014 21:11

Amortyzatory nie są skrzywione i mają skuteczność 70%+ od razu zajechałem na trzepaki ale nigdzie nie widać luzów. Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł? Każda propozycja jest mile widziana bo już naprawdę totalnie nie wiem co może być przyczyną.



Gnolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: śr sty 27, 2010 18:40
Lokalizacja: Uk

problem po uderzeniu.

Post autor: Gnolf » ndz lip 06, 2014 23:44

kierownica bardzo luźno chodzi a o szybszym wejściu w zakręt nie może być mowy,to znaczy co sie dzieje? sama sie kreci?obejrzyj magiel i kolumne kierownicy tu musi byc problem



nowynaforum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 24, 2014 09:29

problem po uderzeniu.

Post autor: nowynaforum » pn lip 07, 2014 09:58

Magiel był wymieniany niedwano, ciężko to wytłumaczyć ale gdy szybciej jadę albo po nierównościach to mimo trzymania kierownicy mocno w dwóch rękach czuje jak koła skręcają same, czuć tak jakby kierownica się ślizgała mimo, że trzymam ją w jednej pozycji. No nic... dzięki za pomysły, poszukam innego mechanika, który może coś zaradzi. Dzięki wszystkim za zainteresowanie.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

problem po uderzeniu.

Post autor: szela81 » pn lip 07, 2014 12:16

Zwrotnica nie jest uwalona? Albo śruby koła może są objechane. Daj zapas w to miejsce może felga pęknięta i przy wyższych prędkościach ją szarpie



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

problem po uderzeniu.

Post autor: XV2 » śr lip 09, 2014 18:44

Z blacharki co było robione ?


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

nowynaforum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 24, 2014 09:29

problem po uderzeniu.

Post autor: nowynaforum » pt lip 11, 2014 15:27

wymienione prawy błotnik przedni i zderzak z przodu, najbardziej ucierpiały części z układu kierowniczego ale zostały powymieniane. jak będę miał możliwość wjechania na kanał w najbliższym czasie to spróbuję dokręcić jeszcze regulację na maglownicy.



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

problem po uderzeniu.

Post autor: Tomos15 » pt lip 11, 2014 15:32

Ja bym stawiał jednak na uszkodzony amor lub po prostu krzywa buda. Aż dziwne że Ci się opłacało naprawiać MK2 po takim strzale.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

nowynaforum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 24, 2014 09:29

problem po uderzeniu.

Post autor: nowynaforum » pt lip 11, 2014 23:03

szkoda mi było tego co włożyłem. kapcie za 800zł nówki na lato TOYO 195/50/R15 do tego tył amorki nowe i mam sentyment do tego auta. moje pierwsze za własne pieniądze kupione ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości