Głuche stukanie przy pełnym skręcie w lewo

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martin a4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 26, 2008 17:06
Kontakt:

Głuche stukanie przy pełnym skręcie w lewo

Post autor: martin a4 » czw sie 04, 2011 08:54

Witam proszę o pomoc coś mi stuka z prawej strony jak dam pełny skręt w lewo takie głuche stukanie (tak jak by coś luźnego było) tylko na nierównościach na dziurach cisza, wymieniłem już prawie wszystko

gumy na stabilizatorze
łączniki stabilizatora
końcówki drążków
sworznie na wahaczu
kiedy zmieniałem jeszcze cale zawieszenie oryginalne ale używane amorki +sprężyny ale wyglądały na super stan proszę o pomoc pozdr



krzysztof4000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 12, 2011 12:11

Re: Głuche Stukanie Przy Pełnym Skręcie w Lewo

Post autor: krzysztof4000 » pt sie 12, 2011 12:27

Witam. Ostatnio szukałem w necie wiadomości na temat dziwnego terkotania( skrobania) przy max skręcie w lewo. Były różne sugestie.Postanowiłem napisać i być może pomogę komuś kto ma taki sam problem. A sprawa jest bardzo denerwująca a na koniec okazuje się błahostką jak to zwykle bywa. Czego ja się nie wymieniałem kasy straciłem jak nie wiem co. I co sie okazało? Nie przeguby , łożysko, półosie inne wymyślane pierdoły. A teraz do rzeczy. Przyczyna tkwiła w gumach podtrzymujących układ wydechowy. Były troche powyciągane i przy ostrym skręcie w lewo układ wydechowy ocierał o podwozie i wprawiał autko w rezonans. Efektem czego było jakby ocieranie bieżnika o błotnik czy jakieś tam terkotanie. Mam nadzieję że u ciebie też to może być przyczyną bo mechanicy potrafili odemnie zgarnąć prawie 700 zł i nic nie dało. Dopiero wjazd na kanał i samodzielne sprawdzenie pomogło. Nareszcie cicho :) Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
martin a4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 26, 2008 17:06
Kontakt:

Głuche Stukanie Przy Pełnym Skręcie w Lewo

Post autor: martin a4 » czw paź 13, 2011 23:17

sprawdziłem to nawet jak jadę spokojnie i wolno i skręcę teraz już trochę w lewo to słychać takie głuche stukanie



krzysztof4000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 12, 2011 12:11

Głuche Stukanie Przy Pełnym Skręcie w Lewo

Post autor: krzysztof4000 » pt paź 14, 2011 07:02

Czasami nie ma wyjścia i trzeba wziąć na tzw fuchę mechanika . Pojechać z nim na plac i ocenić organoleptycznie . Przypadkowe wymiany skutkują zwiększeniem kosztów naprawy a usterka jak była tak jest. Nie będę zgadywać bo przyczyn może być wiele ale objawy które masz mogą wskazywać też na przegub lub łożysko. Nie męcz się sam i jedź do dobrego mechanika abyś nie wpadł w koszty.



Awatar użytkownika
martin a4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 26, 2008 17:06
Kontakt:

Głuche Stukanie Przy Pełnym Skręcie w Lewo

Post autor: martin a4 » pt paź 14, 2011 09:12

nie masz pojęcia u ilu już bylem powiem tak kiedy przy pełnym skręcie było to słychać teraz lekko skręcę w lewo i słychać jak być luźne było albo co może poduszka amora?



szelej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 18, 2011 15:22

Głuche Stukanie Przy Pełnym Skręcie w Lewo

Post autor: szelej » pn wrz 01, 2014 20:42

Panowie mam pytanie.Posiadam BORE 4 MOTION AJM 85KW TDI.Od kupienia czyli od roku przy pelnym skrecie w prawo jest takie terkotanie przenoszace sie na cala karoserie.Sprawdzalem przeguby i sa wporzadku.Dodam ze zawieszenie wymienilem na nowe ale nie ma efektu.Pomozcie prosze. :-(



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Głuche Stukanie Przy Pełnym Skręcie w Lewo

Post autor: pironet » wt wrz 02, 2014 20:40

terkotanie przy pełnym skrecie to przeguby raczej.jak je sprawdzałeś?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

Głuche stukanie przy pełnym skręcie w lewo

Post autor: Matt_DST » śr wrz 10, 2014 21:27

Przeguby już od ruszenia zazwyczaj stukają, jeżeli tak nie jest a stuka powiedzmy powyżej np. 40km/h to jestto łożysko, miałem to samo w Vento i wymieniłem 4 przeguby, a dalej coś stukało, okazało się, że padło łożysko. Wymiana razem z piastą pomogła i jest cisza. Ja bym zaczął od tego bo jest to najtańsze rozwiązanie.



Awatar użytkownika
Xaime91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 17:43
Lokalizacja: WROCŁAW

Głuche stukanie przy pełnym skręcie w lewo

Post autor: Xaime91 » ndz paź 12, 2014 12:35

nie wiem czy mamy ten sam problem ale jedz na skp na szarpaki i sluchaj czy stuka, ja sam z gosciem wlazlem do kanalu i tez sobie macałem,,, sprawdz dokladnie lozysko koła w piascie/zwrotnicy u mnie ono stuka a juz sobie wlosy z glowy wyrywalem...


1.9 TDI - 90 KM - ALH POWER !! :D
"KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM W TDI" :D

kamillosvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn cze 09, 2014 16:55
Lokalizacja: Łukowica

Głuche stukanie przy pełnym skręcie w lewo

Post autor: kamillosvw » ndz paź 19, 2014 14:50

sprawdź przegub wrzuć luz i chwyć za pół oś i spróbuj kręcić (szarpać) w obydwie strony, jeśli wyczujesz luz prawdopodobnie to przegub



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Głuche stukanie przy pełnym skręcie w lewo

Post autor: XV2 » sob lis 08, 2014 20:51

Wymień łożysko w górnej poduszce amora i po temacie.
Jeżeli słychać przy skręcie niech ktoś kreci kierownica a ty połóż łapę na amorku poczujesz przeskok.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości