[mk4] Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Boski23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn sie 25, 2014 20:54

[mk4] Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: Boski23 » czw maja 31, 2018 20:20

Cześć. Temat zaczynam, ponieważ bardzo nurtuja mnie opinie dotyczące gum stabilizatora w MK4. Od czasu zakupu samochodu do niedawna samochodem zrobiłem ponad 70 tysięcy km i nie było słychać żadnego trzeszczenia i skrzypienia. Aż do niedawna kiedy to zostały wymienione u mnie elementy zawieszenia przedniego łącznie z gumami stabilizatora. Około tydzień było ok. Aktualnie cały czas trzeszczy przy jeździe po nierówności. Na małych dołkach ewidentnie przy ugięciaah przedniego zawieszenia. Przeczytałem mnóstwo postów dotyczącego problemu z gumami w golfie 4. Niejednokrotnie pisano, że sprawdzają się tylko oryginały.I tylko te które mają garb. Tylko dlaczego do czasu wymiany wszystko było ok?A teraz jest masakra? Obejmy widzę że mam bez garbu. Próbowałem psikania smarem silikonowym w gumy, w gumy od koncowki drazka i w okolice tulei wachacza. Było OK!przez cały dzień było dobrze! Ale potem znów to samo i kolejne podania smaru juz bez efektu. Nie pomaga już choć za pierwszym razem pomogło.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

[mk4] [mk4] Re: [mk4] Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: daniel.wwe » czw maja 31, 2018 20:44

Boski23 pisze:dlaczego do czasu wymiany wszystko było ok?A teraz jest masakra?
Bo zapewne siedziały ori a założyłeś zamienniki. Niestety tak jest z zamiennikami. Kupisz w ASO i pozbędziesz się problemu. Ja na takim zestawie z ASO zrobiłem już ponad 100tys km i jest git


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Boski23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn sie 25, 2014 20:54

[mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: Boski23 » czw maja 31, 2018 20:53

No dobra, ale w autoryzowanym serwisie sprzedają jeszcze gumy do obejmy bez garbu? Bo takie obejmy mam. Gumy które aktualnie są na aucie to febi



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

[mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: daniel.wwe » czw maja 31, 2018 22:16

Gumy z garbem, obejmy musisz zmienić


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Boski23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn sie 25, 2014 20:54

[mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: Boski23 » czw maja 31, 2018 22:59

Czyli jednak te które mają garb. Zamawiam w takim razie z ASO. Zobaczymy co będzie. Ale popłyne, albo będzie w końcu cicho jak dawniej



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

[mk4] [mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: mk4tdi » pt cze 01, 2018 07:06

Również potwierdzam że gumy stabi tylko ori. Przerabiałem to ze 3 lata temu. Założyłem zamienniki i po jakimś czasie trzeszczało jak stara wersalka, kupiłem inne droższe niby lepsze i niestety powtórka. Mogłem posłuchać brata bo mówił że na 99% będą trzeszczeć. W końcu pojechałem do ASO kupiłem gumy i mocowania i od 3 lat spokój.


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Boski23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn sie 25, 2014 20:54

[mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: Boski23 » pt cze 01, 2018 19:39

MAM DOKŁADNIE TAKI SAM ODGŁOS JAK TU NA FILMIE:


Jednak u mnie występuje również na małych nierównościach i dołeczkach.
Jak to na pewno te gumy to kupuję ORI. Po wymienie Gum zaczeło tak hałasować, wiec raczej to one :?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9225
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: wesol » sob cze 02, 2018 09:51

Tylko nie febi. Febi był ori zakładany w MK4 ale to nie to samo co febi ze sklepu. Przerabiałem ten temat. Załóż nawet sasic to zobaczysz że będzie okej na lata. A i psikanie na założona tuleje sobie daruj. Trzeba ją ściągnąć i przesmarowac drążek i gumę.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Boski23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn sie 25, 2014 20:54

[mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: Boski23 » sob cze 02, 2018 14:57

wesol pisze:
sob cze 02, 2018 09:51
Tylko nie febi. Febi był ori zakładany w MK4 ale to nie to samo co febi ze sklepu. Przerabiałem ten temat. Załóż nawet sasic to zobaczysz że będzie okej na lata. A i psikanie na założona tuleje sobie daruj. Trzeba ją ściągnąć i przesmarowac drążek i gumę.


Ale gumę Sasic zalożyć do tej obejmy "przedliftowej"? Bo mam bez garbu.



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

[mk4] [mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: mk4tdi » sob cze 02, 2018 15:25

Sasic? :shock: lipa, trzeszczały jak nie wiem, zresztą Ruville tak samo. Można jeszcze spróbować Lemfordera bo ogólnie części tej firmy są bdb. Jak chcesz mieć ciszę kup w aso, ewentualnie spróbuj z tym Lemem


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Boski23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn sie 25, 2014 20:54

[mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: Boski23 » ndz cze 03, 2018 09:54

Panowie, zajrzałem w dokumenty odnośnie napraw, które dostałem razem z samochodem podczas zakupu. Była faktura na wymianę gum stabilizatora, i cena coś około 8zł za sztukę. Czyli jeździłem na nie oryginalnych gumach tak jak teraz a o dziwo byla cisza. Może te 5 lat temu robiono te gumy z lepszego materiału? Albo zostały porządnie nasmarowane? U Was też trzeszczalo na nawet malych dolkach i nierownosciach? Wrr. .



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

[mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: mk4tdi » ndz cze 03, 2018 10:12

Nie wiem może jak się trafi, tak jak pisałem Sasic i Ruville trzeszczały. Ruville trochę później zaczęły trzeszczeć. Trzeszczały za każdym razem gdy stabi pracował. Ori gum niczym nie smarowałem.


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Boski23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn sie 25, 2014 20:54

[mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: Boski23 » ndz cze 03, 2018 10:19

Jak jeżdżę po mega nie równej drodze. Nie dziurawej, tylko takiej, że dużo studzienek i hopek to tak głośno trzeszczy że wszyscy się na mnie patrzą. He he he. Rozumiem że stabilizator pracuje kiedy ugina się przód tak? Czyli te trzeszczenie ma prawo być słychać prawie cały czas. Poza jazda po prostej równej drodze?



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

[mk4] Re: Gumy stabilizatora-tylko oryginały?

Post autor: piotrek233 » ndz cze 03, 2018 20:35

Nie rozumiem dlaczego wszyscy boją się części z ASO? Problem z gumami stabilizatora przewija się od dłuższego czasu a większość i tak zakłada zamienniki i lament, że po czasie piszczy i finalnie i tak kupują w ASO przy czym płacą podwójnie i dwa razy wykonują tą samą robotę. Szkoda czasu i pieniędzy. Ostatnio wymieniałem gumy stabilizatora, pojechałem do aso, koszt zawrotny bo 30zł sztuka. I jest cisza i spokój. W Aso dobierają gumy po Vinie. Trzeba pamiętać ze byłby rożne rozmiary(grubości) stabilizatora .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości