Poduszka silnika do AJM 6 biegów

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Poduszka silnika do AJM 6 biegów

Post autor: domino19140291 » wt sie 25, 2015 22:08

Zamierzam wymienić poduszkę silnika lewą od strony skrzyni biegów. Autko to golf IV Variant silnik AJM 6 biegowa skrzynia. Problem w tym że są dwa rodzaje hydropodstawa i normalna metalowo gumowa. Oryginalny numer części to 1J0 199 555 AQ. Według np. katalogu inter cars po nr OE wychodzi na to że jest to hydropodstawa. Za lemfordera chcą 380 zł podczas gdy na allegro za tą samą część krzyczą 240 zł. Czy ktoś mógłby potwierdzić czy to faktycznie jest poduszka z hydropodstawą o tym oznaczeniu ?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Poduszka silnika do AJM 6 biegów

Post autor: muszkatobiasz » śr sie 26, 2015 18:18

ja do ajm kupiłem zwykłą koszt coś koło 150zł chodzi ok a co do tej drugiej poduszki to taka chyba jest od strony rozrządu



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Poduszka silnika do AJM 6 biegów

Post autor: domino19140291 » śr sie 26, 2015 21:40

Obdzwoniłem wszystkie hurtownie motoryzacyjne w moim mieście i wszędzie dobierali po nr 1J0 199 555 AQ tą z hydropodstawą. W większości mieli tylko Lemfordera, w jednej natomiast jakąś FORTUNA LINE. Z ciekwości zadzwoniłem też do ASO i za tą poduszkę krzyczą 465 zł. Zamówiłem Lemfordera za 320, zobaczymy.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Poduszka silnika do AJM 6 biegów

Post autor: przemlin » czw sie 27, 2015 22:43

muszkatobiasz pisze:ja do ajm kupiłem zwykłą koszt coś koło 150zł chodzi ok a co do tej drugiej poduszki to taka chyba jest od strony rozrządu
Jakiej firmy kupiłeś poduszke? Nie drży ci buda na jałowym? Przy ruszaniu? Też mam do wymiany pod skrzynią tyle ze w alh.
domino19140291 pisze: Zamówiłem Lemfordera za 320, zobaczymy.
Z hydro podstawą? Koniecznie napisz jak sie poduszka sprawuje, czy nie przenosi drgań. Pamietaj o właściwym montażu!!Pzdr



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Poduszka silnika do AJM 6 biegów

Post autor: muszkatobiasz » czw sie 27, 2015 22:51

przemlin pisze:Jakiej firmy kupiłeś poduszke? Nie drży ci buda na jałowym? Przy ruszaniu? Też mam do wymiany pod skrzynią tyle ze w alh.
nie pamiętam to już było parę lat temu problemu nie mam do dziś z wibracjami



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Poduszka silnika do AJM 6 biegów

Post autor: domino19140291 » czw sie 27, 2015 23:59

Dzisiaj zmieniłem tą poduszkę i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Od razu zauważyłem zmianę. Czuć, że samochód jest bardziej zwarty. Wcześniej przy redukcji bądź zmianie biegu na wyższy było czuć zdecydowanie szarpnięcie, przy dodawaniu gazu nawet stuk. Teraz jest cisza i jeździ się dużo przyjemniej. Wkrótce wymieniam także drugą poduszkę i łapę. Co do samej poduszki Lemfordera to obejrzałem ją dokładnie przed zakupem. Miałem porównanie bo widziałem też wcześniej oryginał. Lemforder różni się jedynie tym, że zeszlifowane jest logo Audi i Vw, po za tym wygląda jak oryginał. Ważne, że zamontowałem i jest poprawa. Stara miała już jednak dość (pomimo braku wycieków) jednak 15 lat zrobiło swoje. Miałem zamówić zwykłą metal-guma ale jednak wolałem sprawdzić jaka siedzi w samochodzie i okazało się, że jest to hydropodstawa. Nie wiem czy 6 biegowa skrzynia ma tu coś do rzeczy.

Odnośnie montażu to nie zauważyłem jakiś znacznych komplikacji. Otwory w ramieniu łapy mają pewien zakres regulacji. Przy montażu sugerowałem się położeniem ze starej części i po zamontowaniu wszystko jest OK. Jedyne na co należy uważać to żeby nie zniszczyć gwintów w aluminiowej łapie, która wychodzi ze skrzyni. Do niej przykręca się ramię od poduszki. Generalnie bez pośpiechu zajmuje to 40-60 min. Trzeba tylko wyjąć całą obudowę filtra powietrza i zdjąć maskownicę od tunelu kabli, które idą od akumulatora do podszybia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości