Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
www.bestseller.pl
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 93
Rejestracja: sob gru 26, 2015 18:05
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: www.bestseller.pl » sob maja 14, 2016 21:02

wojtas_GT pisze:
www.bestseller.pl pisze:Witam Was,

Jestem po wymianie amorków na Bilstein zrobiłem jakieś 200km i jest bajka. Całkowicie inna jazda, nic nie puka nic nie stuka nic się nie obija. Z ASO była przeprawa bo za wymianę chcieli najpierw 499zł potem 290zł ale zszedłem praktycznie do kilku złotych. auto nie straciło sztywności jak myślałem jest bardziej miękkie ale dosłownie minimalnie.
Wymieniłeś przód i tył? Ja mam wymianę za tydzień umówioną, kupiłem ale sam tył, bo tył moim zdaniem hałasuje (obie osie wykazują na SKP bardzo dużą skuteczność i trochę nie widzę sensu gmerać z przodami). :? :kupa:
Wymieniłem sam tył, przodu póki co nie ruszam :-)


Kosmetyki samochodowe dla Twojego Golfa - sprawdź
Kupuj u nas ! dla forumowiczów 5% rabatu - kod rabatowy: VWGOLF

Obrazek

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » pn maja 16, 2016 17:07

Witam po wymianie tyłu na Bilsteiny. Panowie - pełny sukces, nie ma grzechotania, stukow czy pukania - cisza jaka powinna być od początku. Wymienili mi w gratisie w aso, dla świętego spokoju, miałem tak ustalone. Polecam, za 380 zł w końcu można jeździć tym autem w ciszy. :pub:



marekmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 03, 2015 14:57
Lokalizacja: Piaseczno

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: marekmm » pn maja 16, 2016 17:51

No to fajnie że masz już spokój.Rozumiem że założyłeś te: 22-230539 ?? Ja jeszcze daję sobie czas do końca miesiąca. Zwodzą mnie cały czas twierdząc że widzą "światło tunelu" z nową serią amorków. Jakieś dziwne te światło w tunelu.......



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » pn maja 16, 2016 19:00

Te są do tyłu z wielowahaczem: B4 19-230559
Katalog znajdziesz bez trudu w sieci. Poszukaj odpowiednich do swojego modelu.



Awatar użytkownika
Cyprian
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn sty 13, 2014 21:36

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Cyprian » ndz lip 10, 2016 13:43

W końcu i mi udało się wymienić amortyzatory na Bilsteiny, zatem mała relacja.
Swoim Golfem przejechałem ok 45tyś km i o ile samo auto bardzo lubię o tyle odgłosy zawieszenia sprawiały, że miałem wrażenie że każda część auta chciała jechać w swoją stronę, co trochę psuło przyjemność korzystania z samochodu. Zatem aby to naprawić wymieniano mi 2 razy tylne amortyzatory w ramach gwarancji, ale jak powszechnie wiadomo problemu to nie usunęło. Ponieważ czasem z przodu również jakieś grzechotania dochodziły do kabiny, postanowiłem tak jak kolega vonkris wymienić przód i tył. Przejechałem na nich może 300km więc niewiele, ale póki co sprawy mają się następująco. Zacznę od podsumowania - Alleluja!!! Wreszcie jeździ jak powinien od początku! :okej: Żadnego grzechotania, rezonowania, żadnych podejrzanych dźwięków - te amortyzatory powinny być montowane fabrycznie. Jako bonus muszę dodać, że auto przestało być nieprzyjemnie twarde, co szczególnie było uciążliwe na progach i na bardziej zniszczonych nawierzchniach. Teraz wciąż prowadzi się pewnie, precyzyjnie i jest dość sztywne a jednak potrafi być sprężyste. Niestety w ASO musiałem zapłacić za samą wymianę ok. 200zł, ale nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Jeżeli ktoś się waha czy inwestować w wymianę amortyzatorów czy nie, to ja ze swojej strony serdecznie polecam.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » ndz lip 10, 2016 15:01

Cyprian pisze:W końcu i mi udało się wymienić amortyzatory na Bilsteiny, zatem mała relacja.
Swoim Golfem przejechałem ok 45tyś km i o ile samo auto bardzo lubię o tyle odgłosy zawieszenia sprawiały, że miałem wrażenie że każda część auta chciała jechać w swoją stronę, co trochę psuło przyjemność korzystania z samochodu. Zatem aby to naprawić wymieniano mi 2 razy tylne amortyzatory w ramach gwarancji, ale jak powszechnie wiadomo problemu to nie usunęło. Ponieważ czasem z przodu również jakieś grzechotania dochodziły do kabiny, postanowiłem tak jak kolega vonkris wymienić przód i tył. Przejechałem na nich może 300km więc niewiele, ale póki co sprawy mają się następująco. Zacznę od podsumowania - Alleluja!!! Wreszcie jeździ jak powinien od początku! :okej: Żadnego grzechotania, rezonowania, żadnych podejrzanych dźwięków - te amortyzatory powinny być montowane fabrycznie. Jako bonus muszę dodać, że auto przestało być nieprzyjemnie twarde, co szczególnie było uciążliwe na progach i na bardziej zniszczonych nawierzchniach. Teraz wciąż prowadzi się pewnie, precyzyjnie i jest dość sztywne a jednak potrafi być sprężyste. Niestety w ASO musiałem zapłacić za samą wymianę ok. 200zł, ale nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Jeżeli ktoś się waha czy inwestować w wymianę amortyzatorów czy nie, to ja ze swojej strony serdecznie polecam.
No u mnie też cały czas jest igła. W końcu przestałem jeździć jak żukiem z klekoczącymi burtami. Wymieniajcie śmiało :bajer:



Awatar użytkownika
Cyprian
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn sty 13, 2014 21:36

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Cyprian » ndz lip 10, 2016 21:02

Pan w ASO (VW Zasada) powiedział, że pierwszy taki przypadek spotyka - na to ja mu mówię, że na forum VW ten problem został juz rozwiązany, wiele osób z tym się boryka i że można poprawić ten zawias. Oczywiście reakcja na słowo "forum" była taka jak byka na płachtę. Po czym wychodzę i przechodząc słyszę innych klientów. "Bo na forum było napisane...." i znów sprzedawca wściekły, hehehe, forum rządzi! Dzięki Panowie za kolejny rozwiązany problem. :pub:



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » pn lip 11, 2016 00:10

Na zachodzie tez grzmi w tym temacie - ale im jest wygodniej tak mowic. Szczerze odradzam wymiane na gwarancji, bo problem pozostanie, nie liczylbym na lepsza serie. Aby sie tego pozbyc trzeba niestety siegnac do kieszeni, chyba ze ktos ma ochote kopac sie z koniem.



marekmm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 03, 2015 14:57
Lokalizacja: Piaseczno

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: marekmm » pn lip 11, 2016 12:41

Mi wymieniono w tamtym tygodniu już trzeci komplet amorków na tył. Na razie jest w miarę ok ( najlepsze jakie do tej pory zakładali u mnie). Pewnie zadowolenie minie po kilku tyś km. Zobaczymy ile wytrzymają bez pukania....



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » pn lip 11, 2016 18:06

Podziwiam ten serwis. W sumie to w kazdym powinni byc tacy szczodrzy, u mnie nie chcieli bo "nie beda poprawiac fabryki". Teraz na zamienniku moge powiedziec dopiero ze jest cisza, w slowach w miare dobrze wyczuwam cos w stylu jest lepiej ale nadal cos. Całkiem mozliwe ze ponownie to sie wytrzepie i wroci juz zdecydowanie. Szkoda gadac, czlowiek jest bezsilny w swej naiwnosci zakupu nowki sztuki, bezsilnosc.



pera2408
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 03, 2010 18:18
Lokalizacja: Olsztyn

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: pera2408 » pt sie 05, 2016 16:47

Dzisiaj dostałem info od swojego serwisu, że do końca sierpnia mają mieć jakieś nowe amory. Narazie jeszcze nie mają możliwości ich zamówienia, ale jak tylko się pojawią to serwis ma je zamawiać i umawiać mnie na wymianę.
Centrala sama przekazała serwisowi to info bo jeszcze wczoraj jak dzwoniłem to 'pracowali nad rozwiązaniem problemu'. Nie wiem czy to będzie jakaś akcja serwisowa, w co wątpię, bo nie zagraża to bezpieczeństwu, ale może przynajmniej przestaną zlewać tych, którzy przyjadą z takim problemem.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » ndz sie 07, 2016 10:12

Zaczynam zastanawiac sie tez nad przodem. Cos wyraźnie zgrzypi przy przejezdzaniu garbow, a ostatnio jak na pelnym skrecie zrobilem pelny nawrot z wieksza predkoscia cos niemiłosiernie zajeczalo z lewej strony. Moze wypowie sie ktoś, kto wymienil caly zestaw czy mial i teraz nie ma takich atrakcji.



Jan89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 04, 2015 16:37

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Jan89 » czw sie 25, 2016 15:26

Co do skrzypienia to u mnie po 20 kkm to samo zacząłem słyszeć, zwłaszcza gdy przejeżdżam przez nierówności przy skręconych kołach (np. lewoskręt). Trzeszczy z przodu, zwłaszcza od strony kierowcy. Przy garbach też czasami to słyszę.
Za jakiś czas będę miał przegląd po 30kkm i powiem żeby to sprawdzili.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » czw sie 25, 2016 17:29

Jan89 pisze:Co do skrzypienia to u mnie po 20 kkm to samo zacząłem słyszeć, zwłaszcza gdy przejeżdżam przez nierówności przy skręconych kołach (np. lewoskręt). Trzeszczy z przodu, zwłaszcza od strony kierowcy. Przy garbach też czasami to słyszę.
Za jakiś czas będę miał przegląd po 30kkm i powiem żeby to sprawdzili.
Nie wiem czy zrobia cos ponad to co mi zrobili przy tej samej wlasnie czynnosci obslugowej - popsikali czyms tuleje z lewej strony w wahaczach i stabilizatorze, ale nic sie nie zmienilo. Jak widac kolejny seryjny feler... :banghead:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości