Nieszczelność w ukł. wydechowym, przed katalizatorem...

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Nieszczelność w ukł. wydechowym, przed katalizatorem...

Post autor: __Alex__ » pt sie 06, 2010 14:59

Witam.
Wymieniałem sobie tłumik i tak przypadkiem zauważyłem, że mam nieszczelność w układzie wydechowym przed samym katalizatorem, miejsce zaznaczyłem na zdjęciu poniżej.
Nie wiem jak to się dokładnie nazywa ale ogólnie tam wszystko jet zeżarte przez rdze,śrub nie da się tam nawet odkręcić bo rdza zjadła nawet gwint na śrubie.
Nie wiem czy się czasem nie mylę ale zaznaczyłem na zdjęciu tą całą sondę lambda, która to jest na tym katalizatorze? czy to jest ta sonda?
Czytałem w Internecie że taka nieszczelność ( to znaczy przy przyłożeniu ręki czuć dość mocny powiew spalin) może mieć znaczenie na spalanie w samochodzie?
Od dawna już mam problem z tym że na biegu jałowym obroty strasznie skaczą, silnik się dusi, nie raz prawie gaśnie. Niby nigdzie fałszywe powietrze nie dociera, silnik jest na pewno dobry, czy przyczyną takiej sytuacji może być właśnie ta nieszczelność w tym miejscu w ukł. wydechowym?
Spalanie też zawsze w tym Golfie było trochę za duże...

Obrazek



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Nieszczelność w ukł. wydechowym, przed katalizatorem...

Post autor: miś fazi » pt sie 06, 2010 15:20

tak , to jest sonda , a z tą nieszczelnością , to musisz łączenie rozkręcić , jak się nie da to odciąć śruby , przeszlifować kryzy i dać nową uszczelkę oraz nowe śruby



Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

Nieszczelność w ukł. wydechowym, przed katalizatorem...

Post autor: tobi19761 » pt sie 06, 2010 15:22

miedzy tymi flanszami powinienes miec uszczelke!urwij te sruby albo utnij boszką i zrob sobie przelotowe i skrec nowymi i powinno grac :bajer:


tobi

__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Re: Nieszczelność w ukł. wydechowym, przed katalizatorem...

Post autor: __Alex__ » pt sie 06, 2010 16:42

Dzięki za porady i informacje. :pub:
No coś chyba będę musiał z tym zrobić.
A ta nieszczelność to może być przyczyną tego że mi tak się dusi silnik i spadają obroty na jałowym biegu?

Zrobiłem jeszcze kilka zdjęć lepszym aparatem...

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nieszczelność w ukł. wydechowym, przed katalizatorem...

Post autor: Paweł Marek » pt sie 06, 2010 19:45

__Alex__ pisze:A ta nieszczelność to może być przyczyną tego że mi tak się dusi silnik i spadają obroty na jałowym biegu?
na pewno sonda w tym wypadku nie działa prawidłowo, z tym że objawi się to nadmiernie bogatą mieszanką i większym spalaniem a nie bardzo szarpaniem. Ale napraw to niema się co zastanawiać . Potem zobaczysz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości