Montaz wspomagania w 1.3 - uda sie?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Montaz wspomagania w 1.3 - uda sie?

Post autor: Kowal_ » czw cze 21, 2007 13:16

Mam pytanie.

Jak wiadomo w mk2 1.3 wspomagania raczej się nie spotykało, bardzo rzadko się spotykało w 1.3 z NZ.

Jak tak patrzałem kompletne wspomaganie to magiel, potrzebne wężyki, zbiorniczek i pompa z kołem pasowym wraz z łapą.

Teraz pytanie - do 1.3 chyba nie ma miejsca na to, aby zamontować oryginalną łapę do silnika czy karoserii (nie orientuje się teraz do czego sie mocuje).

Ale tak pomyślałem, że cała sprawa dla kogoś z dostepem do migomatu i troszke "zacięcia" nie powinna sprawić problemu.

Mianowicie chodziło mi by o to żeby przyspawać do karoserii albo w jakis sposób przymocować pompę do silnika aby jednak to wspomaganie zamontować.

Problemy byłby jedynie taki aby znaleźć odpowiednie koło pasowe (podwójne) i zaadoptować je zamiast obecnego pojedynczego (czy one się rożniły rozmiarami?)

Powiedzcie co o tym sądzicie bo wydaje mi się, że jest to wykonalne. Sam bym tego nie robił oczywiście.
Ostatnio zmieniony czw cze 21, 2007 15:27 przez Kowal_, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw cze 21, 2007 13:48

do karoseri nie da sie zamocować pompy wspomagania , silnik pracuje na poduszkach , więc pasek będzie spadał, albo go urwie pompe wspomagania musisz przykręcić jakoś do silnika żeby tworzyły jedną całość



Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Post autor: conrad81 » czw cze 21, 2007 13:55

popytaj w serwisie czy mozna kupic pompe wspomagania do twojego modelu silnika jesli tak to zamów łape do mocowania pompy do twojego konkretnego silnika a reszte kupisz na allegro od byle jakiego mk2 tak mi sie wydaje. Koło pasowe napedza dodatkowym paskiem klinowym tylko pompe wspomagania zazwyczaj wiec tu wymagało by tylko to jedno koło zamienic na podwojne pewno pasujące od innych 1,3


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » czw cze 21, 2007 15:50

miś fazi pisze:do karoseri nie da sie zamocować pompy wspomagania , silnik pracuje na poduszkach , więc pasek będzie spadał, albo go urwie pompe wspomagania musisz przykręcić jakoś do silnika żeby tworzyły jedną całość
Rozumiem. W takim razie odpada karoseria. Nie pomyslałem o tym.

Myslę pozatym, że główny problem w tych silnikach jest taki, że kolektor wydechowy jest z przodu przez co zajmuje sporo miejsca.

Co na teraz wiem po przeszukaniu forum:
1. Kolega juby pisał o tym aby łapę z pompą zaadoptować z mk3 (nie wiem w jaki sposób, ale może się wypowie)

2. W polówce 6N 1.3 jest silnik bardzo podobny do mojego. Doczytałem, że tam wspomaganie było montowane bardzo czesto od samego początku produkcji.

Mówiąc podobny mam na mysli ta sama moc, wygląd i co ważne ma też kolektor wydechowy z przodu silnika.

Czy w ASO mogą mi udzielić informacji co do tego czy z Polo podpasuje łapa (pozatym chyba łapa wspomagania jest sprzężona razem z łapą do alternatora) ??

Mam wątpliwości czy wspomaganie to nie jest czasem kwestia tylko zamontowania, a nie było montowane w 1.3 głównie ze względów oszczędnościowych i tyle.

Mam zagwozdkę teraz.
Ostatnio zmieniony czw cze 21, 2007 15:53 przez Kowal_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw cze 21, 2007 16:06

po pierwsze , jak były montowane to napewno jest jakaś możliwość , łapa z MK3 to chyba Ci nie podejdzie , ja ostatnio montowałem klime to łape zmieniałem , ważne jest to aby było gdzoe przykręcić tą łape do silnika , nie znam za bardzo budowy bloku silnika 1,3 ale na pewno jakimś sposobem sie da to zamontowac , jak nie z przodu silnika to może gdzieś z tyłu , o ile da sie potem zamontować pasek , tylko pompa wspomagania tak jak u mnie jest zamocowana na trzech śrubach , bo robi dosyć wysokie ciśnienie i musi być zamocowana dosyć pewnie

[ Dodano: 21 Cze 2007 16:09 ]
co do polówki to może być racja , bo silnik 1,3 był przerobiony na 1,4 i montowany do polówki , a więc bloki tych silników muszą być takie same



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » czw cze 21, 2007 16:35

miś fazi pisze:
[ Dodano: 21 Cze 2007 16:09 ]
co do polówki to może być racja , bo silnik 1,3 był przerobiony na 1,4 i montowany do polówki , a więc bloki tych silników muszą być takie same
Z tym silnikiem to chyba tak, że 1.3 na początku był z golfa II, a potem 1.4 (AEX) z golfa 3. Tylko jestem ciekaw jakie oznaczenie ma ten 1.3 w polo.

Chyba mnie czeka wycieczka do ASO i niech mi tam powiedzą.

Bo chyba tak na prawdę nikt do 1.3 wspomagania nie montowal.
Ostatnio zmieniony czw cze 21, 2007 16:36 przez Kowal_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » czw cze 21, 2007 21:04

pompę wspomy możesz zastosować z golfa mk3 1.4 albo polo z tym samym silnikiem (także ibiza) oczywiście z mocowaniami. Reszta klamotów najlepiej z mk2, bo pasują bez niepotrzebnej rzeźby


Frakcja Proud Member

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » czw cze 21, 2007 21:59

juby pisze:pompę wspomy możesz zastosować z golfa mk3 1.4 albo polo z tym samym silnikiem (także ibiza) oczywiście z mocowaniami. Reszta klamotów najlepiej z mk2, bo pasują bez niepotrzebnej rzeźby
Jest to sprawdzone?

W takim razie by to wyglądało tak. Kupuje najlepiej kompletną wspomę od mk2. Pompę wraz z mocowaniem sprzedaję bo pasować nie bedzie. Kupuje pompę z mocowaniem od mk3 1.4/polo 1.3/1.4/ibiza 1.4. Podwójne koło pasowe jeszcze zakupić. Montaż tego.

Czy węże wspomagania będą do innej pompy plug&play?

Pytanie - czy pompa w silniku gdzie kolektor jest z przodu jest również z przodu silnika czy gdzieś z tyłu? Mógłbym się jeszcze upewnić i zobaczyć w sumie u sąsiada jak to wygląda. On ma Polo 6N 1.4 ze wspomą i mozna by obejrzeć co i jak tam jest pomontowane.



Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Post autor: conrad81 » pt cze 22, 2007 00:50

mysle ze pompy w VW zawsze byly z przodu nawet jak kolektory byly tez zprzodu tak jest w Felicji 1,6 to to przeciez VW motorek


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » pt cze 22, 2007 23:03

mkowalm, nie możesz założyć że wszystko będzie pasowało, bo na 99% nie będzie, trzeba będzie rzeźbić. A jak trafisz na ten 1% to następnego dnia idz zagrać w totka


Frakcja Proud Member

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob cze 23, 2007 10:46

juby pisze:mkowalm, nie możesz założyć że wszystko będzie pasowało, bo na 99% nie będzie,
a ja twierdze ze bedzie - kumpel zakladal wspome w 1.3 NZ i rzadnych problemow nie napotkal. Typowe Plug&play bylo.
Mial kompletna wspome w mk3 1.4 - zmienilem jeydnie zbiorniczek wyrownaczy i drazki na listwie, bo tam dluzsze :bigok:



porta5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: wt gru 20, 2011 17:37

Montaz wspomagania w 1.3 - uda sie?

Post autor: porta5 » pt paź 23, 2015 13:47

no i jak kolego Kowal udało ci się coś dokonać....?



Awatar użytkownika
Dawidtuning
I <3 MY MK2
I <3 MY MK2
Posty: 124
Rejestracja: czw mar 25, 2010 21:02
Lokalizacja: Łaziska Górne

Montaz wspomagania w 1.3 - uda sie?

Post autor: Dawidtuning » pn lis 16, 2015 20:02

Co do wspomagania w 1.3 to miałem kiedyś u mnie, nawet mam jeszcze gdzieś łapę przerobioną do pompy wspomagania


MY VR6
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości