Układ wydechowy - puka o podłogę

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Slawek189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw sie 12, 2010 10:47

Układ wydechowy - puka o podłogę

Post autor: Slawek189 » śr wrz 22, 2010 15:48

Witam, Przy jeździe na dziurach słyszę jak rura wydechowa puka o podwozie, wszedłem pod samochód i znalazłem to ;D Co powinno być zamiast tego drutu? myślę że przez to puka, mogę mieć rację?
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Układ wydechowy - puka o podłogę

Post autor: DługiBadyl » śr wrz 22, 2010 17:05

obija sie o belke tylna:) mialem to samo. nie widze zdjecia ale powinien wisiec na gumowych wieszakach do wydechu. dostaniesz w kazdym sklepie motoryzacyjnym:)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Układ wydechowy - puka o podłogę

Post autor: Qto » śr wrz 22, 2010 17:15

Slawek189 pisze:mogę mieć rację?
masz rację. Pewnie nie obejdzie się bez spawania...bo gdyby mogło się obejść to nie wierzę że ktoś by na drucie zrobił :)



Slawek189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw sie 12, 2010 10:47

Układ wydechowy - puka o podłogę

Post autor: Slawek189 » śr wrz 22, 2010 21:41

Pytalem sie kolegi z trzeciej klasy mechanicznej, mowi ze tam powinna byc guma albo uchwyt.
Jakie spawanie?:-P to mialo by byc przyspawane do podwozia?
Jak dam wam dokladniejsze zdjecie to pomozecie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Układ wydechowy - puka o podłogę

Post autor: Qto » czw wrz 23, 2010 00:43

Slawek189 pisze:tam powinna byc guma albo uchwyt.
przeważnie jest tak że jeden uchwyt jest na podwoziu a drugi na tłumiku...jak któregoś brakuje to cza spawać...i obydwa uchwyty łączone są gumą dzięki której układ wydechowy nie jest na sztywno z karoserią. Najlepiej podjedź do kogoś kto ogarnia tłumiki, u mnie w mieście tego typu naprawy kosztują 30zł.



Awatar użytkownika
Toshiba
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 856
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:09
Lokalizacja: CeeLI / CeWu
Kontakt:

Układ wydechowy - puka o podłogę

Post autor: Toshiba » czw wrz 23, 2010 11:34

Miałem to samo. Te gumy są w kształcie litery O. Przed bakiem (zaraz za tylnymi siedzeniami że tak powiem) zakłada się jedną i na samym końcu jedną. Przy belce są dwa uchwyty do tych "gumek", ale możesz założyć jedną, bo nie ma sensu się męczyć z drugą bo i tak przestanie pukać :)
Za jedną płaciłem bodajże 6 zł ;)



Slawek189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw sie 12, 2010 10:47

Układ wydechowy - puka o podłogę

Post autor: Slawek189 » czw wrz 23, 2010 15:39

Bylem u mechanika, i stwierdzil ze trzeba bedzie spawac a najgorsze jest to ze to bedzie kosztowac juz ktores z kolei 50 zl w tym miesiacu:@
Mysle ze za drogo krzyczy.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Układ wydechowy - puka o podłogę

Post autor: Qto » czw wrz 23, 2010 15:50

Slawek189 pisze:Mysle ze za drogo krzyczy.
Zależy od miasta...u mnie w mieście są dwa zakłady które zajmują się typowo tłumikami i za takie rzeczy kasują 30zł. U standardowego mechanika ok 50zł :bigok:



Slawek189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw sie 12, 2010 10:47

Układ wydechowy - puka o podłogę

Post autor: Slawek189 » pt wrz 24, 2010 21:25

Witam ponownie znalazłem człowieka 'mechanika' który ma mały warsztat w garażu (spawarka, kanał itp) i wraz z drugim facetem naprawiają samochody powiedziałem o co chodzi i przyspawali uchwyt założyli gumę w brakującym miejscu do tego przyspawali w trzech miejscach rurę i o jakieś 60 % mniej się rusza :) Wzięli za to 10 zł.Ale jak jeżdżę to jakby mniej ale i tak słyszę na dziurach że coś z tyłu puka i uważam że to cały czas ta rura, puka wam choćby lekko na dziurach rura wydechowa? albo inaczej czy powinna?
aaaa i zapomniałbym, dowiedziałem się że ten układ wydechowy jest zrobiony ze wszystkiego nawet w jednym miejscu jest rura ocynkowana,w dodatku w jednym miejscu tłumik ma dziurę a w drugim miejscu leci woda( czy to groźne? hehe) Doradzili abym narazie jeszcze na tym jeździł ale za jakiś czas powinienem popatrzeć na szrocie za układem wydechowym wraz z tłumikiem końcowym (prawie całość :D) i wymienił.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości