Sprężyna przód

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:39

Sprężyna przód

Post autor: marektz » wt lut 28, 2017 17:58

Witam,

pękła mi jedna sprężyna przy lewym amortyzatorze. Chchiałbym ją wymienić ale zastanawiam się na jaką, ponieważ z tego co czytam są różne wymiary różniące się wysokością. Jakie są w standardzie sprężyny ? Mój Golf to MK4 1.9 TDI 90 KM. Czy będzie konieczna wymiana obydwu sprężyn ?



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Sprężyna przód

Post autor: bioly05011 » wt lut 28, 2017 19:01

jeśli kupisz używke od diesla właśnie możesz sztukę wymienić,ale jak nowa może krzywo stać auto ,choć wymieniałem nowe i sztukę zakładałem jak koleś tak chciał...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Sprężyna przód

Post autor: Paulex » czw mar 02, 2017 14:41

Na sprężynie powinny być kolorowe oznaczenia twardości - np 1 pasek zielony i 4 paski niebieskie. Musisz zerknąć do nadkola i zobaczyć powinieneś zobaczyć bez podnoszenia auta. Wtedy możesz szukać używanych o tych samych kolorach, ale lepiej wymienić obie nawet jeżeli zdecydujesz się na używane 9 będzie wiadomo, że ich wysokość i zużycie jest takie samo. W nowych sprężynach już nie ma takiego problemu z kolorami bo szukasz pod odpowiedni model ( diesel, benzyna, 4motion). Chyba że zdecydujesz się kupić nowe z ASO.


TDI -> The Devil Inside

marektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:39

Sprężyna przód

Post autor: marektz » czw mar 02, 2017 20:49

No ok, tylko że nowe pod mój model też mają różne rozmiary.. różnią się kilkoma milimetrami i nie wiem czy się tym przejmować czy nie ? Jakie są oryginalne rozmiary do mojego modelu?



marektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:39

Re: Sprężyna przód

Post autor: marektz » ndz mar 05, 2017 19:51

Paulex pisze:Na sprężynie powinny być kolorowe oznaczenia twardości - np 1 pasek zielony i 4 paski niebieskie. Musisz zerknąć do nadkola i zobaczyć powinieneś zobaczyć bez podnoszenia auta. Wtedy możesz szukać używanych o tych samych kolorach, ale lepiej wymienić obie nawet jeżeli zdecydujesz się na używane 9 będzie wiadomo, że ich wysokość i zużycie jest takie samo. W nowych sprężynach już nie ma takiego problemu z kolorami bo szukasz pod odpowiedni model ( diesel, benzyna, 4motion). Chyba że zdecydujesz się kupić nowe z ASO.
Sprawdziłem, u mnie ani na tej pękniętej ani na tej dobrej nie ma oznaczenia tych pasków. Macie jakieś sprawdzone, żeby pasowały do mojego modelu, nie były zbyt drogie i były twardsze? Bo teraz mi chodzi przód jak nie powiem coo .. :)



Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Sprężyna przód

Post autor: Paulex » pn mar 06, 2017 10:50

Podaj kod silnika, rocznik, ilość drzwi sprawdzę w etce, a jeżeli przód "chodzi" to może amortyzatory już nie tłumią dobrze? Sprawdzałeś na przeglądzie jak to wygląda? Jak pójdziesz do sklepu motoryzacyjnego to Ci dobiorą odpowiednie. Podajesz wszystkie dane techniczne i się dowiesz jaka cena. A wachlarz wysokości i twardości w zamiennikach nie jest taki jak w oryginalnych. Pewnie będą 3-4 rodzaje. Jest na forum temat o springach i amorach, poczytaj tam -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=142&t=557365" onclick="window.open(this.href);return false;


TDI -> The Devil Inside

marektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:39

Re: Sprężyna przód

Post autor: marektz » pn mar 06, 2017 22:17

Paulex pisze:Podaj kod silnika, rocznik, ilość drzwi sprawdzę w etce, a jeżeli przód "chodzi" to może amortyzatory już nie tłumią dobrze? Sprawdzałeś na przeglądzie jak to wygląda? Jak pójdziesz do sklepu motoryzacyjnego to Ci dobiorą odpowiednie. Podajesz wszystkie dane techniczne i się dowiesz jaka cena. A wachlarz wysokości i twardości w zamiennikach nie jest taki jak w oryginalnych. Pewnie będą 3-4 rodzaje. Jest na forum temat o springach i amorach, poczytaj tam -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=142&t=557365" onclick="window.open(this.href);return false;
Paulex Golf IV, 1999 rok, 1.9 TDI 90 KM, 3 drzwiowy - kod silnika nie wiem czy to AGR czy ALH, można to jakoś sprawdzić ? :) No właśnie chodzi o to, że na koniec marca mam przegląd więc muszę wymienić te sprężyny a na przeglądzie wtedy bym się podpytał o amortyzatory czy trzeba wymieniać :) Jak byś mógł to proszę sprawdź, bym sobie w necie zamówił bo z tego co wiem dużo tańsze niż w sklepie :) Lepsze dla mnie by były twardsze :)



marektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:39

Sprężyna przód

Post autor: marektz » pt mar 10, 2017 19:03

Paulex, mógłbyś odnaleźć ? :)



Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Sprężyna przód

Post autor: Paulex » sob mar 11, 2017 00:23

Generalnie oryginalnie jest kilka rodzajów sprężyn do Twojego auta, są też różne długości. Twardość możesz zwiększyć poprzez włożenie gum w zwoje sprężyny. Jeżeli nie ma na Twoich sprężynach kolorów żadnych (paski, kropki) to prawdopodobnie ktoś już wcześniej wymienił sprężyny, albo są one tak skorodowane. W zamienniku w sklepie samochodowym dobiorą Ci sprężyny i powinny spokojnie pasować. Bo jako nowe na pewno będą twardsze niż te obecne które masz.


TDI -> The Devil Inside

marektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:39

Sprężyna przód

Post autor: marektz » ndz mar 12, 2017 10:32

Paulex, http://allegro.pl/sprezyny-kayaba-vw-go ... Y2QwOWM%3D" onclick="window.open(this.href);return false;

Zamówiłem te, powinny być chyba nie?



Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Sprężyna przód

Post autor: Paulex » czw mar 30, 2017 15:05

Jeżeli skontaktowałeś się ze sprzedawcą i podałeś to co chcieli to powinny być dobre. Przepraszam że nie odpisałem wcześniej, ale za dużo problemów było ....
Jak teraz samochód się sprawuje?


TDI -> The Devil Inside

marektz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 10, 2014 18:39

Re: Sprężyna przód

Post autor: marektz » ndz kwie 02, 2017 16:54

Sprężyny wymienione na te z linka powyżej :) Jest wszystko ok, samochód stoi wyżej niż wcześniej i na wybojach tak nie "faluje" :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości