Problem po wymianie maglownicy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Axaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:19
Lokalizacja: Płock

Problem po wymianie maglownicy

Post autor: Axaris » ndz sty 17, 2016 13:54

Wczoraj zabrałem się do wymiany maglownicy ponieważ na poprzedniej wcale nie miałem wspomy. Zakończyłem już wymianę i otóż mam taki jakby "problem" ponieważ wspomaganie w lewo działa idealnie i na krańcu skrętu słychać pompę. Natomiast w prawo jest trochę ciężej skręcać i nie słychać pompy na krańcówce. W poprzednim aucie maglownica działała 100%. Pompa też dobra bo by wcale nie działało. Czy jest jakaś możliwość zapowietrzenia ? Próbowałem ją "odpowietrzyć" trzymając przez jakieś 5s na maksymalnym skręcie lecz nie dało to nic. Płyn mam hipol atf. Dosyć gęsty taki ciemno-czerwony kolor.



piter2204
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn gru 24, 2012 15:18
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Problem po wymianie maglownicy

Post autor: piter2204 » ndz sty 17, 2016 20:26

Rozumiem, że płyn wymieniłeś na nowy. Odpowietrzenie polega na skręceniu kierownicy w skrajne położenia kilka razy i ewentualne uzupełnienie płynu, więc nie trzeba trzymać kierownicy w skrajnym położeniu.



Axaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:19
Lokalizacja: Płock

Problem po wymianie maglownicy

Post autor: Axaris » ndz sty 17, 2016 21:16

Tak płyn był zalany nowy. Nie pomyślałem żeby wypłukać maglownice przed jego zalaniem. Poprzednio u kumpla płukaliśmy maglę ON i wyleciało sporo syfu. Co sądzisz o takim płukaniu? Nie zaszkodzi niczemu w bebechach przekładni?



piter2204
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn gru 24, 2012 15:18
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Problem po wymianie maglownicy

Post autor: piter2204 » ndz sty 17, 2016 21:27

Nie powinno. Niektórzy opłukają układ benzyną.



Axaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:19
Lokalizacja: Płock

Problem po wymianie maglownicy

Post autor: Axaris » wt sty 19, 2016 17:21

Wypłukałem ropą i zalałem zielonym oryginalnym Febi. Jest znaczna poprawa tylko zastanawia mnie jak skręcę w prawo do końca to słychać razem z jęczeniem pompy takie syczenie . Z lewej strony tak nie ma .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości