bęben ciężko się obraca

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mihau179
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 12, 2012 00:26

bęben ciężko się obraca

Post autor: mihau179 » pt lis 25, 2016 21:13

Witam, mam pytanie w spawie tylnych hamulców- bębnów zauważyłem że bardzo ciężko chodzi bęben nawet z kołem. Rozebrałem to iż było słychać szelest( brud rdzy). Przy montażu bębna i dokręceniu nakrętki z wyczuciem i poluzowaniem 1/2 obrotu, bębna nie dało się obracać. Bęben jedynie obraca się jak nakrętka jest tylko nakręcona ręcznie z luzem ok 2mm. Bęben zakładałem jak samoregulator poluzowałem. Czy może być to już zużyty sam bęben ma on w sobie na końcu pasek rdzy, możliwe też że dotyka on szczęk. Podejrzewam że bęben obciera o czpien a dokladnie o mocowanie jego gdyż za głęboko osiada - co może być tego powodem?

Bardzo proszę o pomoc auto potrzebne a w trakcie jazdy na luzie spowalnia.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

bęben ciężko się obraca

Post autor: Mavrick » sob lis 26, 2016 00:08

W jakim stanie masz lozyska?



mihau179
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 12, 2012 00:26

bęben ciężko się obraca

Post autor: mihau179 » sob lis 26, 2016 23:56

nie hałasują w trakcie jazdy, ręcznie sprawdzałem jak się toczą i cicho chodzą. Martwi mnie wew. łożysko pierścień wewnętrzny w nim tak jak by jest luźny tzw wysuwa się. Ale czy właśnie łożyska mogą być odpowiedzialne za to?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

bęben ciężko się obraca

Post autor: pinstonvw » wt gru 06, 2016 23:25

Zainwestuj z komplet łożysko z uszczelniaczem i dekielkiem jakiejś lepszej firmy (FAG, SKF itp). Koszt do 50zł raczej. Zdejmij bęben, wyszlifuj ten wewnętrzny rant pilnikiem i złóż wszystko do kupy. Sprawdź jak jest spasowane łożysko z piastą tzn. wchodzi lekko czy na wcisk? Jeśli coś blokuje to albo bęben ociera o szczęki, lub też mocno dojechane jest łożysko. Pstryknij fotkę jak to u Ciebie wygląda.


...

Mepfisto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 08, 2016 23:38

bęben ciężko się obraca

Post autor: Mepfisto » ndz gru 18, 2016 15:55

Mam identyczną sytuację.
Przy zmianie opon na zimowe próbowałem ręcznie obrócić tym bębnem - nie udało się. Pomogło kilkukrotne na prawdę mocne uderzenie kilkukilogramowym młotem. Raz, że znacznie obiłem go z rdzy, a dwa że bęben ruszył. Sprawdzałem następnie przez kilkukrotne naciskanie nożnym hamulcem czy to nie on blokuje, a później ręcznym. Okazało się że to zaciąganie ręcznego powoduje blokowanie. Na razie nic z tym nie zrobiłem, póki co nie zaciągam ręcznego.

ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

bęben ciężko się obraca

Post autor: pinstonvw » ndz gru 18, 2016 22:05

Masz rację nie zaciągaj. Musisz się dobrać do środka i przygotować na ewentualne wymiany typu szczęki, czy też sama linka hamulca ręcznego. Przy okazji proponuję wyzbyć się tej okropnej (już odpadającej) rdzy z bębnów. Jeśli w środku jako tako będzie to wszystko wyglądało to raczej linka "napuchła" w pancerzu.


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości